فوتسال

اتمام حجت فروزان سلیمانی با بازیکنان قدیمی فوتسال

اتمام حجت فروزان سلیمانی با بازیکنان قدیمی فوتسال

سرمربی تیم ملی فوتسال در مورد جوان‌گرایی در تیم ملی گفت: بازیکنان سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ اسطوره بودند. بهتر است اسطوره هم باقی بمانند و اجازه بدهند بازیکنان جوان‌تر راهشان را بروند.

به گزارش فوتبالز اردوهای تیم ملی فوتسال زنان بنابر اعلام فروزان سلیمانی از اردیبهشت ماه با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه آغاز می‌شود.

سلیمانی در مورد آغاز اردوهای تیم ملی گفت: گفت: برنامه اردو برای فروردین بود اما به دلیل حجم برنامه‌های فدراسیون و نیاز بازیکنان به استراحت بعد از جام نوروزگاه و کافا، تصمیم گرفتیم از اردیبهشت شروع کنیم. اردوی اصلی است که با حضور بازیکنان سوپرلیگ و لیگ و ترکیبی از جوانان و چند بازیکن باتجربه برگزار می‌شود. ممکن است در هر اردو چند چهره جدید هم ببینیم که تا به حال دعوت نشده‌اند.

ترکیب تیم ملی ۸۰ درصد تغییر می‌کند

او با بیان اینکه به کمیته زنان فداسیون پیشنهاد دیدار تدارکاتی با تیم‌های خارجی داده‌ایم که در حال بررسی است، ادامه داد: باید به تقویم مسابقات نگاه کنیم. ما با این امید شروع کرده‌ایم که مسابقات داخل سالن آسیا آبان برگزار شود. از آنجایی که قرار است ترکیب تیم ملی نسبت به سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ حدود ۷۰، ۸۰ درصد تغییر کند، باید اردوها را باید برگزار کنیم تا به هماهنگی برسیم و در صورت برگزاری مسابقات آماده باشیم.

سلیمانی در ادامه بیان کرد: مسابقات جهانی هم ۲۰۲۴ به میزبانی اعلام برگزار می‌شود اما زمان دقیق آن مشخص نیست. مشکل ما این است که جدول مشخصی برای مسابقات بین‌المللی نداریم. هر سال فقط کافا برگزار می‌شود و این انگیزه‌ها را کم می‌کند. البته تیم‌هایی مثل ژاپن و تایلند کار خود را انجام می‌دهند و با اسپانیا و دیگر تیم‌های مطرح جهان بازی تدارکاتی برگزار می‌کنند. ما هم باید آماده باشیم اما به امکانات نیاز داریم.

بازیکنان قدیمی هنوز انتظار دعوت به تیم ملی را دارند

سرمربی تیم ملی فوتسال در واکنش به انتقاداتی که به لیست تیم ملی و دعوت اکثر بازیکنان باتجربه در مسابقات کافا شد، واکنش نشان داد و گفت: از نقد استقبال می‌کنم اما امیدوارم منتقدان اطلاعات کافی داشته باشند. در جام کافا بازیکنانی چون نازنین استیکی‌فر، مریم حکمتی، زینب کرمی، زیبا افروغ را بردیم که برای اولین بار در مسابقات بین‌المللی بازی می‌کردند. اصحاب رسانه را خیلی دوست دارم اما جوان‌گرایی را در چه می‌بینند؟ قرار نیست در پروسه تغییر نسل همه را کنار بگذاریم و جوانانی را بیاوریم که در مسابقه بین‌المللی به میدان نرفته‌اند.

تصمیم گرفتیم به عقب برنگردیم

او در این مورد افزود: از قدیمی‌ها فقط فرشته کریمی، نسترن مقیمی و فرزانه توسلی را بردیم. نمی‌توانید بگویید بازیکنی مثل فرشته خسروی را چرا بردید؛ ۲۵، ۲۶ سال دارد و در اوج آمادگی است. بازیکنان قدیمی‌تری هم داریم که با وجود ۳۸ سال سن هنوز هم انتظار دعوت به تیم ملی دارند اما تصمیم گرفته‌ایم به عقب برنگردیم. از طرفی مربیان ما در جای جای کشور با کمترین امکانات دارند کار می‌کنند و بازیکن می‌سازند، انتظار به جایی هم دارند که بازیکنان مستعدشان را در تیم ملی ببینند.

بهتر است اسطوره‌ها اسطوره بمانند

سرمربی تیم ملی فوتسال در ادامه بیان کرد: بازیکنان سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ اسطوره بودند. بهتر است اسطوره هم باقی بمانند و اجازه بدهند بازیکنان جوان‌تر راهشان را بروند. بازیکنان دهه هشتادی بسیار باانگیزه‌ای داریم که منتظر فرصت هستند. نباید این حق را از آنها بگیریم و انگیزه‌هایشان را از بین ببریم.

کسانی شایعه می‌سازند که مرا دوست ندارند

سلیمانی در مورد احتمال تغییر سرمربی تیم ملی و انتخاب فردی دیگر برای هدایت ملی‌پوشان گفت: شایعات را افرادی مطرح می‌کنند که من را دوست ندارند و طرف کسی دیگری هستند. از آقای تاج ابلاغ دارم و فعلا صحبتی در مورد تغییر سرمربی با من نشده است. به این حرف‌ها اهمیتی نمی‌دهم و کار خود را ادامه می‌دهم.

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه دوست دارم فوتسال از بلاتکلیفی خارج شود و مسابقات خوبی داشته باشد، ادامه داد: مهم نیست من باشم یا نه بلکه پویایی و آمادگی فوتسال اهمیت دارد تا از دو عنوان قهرمانی آسیا دفاع کند. قصد جانب‌داری ندارنم اما خوشبختانه فوتبال و فوتسال زنان صاحب نایب رئیسی  ورزشی شده که درس آن را خوانده و الان هم یکی از مربیان بدنسازی است و می‌تواند با تفکرات و مدیریت خوب به فوتسال زنان کمک کند.

◾️منبع:ایسنا ◾️عکس : سهیل سعادتمندی

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا