فوتبال

اولین دوئل تاریخ زنان ایران و روسیه

اولین دوئل تاریخ زنان ایران و روسیه

تیم ملی فوتبال زنان ایران خود را برای حضور در مسابقات دور دوم انتخابی المپیک 2024 پاریس آماده می‌کند.

به گزارش فوتبالز شاگردان مریم آزمون در مسیر رسیدن به دور دوم مرحله انتخابی المپیک 2024 قرار بود با تیم‌های بنگلادش، مالدیو و میانمار رقابت کنند اما انصراف بنگلادش و مالدیو باعث شد تا مسیر سومین صعود ایران به دور دوم انتخابی المپیک آسان‌تر شود. ملی‌پوشان فوتبال زنان ایران توانستند در 2 بازی رفت‌وبرگشت مقابل میانمار، در مجموع بردی 2 بر یک را به‌دست آورند که این برتری باعث شد تا تیم ملی زنان ایران به دور دوم انتخابی المپیک 2024 پاریس راه یابد.

تیم ملی فوتبال زنان ایران در فروردین‌ماه مقابل میانمار دیدارهای خود را برگزار کرد و بعد از برگزاری این مسابقه و رسیدن به جمع 12 تیم برتر آسیا، چند نوبت اردوی آماده‌سازی در تهران پیگیری شد. روز گذشته هم شاگردان آزمون در دیداری دوستانه مقابل تیم جوانان پیشتاز تهران قرار گرفتند که بردی 9 گله برای تیم ملی فوتبال زنان به‌دست آمد اما آنچه واضح است اینکه این بازی دوستانه نمی‌تواند کمکی به شاگردان آزمون کند و آن‌ها باید در بازی‌های مهم شرایط فنی خود را بیازمایند.

مریم آزمون در نقش سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران سعی داشته تا در ماه‌های گذشته نسبت به عدم تعیین‌تکلیف برنامه تیم ملی تا زمان شروع مسابقات دور دوم انتخابی المپیک، برای حفظ جایگاهی خود نسبت به فرآیند انتخاب رقبای تدارکاتی سکوت کند و رصد اخبار نشان می‌دهد که آزمون اعتراض نسبت به این شرایط نداشته است. حدود 40 روز قبل بود که در گزارشی اختصاصی، خبر بازی دوستانه با روسیه اعلام شد و سایت فدراسیون فوتبال امروز به صورت رسمی این گزارش را تایید کرد.

و سرانجام اولین اردوی بین‌المللی در دوره جدید!

تیم ملی زنان ایران تا پیش از حضور در مسابقات دور دوم انتخابی المپیک 2024 پاریس، فرصت آن را دارد تا در دو پنجره فیفادی بازی‌های دوستانه برگزار کند. شاگردان آزمون در دور دوم باید با تیم‌های ملی استرالیا، فییلپین و چین‌تاپیه رقابت کنند که هر 3 تیم جزو غول‌های آسیا به شمار می‌روند و به لحاظ سطح فنی، اختلاف آن‌ها با فوتبال زنان ایران مشهود است.

شاگردان آزمون امیدوار به برگزار شدن بازی دوستانه با رقیبی سرشناس بودند که سرانجام امروز فدراسیون فوتبال اعلام کرد که در فیفادی ماه جولای قرار است دو بازی دوستانه انجام شود. فدراسیون فوتبال امروز در خبری زمان برگزاری دیدار دوستانه دیدار با تیم ملی روسیه را رسماً اعلام کرد که در توضیح این خبر آمده است: «دیدار اول 14 جولای (جمعه 23 تیر) در شهر کازان و بازی دوم 18 جولای (سه شنبه 27 تیر) در شهر مسکو برگزار می شود».

اولین دوئل تاریخ زنان ایران و روسیه

ملی‌پوشان قرار است روز بیست‌ویکم تیرماه عازم روسیه شوند تا برای انجام دو بازی تدارکاتی آماده شوند. گفتنی است که در 3 ماه اخیر، تیم ملی فوتسال زنان روسیه به ایران آمده و تیم ملی فوتبال مردان این کشور هم عازم تهران شده اما حالا در ادامه روابط متقابل طرفین، قرار است شاگردان آزمون به روسیه سفر کنند. جالب آنکه دوئل تیم‌های ملی فوتبال زنان ایران و روسیه برای اولین‌بار قرار است به انجام برسد که با توجه به حضور روس‌ها در بین 25 تیم برتر جهان، می‌تواند این مسابقه محک خوبی برای شاگردان مریم آزمون باشد.

تیم ملی روسیه در رنکینگ فیفا در جایگاه بیست‌وچهارم قرار دارد. آن‌ها که مورد تحریم یوفا و فیفا قرار دارند و فعلاً نمی‌توانند در مسابقات بین‌المللی شرکت کنند، در فیفادی قبلی در دو بازی دوستانه مقابل بلاروس به میدان رفتند و حالا در فیفادی پیش‌رو هم قرار است مقابل تیم ملی زنان ایران صف‌آرایی کنند. در یک‌سال اخیر روس‌ها به جز بلاروس و صربستان با حریف دیگری بازی دوستانه نداشته‌اند که این مسئله می‌تواند روی کیفیت فنی شاگردان یوری کراسنوژان تاثیرگذار باشد.

📰 منبع :فوتبال360  📸عکس :فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا