فوتبال

ایراندوست و زمستانی که بهار کرد

تیم فوتبال زنان سپاهان اصفهان برای اولین‌بار توانست در قامت نایب‌قهرمان در تاریخ لیگ برتر کارش را به پایان ببرد.

ایراندوست و زمستانی که بهار کرد

تیم فوتبال زنان سپاهان اصفهان برای اولین‌بار توانست در قامت نایب‌قهرمان در تاریخ لیگ برتر کارش را به پایان ببرد.
به گزارش فوتبالز و به نقل از فوتبال 360 آینده‌سازان میهن، اولین و آخرین نماینده‌ای از استان اصفهان بود که توانست در لیگ برتر فوتبال زنان به عنوان قهرمانی دست پیدا کند و بعد از این قهرمانی، آینده‌سازان منحل شد و مدیران باشگاه سپاهان برای حفظ سهمیه فوتبال زنان در استان اصفهان پا پیش گذاشتند تا از یازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال زنان، رسماً تیم سپاهان هم وارد چرخه رقابت‌ها شود.

سپاهانی‌ها در سال‌های نخست حضورشان در لیگ در تلاش بودند تا بتوانند جایگاه مناسبی را به‌دست آورند اما با وجود حضور 5 دوره‌ای در لیگ برتر فوتبال زنان، هیچ‌گاه طلایی‌پوشان اصفهانی نتوانسته بودند جایگاهی بالاتر از سوم جدول را از آن خود کنند و این ناکامی‌های سریالی باعث شد تا پیش از لیگ پانزدهم، مدیران باشگاه سپاهان به‌سراغ تغییر و تحولاتی گسترده بروند و بعد از مذاکره با چند سرمربی نام‌آشنا، مریم ایراندوست سرمربی سابق تیم ملی را به عنوان سرمربی جدید تیم‌شان منصوب کردند.

تیم ترسناکی که هر بازی حداقل 3 گل می‌زند!

مریم ایراندوست بعد از پذیرفتن پیشنهاد سرمربیگری تیم سپاهان، آن‌هم در شرایطی که یک دوره بسیار موفق را در تیم ملی گذرانده و توانسته بود تیم ملی را برای اولین‌بار در تاریخ به جام ملت‌های آسیا برساند، از مدیران باشگاه خواست تا شرایط حضور چند ستاره را در اصفهان فراهم بیاورند که بخش مهمی از خواسته‌های ایراندوست تحقق پیدا کرد و باتوجه به ترکیب پرستاره سپاهان و حضور مریم ایراندوست روی نیمکت طلایی‌پوشان اصفهانی، انتظار می‌رفت که سپاهان بتواند در قامت مدعی قد علم کند.

زنان سپاهان در فصل اخیر فوتبال زنان که روز گذشته به‌پایان رسید توانستند در 18 بازی، 67 گل بزنند تا با آمار فوق‌العاده 3.72 گل زده در هر بازی بتوانند در قامت بهترین خط حمله فصل کارشان را به پایان ببرند. روند اوج‌گیری سپاهانی‌ها برای رسیدن به قهرمانی در نیم‌فصل دوم آغاز شد و همین شروع دیرهنگام باعث شد تا آن‌ها به جام قهرمانی نرسند اما دستاوردی تاریخی به نام شاگردان مریم ایراندوست به‌ثبت رسید.

نسخه جدید «ایراندوست» هر سال، یک تاریخ‌سازی

ایراندوست که سال گذشته توانست همراه تیم ملی فوتبال زنان، افتخاری بی‌سابقه را به‌دست آورد و زنان فوتبال ایران را برای اولین‌بار به جام ملت‌ها رساند، حالا روز گذشته توانست در اصفهان در جشن نایب‌قهرمانی سپاهان شرکت کند. سپاهانی‌ که هیچ‌گاه در سالیان گذشته بالاتر از رتبه سوم جدول نتوانسته بود قرار بگیرد اما در فصل اخیر که روز گذشته به پایان رسید، طلایی‌پوشان با هدایت مریم ایراندوست توانستند عنوان نایب‌قهرمانی را از آن خود کنند تا بعد از تیم ملی، این‌بار در سپاهان ایراندوست بتواند تاریخ‌سازی کند.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال زنان که دی‌ماه سال گذشته در جام ملت‌ها همراه تیم ملی حضور پیدا کرد، حالا در زمستان 1401 توانست نایب‌قهرمان لیگ فوتبال زنان شود. آنچه در جدول لیگ فوتبال زنان جلب‌توجه می‌کند، کارنامه درخشان سپاهان در نیم‌فصل دوم است؛ به‌طوری که آن‌ها هم‌پای خاتون بم توانستند در نیم‌فصل دوم امتیاز بگیرند و اگر شروع پرفرازونشیبی در ابتدای فصل نداشتند، چه بسا آن‌ها با یک افتخار بی‌سابقه و کسب قهرمانی کارشان را در لیگ پانزدهم به‌پایان می‌رساندند. هر چند که رسیدن به عنوان نایب‌قهرمانی هم برای تیمی که چنین تجربه‌ای در تاریخ لیگ فوتبال زنان ندارد، دستاورد جالب‌توجهی است.

عکس:زهرا شکیبا

با فوتبالز همراه شوید
اینستاگرام فوتبالز را دنبال کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا