فوتبال

با ۸ روز تمرین تاریخ‌ سازی کردیم

با ۸ روز تمرین تاریخ‌ سازی کردیم

افسانه چترنور در مورد صعود تیم ملی فوتبال زنان به دور دوم انتخابی المپیک گفت: تاریخ‌سازی بزرگی کردیم چون دوره‌های قبل اردوهای زیادی داشتیم و برای صعود قبلی هشت ماه تمرین کرده بودیم اما این بار بزرگترین کار را انجام دادیم.

به گزارش فوتبالز تیم ملی فوتبال زنان ایران در انتخابی المپیک دو دیدار برابر میانمار انجام داد که با پیروزی یک بر صفر در دیدار اول و تساوی یک بر یک در مسابقه دوم به مرحله دوم این رقابت‌ها راه پیدا کرد.

افسانه چترنور که گل پیروزی ایران در بازی اول را به ثمر رساند گفت: دو بار دیگر هم با تیم میانمار بازی کرده بودیم و کادر فنی ما این تیم را به خوبی آنالیز کرده بود. از طرفی این تیم چند ماه قبل هم بازی تدارکاتی انجام داده بود که آنها را هم آنالیز کردیم و توانستیم این تیم خوب را با یک برد و یک تساوی شکست بدهیم و صعود کنیم.

او با بیان اینکه با وجود شرایط سخت و تمرینات کم به دور دوم صعود کردیم، به سطح مرحله دوم انتخابی المپیک اشاره و بیان کرد: اگر اردو، فیفادی و بازی‌های تدارکاتی بیشتری داشته باشیم، همانطور که با هشت روز اردو صعود کردیم قطعا می‌توانیم در مرحله دوم هم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

چترنور صعود به مرحله دوم انتخابی المپیک را با توجه به اردوهای کم تیم ملی تاریخ سازی دانست و گفت: فکر می‌کنم تاریخ‌سازی بزرگی کردیم چون دوره‌های قبل اردوهای زیادی داشتیم و برای صعود قبلی هشت ماه تمرین کرده بودیم اما این بار بزرگترین کار را انجام دادیم. فکر می‌کنم هیچ تیمی مثل ما نبوده که با هشت روز اردو چنین نتیجه‌ای بگیرد.

او وضعیت آب و هوا در میانمار را یکی از مشکلات تیم ملی در جریان مرحله اول انتخابی المپیک دانست و گفت: آب و هوا ما را اذیت کرد. اگر اردو به جای تهران در شهرهایی مثل بندرعباس یا کیش برگزار می‌شد، کارمان اینجا راحت تر بود اما متاسفانه به یک باره با درجه هوای ۴۰ درجه روبرو شدیم و کار برایمان سخت بود.

چترنور در مورد گلی که در بازی اول به میانمار زد و باعث پیروزی ایران شد، بیان کرد: به لطف هم تیمی‌هایم توانستم این گل ارزشمند را به ثمر برسانم و خیلی خوشحال هستم. آن موقعیت تنها موقعیت ما در ۹۰ دقیقه بود. خدا را شکر که از تک موقعیت تیم ایران به خوبی استفاده کردم.

چترنور در پایان از فدراسیون خواستار حمایت بیشتر شد و گفت: از فدراسیون می‌خواهیم بیشتر حمایتمان کنند. بازی تدارکاتی و اردوهای بیشتری داشته باشیم تا دور بعدی را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

منبع:ایسنا/عکس:فدراسیون فوتبال/خبرنگار:معصومه مومی‌وند

با فوتبالز همراه شوید
اینستاگرام فوتبالز را دنبال کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا