فوتبال

به بازیکنانم افتخار می کنم

به بازیکنانم افتخار می کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: این پیروزی نتیجه استفاده از تمام ظرفیت های فوتبال بانوان ایران است.
به گزارش فوتبالز مریم آزمون،سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان درباره عملکرد شاگردانش در اولین مسابقه برابر میانمار گفت: در ابتدا این پیروزی را به تمام فوتبالیست های زنان کشورم تبریک می گویم. واقعا امروز بازیکنانم یک بازی کاملا تاکتیکی و برنامه ریزی شده را در مقابل تیمی به اجرا درآوردند که در رنکینگ، 25 رده از ما بالاتر است.وی ادامه داد: میانمار تیم بسیار تاکتیکی و فنی بود. متاسفانه شرایط آب و هوایی کار را برای ما سخت کرد، اما ما می دانستیم که با این شرایط مواجه می شویم. طبق برنامه ریزی که داشتیم می خواستیم30 دقیقه اول بازی را کنترل کنیم و کم کم برنامه خودمان را پیاده کنیم. برنامه اصلی ما این بود که در ضربات ایستگاهی و کرنر به این تیم گل بزنیم. در نهایت نیز از روی نقطه کرنر به این تیم گل زدیم. بعد از زدن گل، بازیکنان در نیمه دوم، بهتر از نیمه اول توانستند بازی را کنترل کنند. ضمن اینکه با تعویض های که داشتیم (بجز یک تعویض اجباری) مابقی تعویض ها فنی بود و توانستیم در نیمه دوم نبض بازی را به دست بگیریم و اجازه ندهیم میانمار مثل نیمه اول به ما فشار بیاورد.
آزمون گفت: در ضدحمله ها نیم نگاهی به گل داشتیم و در نهایت توانستیم با یک گل میانمار را در کشور خودش شکست بدهیم. پیش از این، هر گز میانمار را نبرده بودیم. واقعا به بازیکنان افتخار می کنم که با همه قلب و شهامت شان امروز بازی کردند.
سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان اضافه کرد: این پیروزی نتیجه استفاده ما از تمام ظرفیت های فوتبال بانوان ایران بود. اکنون این پیروزی را فراموش می کنیم، با اینکه برای ما خیلی ارزشمند است.باید دو روز دیگر با این تیم بازی کنیم. بر همین اساس با یک ریکاوری خوب بازیکنان را از لحاظ ذهنی و روانی برای بازی دوم آماده خواهیم کرد.
وی افزود: میانمار بازی اول را واگذار کرده و چیزی برای از دست دادن ندارد، مطمئنا برای کسب 3 امتیاز وارد زمین مسابقه می شود. امیدوارم با کمک خداوند بزرگ و دعای خیر مردم نتیجه دلخواه را بگیریم.
آزمون در پایان خاطر نشان کرد: با این پیروزی که به دست آوردیم، بچه ها به خود باوری رسیدند و این برد می تواند نوید بخش روزهای بهتری برای فوتبال بانوان ایران باشد. تمام مربیان و بازیکنانی که در حال حاضر در کنار ما نیستند در این پیروزی شریک هستند. با توجه به اینکه در سال گذشته هم در جام ملت ها حضور داشتیم با صعود به دور دوم، فوتبال بانوان ایران وارد فاز جدیدی میشود و امیدوارم موفق باشیم.

💻منبع:فدراسیون فوتبال   📸عکس:فدراسیون فوتبال

با فوتبالز همراه شوید
اینستاگرام فوتبالز را دنبال کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا