فوتبال

«تاج» و حقیقتی که نمی‌پذیرد!

«تاج» و حقیقتی که نمی‌پذیرد!

مسئولان فدراسیون فوتبال و در رأس هرم فدراسیون، مهدی تاج به نظر می‌رسد که همه تمرکز خود را روی ساماندهی تیم‌های ملی مردان گذاشته‌اند و این مسئله باعث شده تا بیش از پیش تیم‌های زنان در کانون بی‌توجهی قرار گیرند. در هیاهوی سامان دادن به تیم ملی بزرگسالان و انتخاب دستیار ایتالیایی برای امیر قلعه‌نویی و البته انتخاب رضا عنایتی به عنوان سرمربی تیم امید، تیم جوانان زنان ایران عازم رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا 2024 شد.

به گزارش فوتبالز تیم جوانان زنان ایران در مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا 2024 شرکت کرد که شاگردان جهان‌نجاتی نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و دو شکست پیاپی مقابل ویتنام و استرالیا باعث شد تا خیلی زود شانس حضور ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا 2024 به پایان برسد و حالا باید ملی‌پوشان خود را برای بازگشت به تهران آماده کنند.

تیم جوانان زنان ایران برای هفتمین دوره در مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا شرکت کرد اما بررسی کارنامه تیم ایران نشان می‌دهد که به جز سال 2015 که این تیم با هدایت مهناز امیرشقاقی توانست به جام ملت‌ها صعود کند و تاریخ‌ساز شد، در سایر دوره‌ها موفقیتی حاصل نشده است.

نادره درودیان که در یک‌سال نقش پررنگ‌تری در عرصه مدیریت حوزه زنان در فدراسیون گرفته و در غیاب شهره موسوی، او به عنوان رئیس دپارتمان زنان همه‌کاره حوزه زنان در فدراسیون فوتبال محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد که در دوره سرپرستی مریم منظمی در نقش نایب‌رئیس زنان هم همچنان قدرت نفوذ بالایی دارد و با وجود عملکرد فوق‌العاده ضعیف و ناکامی‌های سریالی، از جمله چهره‌های مورد اعتماد مهدی تاج محسوب می‌شود.

«تاج» و حقیقتی که نمی‌پذیرد!

تیم ملی زنان ایران باید خود را برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک آماده کند؛ مسابقاتی که آبان‌ماه به میزبانی کشور استرالیا برگزار خواهد شد و مریم آزمون در نقش سرمربی و مریم جهان‌نجاتی به عنوان مربی قرار است در این تورنمنت تیم ایران را هدایت کنند.
رسیدن به سهمیه المپیک 2024 پاریس مطمئنا با توجه به پتانسیل فوتبال زنان ایران نمی‌تواند هدف ملی‌پوشان در تورنمنت پیش‌رو باشد و کسب سهمیه کاملاً دور از ذهن است اما ارائه عملکرد موفق می‌تواند علاقه‌مندان به فوتبال زنان را راضی کند.

مهدی تاج در سالیان مدیریتش در فدراسیون فوتبال حداقلی‌ترین توجه ممکن را به فوتبال و فوتسال زنان داشته و به نظر می‌رسد در سایه کم‌توجهی آقای رئیس، زدوبندهای عجیبی در حوزه زنان شکل گرفته و برخلاف تصورات، به نظر می‌آید که متاسفانه فوتبال و فوتسال زنان ایران هم آغشته به مسائل گروهی شده و همین مسئله باعث شده تا فوتبال و فوتسال زنان ایران از روزهای آرمانی فاصله گرفته و رویاهای بزرگ همچنان دور از دسترس باشد؛ رویاهایی که می‌تواند با تغییر و تحولات در ساختار فدراسیون و البته تیم‌های ملی کاملاً رسیدن به آن‌ها شدنی باشد.

📰 منبع :فوتبال360  📸عکس :فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا