فوتسال

تورنمنت کافا محک خوبی برایمان نیست

تیم ملی فوتسال بانوان طی چند سال گذشته در مسابقات کافا خلاصه شده است. فکر می‌کنم سطح بازی‌های این تورنمنت برای محک تیم کشورمان که قهرمان آسیا به شمار می‌رود، کمی پایین باشد که امیدوارم هرچه زودتر جام ملت‌های آسیا برگزار شود.

||تورنمنت کافا محک خوبی برایمان نیست ||

تیم ملی فوتسال بانوان طی چند سال گذشته در مسابقات کافا خلاصه شده است. فکر می‌کنم سطح بازی‌های این تورنمنت برای محک تیم کشورمان که قهرمان آسیا به شمار می‌رود، کمی پایین باشد که امیدوارم هرچه زودتر جام ملت‌های آسیا برگزار شود.

به گزارش فوتبالز و به نقل از ایمنا بدون تردید فوتسال یکی از رشته‌های ورزشی پرطرفدار در ایران به شمار می‌رود که هرساله باشگاه‌های نام‌آشنایی در بخش زنان و مردان فعالیت‌های خود را در لیگ برتر آن تجربه می‌کنند. اما به‌رغم محبوبیت این رشته در میان بانوان، مدتی است که فعالیت تیم فوتسال کشورمان با رکود و فراز و نشیب‌های فراوانی روبه‌رو است.

در هر حال برخلاف عملکرد تیم ملی ایران، لیگ برتر فوتسال بانوان هر سال به صورت منظم برگزار می‌شود. در سال ۱۴۰۱ تصمیم گرفته شد هشت تیم برتر این رشته در رقابتی جداگانه و طی سه مرحله به صورت سوپرلیگ به تقابل با یکدیگر بپردازند و در نهایت این اتفاق با قهرمانی پیکان که تحت هدایت نیلوفر اردلان راهی این مسابقات شده بود به پایان رسید.

درباره قهرمانی پیکان و رخدادهای سال گذشته فوتسال بانوان، با فرزانه توسلی دروازه‌بان ملی‌پوش و البته پرافتخار کشورمان که تجربه حضور در تورنمنت‌های رسمی و جهانی، کسب عنوان بهترین دروازه‌بان لیگ برتر بانوان، قرار گرفتن در بین نامزدهای برترین‌های آسیا و سابقه بازی در تیم‌هایی همچون سایپا، پیکان، نصر فردیس و نامی‌نو را دارد گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

سال ۱۴۰۱ برای من با کسب مقام همراه بود

قسمتی از مسابقات لیگ سال گذشته در فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد، بنابراین می‌توانم بگویم دو اتفاق مهم در شروع و پایان این سال برای من رقم خورد که نایب‌قهرمانی با نصر فردیس و قهرمانی با تیم پیکان بود.

خستگی سوپرلیگ با قهرمانی از تنمان بیرون رفت

سوپرلیگ یکی از دشوارترین تورنمنت‌هایی بود که همه ما پشت سر گذاشتیم، زیرا هر هشت تیم حاضر در آن پتانسیل بالایی داشتند و نتایج کسب شده، ثابت کننده همین موضوع است. به طور کلی رقابت پایاپایی را تجربه کردیم و همین موضوع باعث شد کیفیت این دوره نسبت به ادوار گذشته بالاتر باشد، چراکه امسال در سوپرلیگ چنین چیزی وجود نداشت و تمام دیدارها کاملاً غیر قابل پیش‌بینی برگزار شد و دشواری این رقابت‌ها با شیرینی قهرمانی به پایان رسید.

یک قهرمانی دراماتیک را کسب کردیم

دو سال متوالی است که تیم‌های پیکان و نصر فردیس شانس‌های اول قهرمانی به شمار می‌روند، هرچند امسال به‌رغم اینکه ما در دور اول و دوم نمایش مطلوبی داشتیم در سومین مرحله امتیازات مهمی از جمله تقابل رودررو با نصر فردیس را از دست دادیم و این عوامل باعث شد کسب عنوان قهرمانی برای ما با اما و اگر باشد اما سرانجام تساوی نصر و مس رفسنجان سبب شد جام قهرمانی از آن پیکان شود.

سطح مسابقات کافا پایین‌تر از تیم کشور ما است

تیم ملی فوتسال بانوان طی چند سال گذشته در مسابقات کافا خلاصه شده است. فکر می‌کنم سطح بازی‌های این تورنمنت برای محک تیم کشورمان که قهرمان آسیا به شمار می‌رود، کمی پایین باشد؛ امیدوارم هرچه زودتر جام ملت‌های آسیا برگزار شود تا فوتسال بانوان در میادین بزرگ‌تر و با حریف‌های قدرتمند همچون ژاپن تایلند محک بخورد و سال پیش رو پر از اردو و مسابقات رسمی برای تیم کشورمان باشد.

می‌خواهم باز هم قهرمانی را تجربه کنم

بدترین اتفاق سال ۱۴۰۱ برای من کسب عنوان نایب قهرمانی با نصر فردیس و بهترین آن ایستادن روی سکوی قهرمانی با تیم پیکان بود. در خصوص سال آینده هم اینگونه پیش‌بینی شده که اردوهای زیادی برای تیم ملی برگزار شود. امیدوارم در کنار سایر بازیکنان بهترین نتایج را برای ایران کسب کنیم، همچنین در سطح باشگاهی اگر شرایط مهیا باشد در تیم پیکان به کار خود ادامه می‌دهم و در غیر این صورت با یک تیم که‌از لحاظ امکانات مناسب باشد قرارداد امضا می‌کنم و امیدوارم قهرمانی را دوباره تجربه کنم.

فعالیت در عرصه مربیگری باشد برای بعد

در حال حاضر اولویت من فعالیت در عرصه بازی است و در کنار آن کلاس‌های مربیگری را هم پشت سر گذاشته‌ام و بدون تردید هر موقع زمانش فرا برسد در این حیطه نیز مشغول خواهم شد.

دوست دارم پرسپولیس قهرمان شود!

در ایران هوادار پرسپولیس و در اروپا هوادار بایرن مونیخ هستم، به عنوان یک طرفدار فکر می‌کنم قرمزپوشان پایتخت امسال تیم ایده‌آلی داشتند و تقریباً هشت امتیاز هم از حریفان خود جلو بودند اما دقیقاً مثل پیکان به دلایل مختلف از جدول عقب افتادند؛ امیدوارم همانگونه که ما در آخرین لحظات به قهرمانی دست پیدا کردیم این اتفاق برای تیم پرسپولیس هم رقم بخورد.

تیم ملی فوتبال سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشت

تیم فوتبال کشور ما سال گذشته نسبت به قبل پیشرفت چشمگیری داشت و فکر می‌کنم لژیونرهای خوبی را به فوتبال دنیا معرفی کرد و همه آن‌ها نمایش مطلوبی داشتند اما در جام‌جهانی اتفاقاتی رقم خورد که باعث شد نتیجه دلخواه ایرانیان کسب نشود؛ در هر حال امیدوارم تیم ملی در ادامه راه بهترین نتایج را کسب کند.

جای مسابقات جام ملت‌ها در تقویم AFC خالی است

از نظر من یکی از خواسته‌هایی که تمام بازیکنان دارند این است که فکری به حال برگزاری مسابقات جام ملت‌ها در آسیا شود زیرا این تورنمنت در اروپا در حال پیگیری است و امیدوارم AFC برای این موضوع چاره اندیشی کند چراکه رسمی‌ترین مسابقه فوتسال در آسیا به شمار می‌رود و امیدوارم این بازی‌ها به تقویم AFC اضافه شود.

آرزوی من حال خوب هموطنان است

به تمام اهدافم در سال گذشته دست پیدا کردم؛ آرزو می‌کنم در سال پیش رو نیز اتفاقات بسیار خوبی برای هموطنانم رقم بخورد و حال دل تک تک ما خوب باشد.

خبرنگار:شادی بخشی

عکس:کیمیا قاسم زاده

با فوتبالز همراه شوید
اینستاگرام فوتبالز را دنبال کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا