فوتبال

توضیحات سرپرست دپارتمان آموزش

توضیحات سرپرست دپارتمان آموزش

سرپرست دپارتمان آموزش درباره برگزاری دوره های مربیگری فوتبال و فوتسال، توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش فوتبالز بهارک کاظم، سرپرست دپارتمان آموزش گفت: به جهت پیشبرد اهداف کمیته و دپارتمان آموزش در پرورش و ارتقاء سطح دانش مربیگری و جذب علاقمندان به حضور در دوره های مربیگری در سطوح فوتبال، فوتسال، دروازه بانی، بدنسازی و فوتبال ساحلی، این دپارتمان با توجه به درخواست استان ها در برگزاری دوره های آموزشی، نسبت به تهیه وتنظیم تقویم آموزشی 6 ماهه اول سال کلیه استانهای کشور اقدام کرد.
وی ادامه داد: از اهم اقدامات کمیته و دپارتمان آموزش برگزاری دوره دانش افزایی مدرسین و مربیان برتر در باشگاه تراکتور بامدرسی خمز در فرودین ماه امسال بود. همچنین دپارتمان آموزش به جهت تجمیع کلیه اطلاعات دوره های مربیگری و جمع آوری اطلاعات مربیان در تمامی رشته با همکاری واحد فناوری اطلاعات نسبت به راه اندازی سامانه جامع آموزش اقدام که از این پس ثبت نام تمامی دوره ها به صورت آنلاین توسط کمیته های آموزش سراسر کشور انجام که پس از طی مراحل در سامانه آموزش نسبت به صدور ابلاغ، صادر خواهد شد. یکی از ویژگی های بارز این سامانه چاپ کلیه مدارک مربیگری به صورت آنلاین خواهد بود.
کاظم در ادامه بیان کرد: باتوجه به اتمام مسابقات لیگ برتر به جهت اعطاء مدارک مربیگری به مربیان شایسته، دوره های آموزشی در سطح ارشد از قبیل پرولایسنس و A آسیا برنامه ریزی شده است که یکی از این دوره ها، دوره مربیگری فوتبال درجه A اسیا در جزیره کیش می باشد. با توجه به کیفیت مطلوب و مطابق با استاندار های afc ، این دوره به صورت ملی و با دعوت از مربیان سراسر کشور آغاز شده است که در ابتدا 45 نفر برای این دوره اعلام آمادگی و پس از ارائه مدارک و تکمیل فرم های ارزشیابی تمامی مدارک توسط دپارتمان آموزشی بررسی و 32 نفر حائز شرایط اعلام شدند.
وی ادامه داد: از آنجا که اولویت و هدف آموزش، ارتقاء سطح کیفی دوره و بهره مندی از حضور بهترین ها در دوره به ویژه کلاس های در سطح ارشد از قبیل A ، B و فوتبال سطح 2 و 3 آسیا است، علاوه بر گذراندن مرحله اول و بررسی شرایط، مصاحبه های عملی و تئوری قبل از حضور در دوره توسط مدرس از شرکت کنندگان بعمل آمد. در واقع تمامی مربیان حائز شرایط از تاریخ 7 اردیبهشت در جزیره حاضر و از ایشان مصاحبه های تخصصی تئوری و عملی توسط مدرس دوره گرفته شده است. بر همین اساس 24 نفر اصلی از بین منتخبین به دپارتمان آموزش برای ثبت نام در سامانه AFC اعلام شدند.
سرپرست دپارتمان آموزش افزود: دوره مذکور بعد از صدور مجوز از سوی کنفدراسیون و تأیید و ریجستری تمامی منتخبین در سامانه AFCS با مدرسی نادر عربی از مدرسین الیت و آسیایی و مجرب کمیته آموزش در تاریخ 1 خرداد آغاز شد. خوشبختانه با همکاری و تلاش هیات فوتبال کیش این دوره از امکانات بسیار مطلوب ، زمین چمن و سالن تئوری با شرایط مناسب برخوردار بوده و طبق ارزیابی های بعمل آمده با رضایت شرکت کنندگان و مدرس محترم در حال برگزاری است.
کاظم در پایان گفت: از هیأت فوتبال جزیره کیش به جهت مدیریت مطلوب و مدرس دوره تشکر کرده و امیدواریم با همت و تلاش دیگر هیأت های فوتبال شاید برگزاری دوره های همچون این دوره و مطابق با استاندارهای AFC در دیگر استان های کشور باشد.
◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا