فوتبال

جلسه سرنوشت‌ ساز برای انتخاب گزینه جدید

جلسه سرنوشت‌ ساز برای انتخاب گزینه جدید

به نظر می‌رسد که رئیس فدراسیون فوتبال درصدد تغییر و تحولات در عرصه تیم‌های ملی زنان است.

به گزارش فوتبالز تاج در اوایل اسفندماه به سراغ پایان دادن به بلاتکلیفی در حوزه مدیریت زنان در فدراسیون فوتبال رفت.مریم منظمی را به عنوان سرپرست نایب‌رئیسی منصوب کرد که قرار است در مجمع بعدی فدراسیون فوتبال، انتخاب منظمی به عنوان نایب‌رئیس جدید فدراسیون به رأی گذاشته شود که اعتماد اعضای مجمع به گزینه پیشنهادی مهدی تاج، محتمل به نظر می‌رسد. تیم ملی فوتبال زنان ایران، اولین تیمی خواهد بود که احتمالاً رئیس فدراسیون فوتبال به سراغ انجام تغییر و تحولات در آن خواهد رفت.

فرصت 6 ماهه برای خلق شگفتی

تیم ملی زنان ایران به تازگی توانست مرحله اول مسابقات انتخابی المپیک 2024 پاریس را با موفقیت پشت سر بگذارد. در دوره‌های قبلی، گذر از مرحله اول میسر شده بود اما به نظر می‌رسد که مدیران فدراسیون فوتبال درصدد آن هستند تا بتوانند با برنامه‌ریزی خود در مسیر موفقیت در مرحله دوم انتخابی المپیک 2024 پاریس قدم بردارند.

باتوجه به اختلاف سطح فوتبال زنان ایران با ابرقدرت‌های آسیا (کره‌جنوبی، استرالیا، ژاپن و چین)، احتمال حضور در مسابقات المپیک پیش‌رو نزدیک به صفر است اما رسیدن به مرحله سوم می‌تواند معجزه‌ای بزرگ برای فوتبال زنان ایران باشد.

مریم آزمون از خردادماه سال گذشته و در دوره سرپرستی میرشاد ماجدی، به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال زنان جانشین مریم ایراندوست شد. باتوجه به تحولات مدیریتی فدراسیون، هنوز آزمون قرارداد رسمی با فدراسیون فوتبال ندارد. گفته می‌شود با وجود برگزاری جلسه با مریم منظمی بعد از اتمام مرحله اول انتخابی المپیک 2024 پاریس، هنوز مدیران فدراسیون برای امضای قرارداد با آزمون به اجماع نرسیده‌اند. گفتنی است که تیم ملی فوتبال زنان ایران در آبان‌ماه 1402 باید در مرحله دوم مسابقات انتخابی المپیک 2024 شرکت کند.

جلسه سرنوشت‌ساز برای انتخاب گزینه جدید

هلنا کاستا تنها سرمربی خارجی تیم ملی فوتبال زنان ایران محسوب می‌شود. این سرمربی پرتغالی حدود 2 سال سابقه فعالیت در تیم ملی زنان را دارد. به جز کاستا، در یک دهه اخیر چهره‌هایی مانند مریم آزمون، مهناز امیرشقاقی و مریم ایراندوست سکان‌دار تیم ملی بوده‌اند. در این میان، سبقه آزمون نسبت به سایر گزینه‌ها بیشتر است اما با این‌حال، گفته می‌شود که رئیس فدراسیون فوتبال و البته کمیته زنان به دنبال انتخاب گزینه‌ای تازه برای هدایت تیم ملی فوتبال زنان هستند.

کمیته زنان فدراسیون فوتبال به سرپرستی مریم منظمی در حال رایزنی و مشورت با پیشکسوتان و چهره‌های مختلف است تا به تصمیم‌گیری نهایی در حوزه انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال زنان برسد.جلسه سرنوشت‌ ساز برای انتخاب گزینه جدید

💻منبع:فوتبال 360   📸عکس:فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا