فوتسال

حمایت از فوتسال زنان کم شده است

حمایت از فوتسال زنان کم شده است

سرمربی تیم فوتسال زنان مس رفسنجان گفت: متاسفانه حمایت از فوتسال بانوان خیلی کمتر شده است. ما قبلا حداقل اردوهای منظم و مسابقات داشتیم، اما الان شرایط تغییر کرده است.

به گزارش فوتبالز عاطفه رضایی درباره سطح لیگ برتر فوتسال زنان، اظهار داشت: اولین دوره سوپرلیگ فوتسال زنان را بین هشت تیم برگزار کردند و یک دوره جدید از نظر کیفیت بازی‌ها و تیم‌ها بود. هیچ تیمی از قبل برنده و بازنده نبود. همه تیم‌ها حرفی برای گفتن داشتند و تیم قهرمان تنها با یک امتیاز بر سکوی نخست ایستاد.

وی افزود: با توجه به شرایط و بودجه‌ای که داشتیم، ما در فصلی که گذشت تنها موفق به جذب یک بازیکن شدیم و تیم مس رفسنجان با ترکیبی از بازیکنان بومی و غیربومی به مصاف رقیبان رفت. تیم ما حداقل ۸۰ درصد تغییر کرد و بازی‌های سختی داشتیم. تیم پیکان و نصر فردیس بیشترین ملی‌پوشان را در ترکیب خود داشتند و آنها هزینه‌های زیادی کردند.

سرمربی مس رفسنجان عنوان کرد: در کل از عملکرد تیم مس رفسنجان در سوپرلیگ راضی هستم، اما اگر ناداوری‌ها و مصدومیت‌ها نبود می‌توانستیم به مقام بهتری از چهارمی برسیم. ما چندین بازی را به ناداوری‌ها باختیم.

وی یادآور شد: دو تیم نصر فردیس و پیکان هر دو خوب بودند و حتی تیم شیراز که امتیازات کم و در رده آخر قرار گرفت، تا پایان فصل بازی‌ها را ادامه داد. به نظرم در این فصل نصر فردیس خیلی خوب بازی کرد، اما قهرمانی به پیکان رسید.

رضایی خاطرنشان کرد: قرار شد نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال نشست هم‌اندیشی با سرمربیان سوپرلیگ داشته باشد. به نظرم باید تصمیماتی برای بانوان گرفته شود تا به نفع آنها باشد. وقتی در سوپرلیگ سه بار بازی می‌کنیم، این موضوع به ضرر تیم‌ها می‌شود. علاوه بر آن فشار مالی و اقتصادی زیادی به تیم‌ها وارد خواهد شد. احتیاجی به سه دوره بازی نبود. دو دوره برگزار می‌کردند و چهار تیم اول در پلی‌آف به مصاف هم می‌رفتند.

حمایت از فوتسال زنان کم شده است

وی گفت: چندین سال است که اردوهای تیم ملی خیلی نامنظم برگزار می‌شود. در مسابقات کافا و نوروزگاه هم بازیکنان یک هفته قبل از این مسابقات انتخاب شدند و حتی سه جلسه تمرین هم نداشتند. باید تقویم مسابقات مشخص باشد که در چه تاریخی اردو و چه تاریخی مسابقات تعطیل می‌شود. نه اینکه یک هفته قبل از مسابقات لیگ تعطیل شود و بازیکنان را به اردو دعوت کنند. اگر قرار باشد در آسیا شرکت کنیم، باید برنامه‌ها بسیار منظم باشد. همین موضوع انگیزه بازیکنان را زیاد می‌کند. الان وقتی بازیکنی با تیمی قهرمان می‌شود به مسابقاتی نمی‌رود. ما جام باشگاه‌های آسیا هم نداریم. بازیکنان در تیم ملی چه انگیزه‌ای داشته باشند. متاسفانه حمایت از فوتسال بانوان خیلی کمتر شده است. ما قبلا حداقل اردوهای منظم و مسابقات داشتیم، اما الان شرایط تغییر کرده است.

💻منبع:ایرنا   عکس:ایرنا

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا