فوتسال

خبرهای تازه از دومین فصل سوپرلیگ فوتسال زنان

خبرهای تازه از دومین فصل سوپرلیگ فوتسال زنان

دومین دوره رقابت‌های سوپرلیگ فوتسال زنان با حضور 8 تیم از شهریورماه آغاز می شود.

به گزارش فوتبالز مسئولان سازمان لیگ فوتسال از فصل گذشته تصمیم گرفتند تا در راستای رشد کیفیت فنی مسابقات باشگاهی، دو سطح متفاوت برای رقابت تیم‌های مدعی ایجاد کنند و در شرایطی که در اتفاقی مرسوم، لیگ برتر به عنوان عالی‌ترین مقام رقابتی در عرصه باشگاهی محسوب می‌شود، رقابت‌های سوپرلیگ ایجاد شد تا 8 تیم شاخص در این مسابقات شرکت کنند و تیم‌های مدعی برای حضور در سوپرلیگ هم در مسابقات لیگ برتر تلاش کنند و بتوانند خود را به سطح اول مسابقات باشگاهی فوتسال زنان ایران برسانند.

اولین دوره سوپرلیگ فوتسال زنان در شرایطی برگزار شد که به نظر می‌رسد مسئولان سازمان لیگ موفق شدند به خواسته خود برسند و هدف آن‌ها که رشد کیفیت فنی مسابقات بود، محقق شد. هر چند که برگزاری مسابقات در 3 دور، نقطه ضعف بزرگ مسابقات سوپرلیگ محسوب می‌شد اما به لحاظ کیفی مسابقات در سطح عالی برگزار شد و در پایان یک رقابت جذاب و میلی‌متری، تیم فوتسال زنان پیکان تهران توانست به عنوان قهرمانی رقابت‌ها دست پیدا کند و تیم‌های نصر امید کرج و پالایش‌نفت آبادان هم در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

در انتظار فصلی متفاوت با 10 تیم

تیم‌های هیات فوتبال نطنز و پویندگان صنعت‌فجر شیراز با قرار گرفتن در رتبه‌های هفتم و هشتم به نظر می‌رسید که راهی لیگ برتر خواهند شد اما با توجه به تغییر و تحولات انجام شده در دستورالعمل برگزاری دومین دوره مسابقات سوپرلیگ، قرار است مسابقات در 2 دور به انجام برسد اما تفاوت بزرگ نسبت به سال گذشته، افزایش تعداد تیم‌های شرکت‌کننده است. به‌طوری که برخلاف فصل قبل که مسابقات با حضور 8 تیم برگزار شد، قرار است رقابت‌های فصل جدید با حضور 10 تیم به انجام برسد. تیم‌های صنایع‌نوا آمل و سایپا تهران مستقیماً از لیگ برتر به سوپرلیگ رسیدند و بعد از برگزاری مسابقات پلی‌آف هم مشخص شد که تیم‌های مهرعظام تهران و هیات فوتبال نطنز دیگر تیم‌های شرکت‌کننده در فصل جدید سوپرلیگ هستند.

فدراسیون فوتبال روز گذشته در خبری به صورت رسمی موعد قرعه‌کشی رقابت‌های دومین دوره سوپرلیگ فوتسال زنان را اعلام کرد و قرار است این مسابقات روز چهارشنبه چهاردهم تیرماه قرعه‌کشی شود. طبق آخرین اعلام سازمان لیگ، فصل جدید مسابقات هم از روز سوم شهریورماه آغاز خواهد شد که در فصل جدید تیم‌های نصر امید کرج، هیات فوتبال نطنز، مهرعظام تهران، پیکان تهران، رایزکو صفادشت، سایپا تهران، ملی‌حفاری اهواز، پالایش نفت آبادان، مس رفسنجان و صنایع‌نوا آمل قرار است حضور یابند.

مهرعظام با مدیریت علی کفاشیان، میهمان ویژه سوپرلیگ!

باشگاه مهرعظام تهران در 2 سال گذشته تشکیل شده و اتفاق ویژه در این باشگاه، حضور علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال به رئیس هیات‌مدیره است. مهرعظامی‌ها در رشته‌های هندبال و فوتسال زنان به طور ویژه سرمایه‌گذاری کردند که تلاش آن‌ها برای رسیدن به سطح اول فوتسال زنان ایران جواب داد و آن‌ها موفق شدند در مرحله پلی‌آف جواز حضور در فصل جدید سوپرلیگ فوتسال زنان ایران به‌دست آورند و حالا انتظار می‌رود که آن‌ها با تیمی قدرتمند مهیای حضور در فصل جدید رقابت‌ها شوند. خبرهای تازه از دومین فصل سوپرلیگ فوتسال زنان

کفاشیان که خود سال‌ها در کنفدراسیون فوتبال آسیا در نقش رئیس کمیته فوتسال فعالیت می‌کرد، حالا در نقشی متفاوت بر تیم فوتسال زنان مهرعظام نظارت دارد و امیدوار است که بتواند با تکیه بر تجربیات گذشته خود، تیمی پرستاره را برای حضور در فصل جدید سوپرلیگ فوتسال زنان آماده کند. نکته مهم درباره فصل جدید سوپرلیگ فوتسال زنان به احتمال انصراف چند تیم به دلیل مشکلات مالی باز می‌گردد اما به نظر می‌رسد که در این زمینه مهرعظامی‌ها چنین تصمیمی ندارند و آن‌ها می‌خواهند برای اولین‌بار حضور در سوپرلیگ را تجربه کنند.

📰 منبع :فوتبال360  📸عکس :کیمیا قاسم زاده

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا