فوتبال

در انتظار جشن صعود مقابل میزبان

در انتظار جشن صعود مقابل میزبان

تیم ملی فوتبال زنان ایران با انجام 2 مسابقه می‌تواند سهمیه حضور در دور دوم مرحله انتخابی المپیک 2024 پاریس را به‌دست آورد.

به گزارش فوتبالز ملی‌پوشان فوتبال زنان ایران طبق برنامه‌ریزی انجام شده باید در گام نخست روز چهارشنبه شانزدهم فروردین‌ماه به مصاف تیم ملی بنگلادش می‌رفتند و سپس در روز شنبه نوزدهم فروردین‌ماه، شاگردان آزمون باید در مقابل تیم ملی مالدیو قرار می‌گرفتند و در آخرین مسابقه هم تیم ملی میانمار به عنوان میزبان رقابت‌ها، روز سه‌شنبه بیست‌ودوم فروردین‌ماه باید برابر تیم ملی ایران به میدان می‌رفت. براساس ساختار برگزاری مسابقات، از هر گروه تیم صدرنشین به مرحله دوم راه پیدا می‌کند اما حالا انصراف تیم‌های ملی بنگلادش و مالدیو باعث تغییر ساختار برگزاری مسابقات گروه دوم شده است.

شاگردان مریم آزمون در تیم ملی فوتبال زنان ایران، باتوجه به انصراف تیم‌های ملی بنگلادش و مالدیو، حالا باید خود را مهیای انجام 2 بازی متوالی به صورت رفت‌وبرگشت برابر تیم ملی میانمار کنند. گفتنی است که هر 2 مسابقه به میزبانی ورزشگاه توونا شهر یانگون میانمار برگزار خواهد شد و طبق زمان‌بندی جدید اعلام شده، بازی رفت روز چهارشنبه شانزدهم فروردین‌ماه برگزار خواهد شد و مسابقه برگشت هم در روز شنبه نوزدهم فروردین‌ماه به انجام می‌رسد.

گفتنی است که در کنار انصراف تیم‌های ملی بنگلادش و مالدیو از گروه دوم رقابت‌های انتخابی المپیک 2024 که تیم ملی زنان ایران در آن حضور دارد، در سایر گروه‌ها هم تیم‌های افغانستان، فلسطین، سریلانکا و ترکمنستان انصراف خود را اعلام کرده‌اند تا دور اول مسابقات با حضور 20 تیم برگزار شود.

میانماری‌ها در رنکینگ فیفا، در رتبه 47 قرار دارند؛ آن‌هم در شرایطی که تیم ملی فوتبال زنان ایران در جایگاه 67 جهان حضور دارد. آن‌ها در طول 2 دهه اخیر، 3 بار در برابر تیم ملی فوتبال زنان ایران قرار گرفته‌اند که در هر 3 مسابقه پیروز شده‌اند؛ دیدار اول 2 تیم در مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا 2008 بود که با برتری 2 گله تیم ملی میانمار به پایان رسید. در دومین رویارویی 2 تیم در مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا 2018، بازهم میانماری‌ها بردی 2 گله را به‌دست آوردند و یک‌سال بعد از این رقابت‌ها، تیم‌های ملی ایران و میانمار در مسابقات گلدکاپ 2019 برابر هم صف‌آرایی کردند که آن مسابقه هم با برتری 2 بر صفر زنان میانمار به پایان رسید.

2 تیم در 4 سال اخیر رویارویی با یکدیگر نداشته‌اند که در این مدت، تیم ملی فوتبال زنان ایران پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته است؛ از جمله رسیدن به جام ملت‌های آسیا 2022. باتوجه به این آمار و ارقام، باید دید آیا شاگردان مریم آزمون در 2 مسابقه حساس پیش‌رو می‌توانند برابر میانمار به موفقیت برسند و به مرحله دوم رقابت‌های انتخابی المپیک 2024 پاریس راه یابند یا برخلاف دوره قبلی رقابت‌ها، این‌بار تیم ملی زنان ایران در همان مرحله نخست از گردونه رقابت‌ها کنار خواهد رفت.

تیم ملی فوتبال زنان ایران در صورت صعود به مرحله دوم انتخابی المپیک 2024 پاریس، باید خود را برای حضور در این رقابت‌ها آماده کند؛ مسابقاتی که در آبان‌ماه 1402 با حضور 12 تیم در 3 گروه برگزار خواهد شد و تیم‌های سرگروه و به‌همراه بهترین تیم دوم به مرحله سوم و پایانی انتخابی المپیک 2024 پاریس راه پیدا می‌کنند و 2 تیم برتر مرحله پایانی هم جواز حضور در المپیک را به‌دست می‌آورند.

💻منبع:فوتبال360   📸عکس:سهیل سعادتمندی

با فوتبالز همراه شوید
اینستاگرام فوتبالز را دنبال کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا