فوتبال

ذوب آهن قید تیم‌داری در لیگ زنان را زد

ذوب آهن قید تیم‌داری در لیگ زنان را زد

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن تاکید کرد علاقه‌ای به تیم‌داری در حوزه بانوان در باشگاه وجود ندارد.

به گزارش فوتبالز دو سال پیش بود که باشگاه ذوب‌آهن پس از چند سال تیم‌داری در حوزه فوتبال زنان به یکباره قید این کار را زد. این تصمیم البته با واکنش‌های زیادی روبرو شد و بسیاری این تصمیم مدیران باشگاه ذوب‌آهن را مورد انتقاد قرار دادند.

حالا به تازگی گلاره ناظمی مسئول برگزاری لیگ برتر زنان پیام مهمی را از سوی سازمان به تیم‌های حاضر در لیگ برتر مردان مخابره کرد و گفت: به منظور ایجاد شرایط مطلوب برای دریافت مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها و همچنین ارتقا سطح کیفی مسابقات زنان، این امکان را فراهم کردیم که هر 16 تیم لیگ برتری آقایان، در لیگ برتر زنان نیز تیم‌داری کنند و برای این اتفاق هم نیاز به خرید هیچ امتیازی نیست. پیش از این شاهد بودیم که آن‌ها می‌گفتند برای خرید امتیاز با مشکل مواجه هستند و یا باشگاه‌های زنان گاهی برای فروش امتیاز خود، ارقام بالایی را پیشنهاد می‌دادند. با این مصوبه‌ای که به تصویب هیئت رئیسه رسیده است فکر می‌کنم تمام موانع برکنار شد. حالا باید ببینیم باشگاه‌ها در این زمینه چه اندازه همت خواهند کرد و از آن‌ها انتظار داریم که در این مسیر با ما همکاری کنند.

حالا حداقل یکی از 16 تیم لیگ برتر به صورت رسمی از تیم‌داری در عرصه بانوان استعفا داده و احسانی مدیرعامل ذوب‌آهن در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره فعالیت در حوزه فوتبال زنان اینطور با تاکید بر اینکه امتیاز در نظر گرفته شده کافی نیست، گفته است: فدراسیون فوتبال زمانی امتیازی را برای باشگاه‌هایی که دارای تیم فوتبال بانوان هستند قائل می‌شد، اما این امتیاز در حال حاضر برای تیم‌داری کافی نیست و ما اگر خودمان بتوانیم اعتبارات لازم را تهیه کنیم، تیم‌داری خواهیم کرد. ذوب آهن قید تیم‌داری در لیگ زنان را زد

حالا باید دید با انصراف رسمی ذوب‌آهن، سایر تیم‌‎های لیگ برتری و به ویژه استقلال و پرسپولیس چه واکنشی به آن خواهند داشت.

📰 منبع :ورزش سه  📸عکس :زهرا شکیبا

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا