فوتبال

سازوکار حضور لیگ‌برتری‌ها در فوتبال بانوان چیست؟

سازوکار حضور لیگ‌برتری‌ها در فوتبال بانوان چیست؟

مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر بانوان عنوان کرد که فدراسیون فوتبال آماده است تا شرایطی را فراهم کند که باشگاه‌های فعال در لیگ برتر آقایان بتوانند در لیگ برتر بانوان هم تیمداری کنند.

به گزارش فوتبالز مدیر مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان درباره مصوبه سازمان لیگ مبنی بر اعطای امتیاز تیم لیگ برتری بانوان به باشگاه‌های لیگ برتر مردان عنوان کرد: فعلا این قضیه اجباری نیست اما از سال بعد در تلاش هستیم تا هر باشگاه لیگ برتری در بخش آقایان که درخواست دادن تیم در لیگ برتر بانوان را دارد، این امکان برای آن‌ها فراهم باشد تا بنا بر خواسته AFC و فیفا – که هر باشگاهی ملزم به داشتن تیم آقایان و بانوان است – این اتفاق در کشور ما صورت بگیرد. سازوکار حضور لیگ‌برتری‌ها در فوتبال بانوان چیست؟

فعلا این قضیه اجباری نیست

وی درباره تیم‌هایی که تاکنون ابراز تمایل و آمادگی کرده‌اند، توضیح داد: در رسانه‌ها صحبت‌ها زیاد بود و اسامی تیم‌های مختلفی به میان آمده اما تنها تیمی که از طریق اتوماسیون به فدراسیون نامه زده و آمادگی خود را در این خصوص اعلام کرده، شمس آذر قزوین است.

ناظمی در خصوص اینکه اگر همه باشگاه‌های لیگ برتری آقایان درخواست تیمداری در لیگ برتر بانوان را دهند و تعداد از حد معین بیشتر شود، راهکار سازمان لیگ چه خواهد بود، بیان کرد: در ابتدای امر واقعا دوست داریم این اتفاق رخ دهد و شاهد تیم‌های زیادی در بخش بانوان باشیم. اگر تعداد بیش از حدی بود که نمی‌توانستیم در قالب یک لیگ آن را برگزار کنیم، ابتدا آن‌ها را به دو یا سه گروه تقسیم می‌کنیم و در سال‌های بعد، لیگ برتر را مجددا تشکیل خواهیم داد.

📰 منبع :ایسنا  📸عکس :آریا جعفری

آخرین اخبار فوتبال و فوتسال زنان ایران را در سایت روزنامه فوتبالز بخوانید.

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا