ورزش زنان

شبکه رادیویی ورزش پوشش دهنده اختصاصی مسابقات نوروزگاه بود

شبکه رادیویی ورزش پوشش دهنده اختصاصی مسابقات نوروزگاه بود

مریم رستمی مدیر کانال ورزش بانوان گفت: تنها رسانه‌ای که توانست به صورت زنده، کامل و اختصاصی مسابقات بین‌المللی نوروز بانوان را پوشش دهد، شبکه رادیویی ورزش و کانال ورزش بانوان بود.

به گزارش فوتبالز و به نقل از روابط عمومی رادیو ورزش؛ نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی نوروز بانوان در ۹ رشته کبدی، جودو، سوارکاری، شدوومیدانی، وزنه‌برداری، کاراته، فوتسال، شمشیربازی و چوگان برگزار شد. در این مسابقات ۳۷۸ ورزشکار خارجی و ۲۲۵ ورزشکار ایرانی از ۲۰ کشور در رده‌های سنی مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال رادیویی ورزش بانوان و شبکه رادیویی ورزش دو بازوی مکمل برای پوشش رسانه‌ای این رویداد، تلاش بسزایی کردند. مریم رستمی مدیر این کانال رادیویی با اشاره به این مسابقات اظهار داشت: این مسابقات توسط وزارت ورزش و جوانان از روز جمعه افتتاح شد. این دو شبکه رادیویی به صورت زنده تمامی مسابقات را با اعزام گزارشگران خانم به محل برگزاری بازی‌ها پوشش دادند.

وی با اشاره به تعدد گزارشگران خانم ادامه داد: ویژه برنامه‌های اختصاصی را از ساعت 10 الی 13 به صورت همزمان هم از رادیو ورزش و هم از طریق کانال ورزش بانوان طراحی و توسط 4 گزارشگر اعزامی تمامی رشته‌های برگزار شده را گزارش کردیم. البته در برخی از رشته‌ها به دلیل محدودیت گزارشگر و با همکاری فدراسیون‌ها، این مسابقات را برای شنوندگان پوشش دادیم. گزارشگران ما به صورت لحظه‌ای و حتی در برخی از موارد در فواصل برنامه‌ها نتایج را اعلام و همچنین با برخی از شبکه‌های رادیویی هم به صورت زنده ارتباط گرفتند. مصاحبه با شرکت کنندگان خارجی مخصوصا کسانی که مراسم و آیین نوروزی را در کشور خود داشتند، مصاحبه با ورزشکاران و مسئولین مختلف هم در حاشیه مراسم افتتاحیه و هم در حین برگزاری مسابقات از جمله فعالیت‌های گزارشگران خانم در این رویداد بود.

مدیر کانال ورزش بانوان در خصوص اقدامات این کانال در طول برگزاری مسابقات تصریح کرد: ما در کانال ورزش بانوان و برنامه “بانوی ایرانی” از مدت‌ها قبل که قرار به برگزاری این مسابقات بود، گفتگوهای متعددی را با مسئولین و دست اندرکاران برگزاری مسابقات نوروزی به صورت ویژه انجام و به این رویداد پرداختیم.

او ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین مسابقاتی عنوان کرد: با توجه به اینکه مسابقات ویژه بانوان بود و حضور آقایان و حتی برخی از رسانه‌های دیداری در بعضی از رشته‌ها غیرممکن بود، تنها رسانه‌ای که توانست به صورت زنده، اختصاصی و کامل مسابقات را پوشش دهد، شبکه رادیویی ورزش و کانال ورزش بانوان بود و این یکی از مزیت‌های رادیو نسبت به سایر رسانه‌های جمعی است. قطعا وجود کانال تخصصی صدای ورزش بانوان هم در این امر بی تاثیر نبود.

رستمی در مورد تاثیر این مسابقات بر هم‌افزایی با کشورهای شرکت‌کننده خاطرنشان کرد: قطعا این مسابقات بین‌المللی برای افزایش سطح کیفی مسابقات داخلی در صورتیکه ورزشکاری به رویدادی اعزام نمی‌شود، منجر به تبادلات فرهنگی می‌شود. نگاه بسیاری از کشورها هم نسبت به حضور زنان در جامعه و محیط‌های ورزشی تغییر می‌کند. از بسیاری از مربیان و قهرمانان در طول همین مصاحبه‌ها بعضا شنیده شد که آورده‌های خوبی را برای ورزش ما به ارمغان داشتند.

عکس:محمد رضا بلندی

با فوتبالز همراه شوید
اینستاگرام فوتبالز را دنبال کنید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا