روزنامه فوتبالز

شماره 867 روزنامه فوتبالز منتشر شد

شماره 867 روزنامه فوتبالز منتشر شد

در شماره 867 روزنامه فوتبالز بخوانید

تازه اول راه هستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 17 سال دختران گفت: پیش از اعزام به اردن به‌خوبی واقف بودیم با دو تیمی بازی داریم که دو سبک کاملا متفاوت دارند و باید هر دو تیم را به‌درستی مورد ارزیابی و آنالیز قرار دهیم.
شماره 867 روزنامه فوتبالز منتشر شد:
شادی مهینی، سرمربی تیم ملی فوتبال دختران نوجوانان پس از صعود به مرحله دوم رقابت های قهرمانی زیر 17 سال دختران آسیا گفت: تازه اول راه هستیم با استعدادیابی که از سال 1400 زیر نظر کمیته جوانان انجام دادیم، توانستیم 300 بازیکن مستعد را بررسی کنیم و طی اردوهای چند روزه در استان شیراز، استعدادهای برگزیده فوتبال زنان در رده سنی کمتر از 15سال را زیر نظر گرفتیم و مهرماه سال گذشته در مسابقات زیر 15 سال دختران کافا شرکت کردیم که نایب قهرمان شدیم.

وی در ادامه اضافه کرد: شاکله اصلی تیم ملی فوتبال نوجوانان از دل بازیکنانی که مهرماه در مسابقات کافا حضور داشتند، شکل گرفت. با این تیم، اسفندماه عازم تاجیکستان شدیم. رقابت با تیم های ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان کمک زیادی به ما کرد و توانستیم نقاط ضعف و قوت تیم را شناسایی کردیم.

همچنین به آمادگی بازیکنان کمک بسزایی کرد و تازه اول راه هستیم ضمن اینکه پیش از اعزام به مسابقات مرحله اول قهرمانی زیر 17 سال آسیا دو اردو  در تهران داشتیم.  در این مدت مسابقات تیم نپال را آنالیز و ارزیابی کردیم و پیش از اعزام به اردن به‌خوبی واقف بودیم با دو تیمی بازی داریم که دو سبک کاملا متفاوت دارند و باید هر دو تیم را به‌درستی مورد ارزیابی و آنالیز قرار دهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال دختران نوجوان درباره عملکرد بازیکنان در دو مسابقه ای که برابر نپال و اردن گفت: تازه اول راه هستیم اولین بازی برابر نپال بود. مسابقات این تیم را آنالیز و ارزیابی کرده بودیم. هر دو تیم یک فوتبال خوب را در این بازی به نمایش گذاشتند. تلاش کردیم که مهره‌های کلیدی این تیم را از کار بیندازیم. بازیکنانم به خوبی دستورات کادرفنی را در زمین مسابقه اجرا کردند. دو تعویض هم در نیمه دوم مسابقه ایجاد کردیم که یکی از آن‌ها زننده گل برتری مان در این دیدار بود. البته که موقعیت‌های بسیار دیگری هم داشتیم. از فردای روز پیروزی برابر نپال هم تمام تمرکزمان برای دیدار برابر اردن بود.

مهینی اضافه کرد: به همراه کادر فنی بازی اردن و نپال را از نزدیک در ورزشگاه نظاره کردیم و به این نکته کاملا واقف بودیم که اردن در دیدار برای ما چیزی برای از دست دادن ندارد. با توجه به رده سنی این بازیکنان، به لحاظ احساسی دستخوش تغییرات قرار می گیرند، شب قبل از بازی، جلسه روان شناسی برای تیم در نظر گرفتیم و از لحاظ روحی و روانی روی بازیکنان کار کردیم و با آنها صحبت کردیم. خوشبختانه توانستیم در ده دقیقه اول بازی مقابل میزبان توانستیم به گل برسیم و با یک نتیجه خوب از سد اردن گذشتیم و تازه اول راه هستیم و به مرحله دوم مسابقات راه پیدا کردیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال دختران نوجوان در پایان خاطر نشان کرد: جا دارد از همه همکاران فنی و کادر پزشکی تقدیر و تشکر کنم. اگر این همدلی و همراهی در بین آنها نبود، بازیکنانم همچین نتیجه ای نمی گرفتند. از فدراسیون فوتبال و کمیته بانوان هم بخاطر هر چه بهتر برگزار شدن اردوها تشکر می کنم. تازه اول راه هستیم و با توجه به صعود سه از تیم های ملی فوتبال بانوان (نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در مرحله دوم، امیدوارم رسالتی که برعهده ما است، بتوانیم به خوبی انجام دهیم و در مرحله بعدی هم با افتخار مقام های بهتری را کسب کنیم.

شماره 867 روزنامه فوتبالز منتشر شد

رمز موفقیت دختران ما همدلی و انسجام بود

سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون فوتبال گفت: تیم فوتبال زیر ۱۷ سال با انسجام و همدلی موفق شد به مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا راه یابد.

مریم منظمی درخصوص صعود تیم ملی فوتبال زیر 17 سال دختران به مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا گفت: دختران زیر 17 سال سرمایه‌های فوتبال کشورمان هستند و با انگیزه بالای خود به این پیروزی شیرین دست پیدا کردند.

وی افزود: رمز موفقیت دختران ما همدلی و انسجام بود. زحمات کادر فنی که صمیمانه تلاش کردند هم در این پیروزی تاثیرگذار بود.

سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: دختران نوجوان کشورمان از جان مایه گذاشتند و در بازی پایانی برابر اردن هم بازی را در دست داشتند و با جشنواره گل مقتدرانه به مرحله بعد راه یافتند. آنها در شرایط خوبی با نپال هم بازی کردند و به برتری دست یافتند.

آخرین اخبار فوتبال و فوتسال زنان ایران را در سایت و روزنامه فوتبالز بخوانید

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا