فوتبال

فولاد به دنبال تشکیل تیم فوتبال زنان

فولاد به دنبال تشکیل تیم فوتبال زنان

فولادی‌ها به دنبال خرید یک تیم لیگ برتری برای ورود به بخش زنان هستند.

به گزارش فوتبالز درحالی که حدود یک سال است، کنفدراسیون فوتبال آسیا از اهمیت تیم‌داری باشگاه‌ها در بخش زنان خبر داده است، حالا به نظر می‌رسد باشگاه‌های بزرگ فوتبال ایران به دنبال ورود به بخش زنان هستند.
ماجرا از این قرار است که سال گذشته AFC، تیم‌داری در بخش زنان را یکی از عوامل دریافت مجوز حرفه‌ای توسط باشگاه‌ها عنوان کرد و از همان زمان، صحبت‌های ضد و نقیضی در خصوص ورود باشگاه‌ها به این بخش شنیده میشد. اگرچه کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال گذشته این موضوع را جزو ارکان اصلی برای اخذ مجوز حرفه‌ای قرار نداده بود اما بر اساس رویکرد سال‌های گذشته AFC، هر زمان پیشنهادی توسط این نهاد به باشگاه‌ها ارائه می‌شود، ظرف یک یا دو سال بعد، این پیشنهاد به الزام تبدیل خواهد شد.

باشگاه‌های ایرانی هم با شناختی که نسبت به کنفدراسیون فوتبال آسیا دارند، به دنبال ورود به این بخش هستند تا در سال‌های آتی، این موضوع سبب عدم دریافت مجوز حرفه‌ای نشود و به نوعی آن‌ها را با چالش‌های بزرگ‌تری مواجه نکند. اگرچه که در سال‌های اخیر، اقبال و توجه مردم و رسانه‌ها به فوتبال و فوتسال زنان بسیار بیشتر از گذشته شده است و فوتبال زنان ایران هم موفقیت‌های چشمگیری را ظرف همین مدت کوتاه به دست آورده است.

بدون شک حضور تیم‌های ریشه‌دار و بزرگی چون فولاد در بخش زنان می‌تواند به رشد فوتبال زنان ایران کمک شایانی کند. ضمن اینکه در حال حاضر خوزستان هیچ نماینده‌ای در فوتبال زنان ندارد و فولاد می‌تواند در این راستا پیش قدم باشد./فولاد به دنبال تشکیل تیم فوتبال زنان

📰 منبع :ورزش سه

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا