فوتسال

مسئولان فدراسیون فوتبال مقصر اصلی هستند

مسئولان فدراسیون فوتبال مقصر اصلی هستند

ملی‌پوش فوتسال بانوان گفت: مقصر اصلی شرایط این روزهای تیم ملی فوتسال، سرمربی نیست، فدراسیون فوتبال است که باید بیشتر به این تیم توجه کنند. با این وضعیت تیم ملی نمی‌تواند قهرمانی خود را تکرار کند.

به گزارش فوتبالز آرزو صدقیانی‌زاده درباره دعوت نشدن به تیم ملی فوتسال بانوان، اظهار داشت: از آنجایی که فروزان سلیمانی سرمربی فوتسال بانوان در تیم ملی جوان‌گرایی کرده، بسیاری از بازیکنان قدیمی را دعوت نکرده، البته من متولد ۱۳۶۹ هستم و شاید به این خاطر بود که مصدوم بودم. با عمل جراحی، بدنم در شرایط خوبی نبود، اما باز هم دعوت نشدنم به تیم ملی منطقی نیست ولی به تصمیم سرمربی تیم احترام می‌گذارم. البته اعتقاد دارم جوان‌گرایی به یک باره نباید انجام شود و تیم ملی به بازیکنان با تجربه نیاز دارد تا جوانان بتوانند از دانش و تجربه بزرگسالان بهره‌مند شوند.
وی افزود: بحث جوانگرایی الان مطرح نیست بلکه برنامه‌ای برای تمرینات و اردوهای تیم ملی فوتسال بانوان وجود ندارد. باید تیم ملی ایران که مدعی قهرمانی در آسیا است، حرفی برای گفتن در قاره کهن داشته باشد. متاسفانه تیم ملی در استراحت مطلق به سر می‌برد.

ملی‌پوش فوتسال بانوان عنوان کرد: در دوره اول که فرایند تغییر نسل در تیم ملی انجام شد، سلیمانی هفت بازیکن بزرگسال را از تیم ملی خط زد که شوکه کننده بود. برخی بازیکنان تیم ملی تجربه حضور در سه دوره جام ملت‌های آسیا را دارند و حضور آنان در کنار بازیکنان جوان موثر خواهد بود. امیدوارم تیم ملی با این روند بتواند بهترین نتیجه را کسب کند.
وی یادآور شد: تنها بازی‌های دوستانه تیم ملی تورنمنت کافا است، بازی‌هایی چهارجانبه‌ای می‌تواند محک خوبی برای تیم ملی باشد. اما تیم ملی بدون برگزاری اردو و تنها یک‌ماه پیش از مسابقات تشکیل و پس از آن به سرعت وارد مسابقه می‌شود. این موضوع برای تیمی به این بزرگی که دو بار قهرمان آسیا شده، خیلی بد است. تیم ملی فوتسال زنان به حال خود رها شده و خبری از برنامه‌ها و اردوها نیست.
صدقیانی‌زاده گفت: به طور قطع سرمربی مقصر این موضوع نیست، بلکه مسئولان فدراسیون فوتبال مقصر اصلی هستند که باید بیشتر به تیم ملی فوتسال بانوان توجه کنند. با این وضعیت تیم ملی نمی‌تواند معجزه و قهرمانی خود را تکرار کند.

وی همچنین درباره سطح سوپرلیگ فوتسال بانوان نیز توضیح داد: کیفیت سوپرلیگ خیلی بالا بود. در طول این ۱۷ سال چنین لیگ باکیفیتی ندیده بودم، اما یکی از ایرادات سوپرلیگ طولانی شدن آن است. سطح بازی‌ها بالا بود و به همین دلیل فشار زیادی روی بازیکنان بود.
ملی‌پوش فوتسال بانوان با اشاره به اینکه از مالدیو و عراق پیشنهاد داشتم، یادآور شد: ترجیح دادم تا در ایران بازی کنم. سال گذشته تنها ۳۰ درصد به دستمزدهای ما اضافه شد. مبالغی که می‌گیریم واقعا ناچیز است. دختران در لیگ فوتبال دستمزدهای قابل قبول‌تری می‌گیرند.

📰 منبع :ایرنا  📸عکس :ایرنا

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا