فوتبال

مصدومیت در این رده سنی یک موضوع اجتناب ناپذیر است

مصدومیت در این رده سنی یک موضوع اجتناب ناپذیر است

کادر پزشکی تیم ملی فوتبال زیر 17 سال دختران تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا بازیکنان با سلامت کامل در دومین دیدار برابر تاجیکستان به میدان بروند.
به گزارش فوتبالز و به نقل ازفدراسیون فوتبال، دکتر زهرا شاه عباسپور در خصوص وضعیت بازیکنان گفت:مسابقه سخت و فشرده ای برابر ازبکستان داشتیم. بچه ها 90 دقیقه زیر بارش شدید باران بازی کردند.  در مسابقه روز گذشته برابر ازبک ها چند مصدوم داشتیم که کارهای بازتوانی آنها را شروع کرده و در کنارش تغذیه و ریکاوری ملی پوشان را انجام داده ایم. یکی و دو بازیکن دچار کشیدگی درجه یک عضلات داخلی ران و گرفتگی ساق پا شده اند. کادر پزشکی تلاش می کند تا با کارهای بازتوانی، اقدامات اولیه درمانی را انجام دهد تا بازیکنان با سلامت کامل در دومین دیدار برابر تاجیکستان به میدان بروند.

وی اضافه کرد: وضعیت بچه ها خوب است. با کمک هانیه فدوی، فیزیوتراپ تیم ملی کارهای درمانی آن را پیگیری می کنیم. استرس بازیکنان بسیار بالاست، چرا که بیشتر آنها برای اولین بار است که در مسابقات بین المللی شرکت می کنند. مصدومیت در این رده سنی یک موضوع اجتناب ناپذیر است.

هانیه فدوی، فیزیوتراپ تیم ملی زیر 17 سال دختران گفت: کارهای درمانی و فیزیوتراپی بازیکنان بعد از هر تمرین و پیش از هر مسابقه روی آنها به دقت انجام می شود. همچنین گزارش های لازم درباره آسیب های بازیکنان روزانه به سرمربی تیم ملی ارائه می شود.

وی اضافه کرد: روند ریکاوری و بازتوانی بازیکنان همچنان ادامه دارد و با انجام فعالیتهای فیزیوتراپی، الکتروتراپی، درمان های دستی، تمرین درمانی و سایر درمان های موثر کمک می کنیم تا بازیکنان از نظر عدم توانایی در مسابقه مشکل نداشته باشند.

عکس:فدراسیون فوتبال

با فوتبالز همراه شوید
اینستاگرام فوتبالز را دنبال کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا