فوتسال

میزان پرداختی ها در سوپرلیگ فوتسال

میزان پرداختی ها در سوپرلیگ فوتسال

با گذشت بیش از دو ماه از پایان نخستین دوره سوپرلیگ فوتسال زنان که با قهرمانی پیکان همراه شد، همچنان باشگاه‌ها با بازیکنان و کادرفنی تسویه‌حساب نکرده‌اند.
به گزارش فوتبالز امسال برای اولین‌بار لیگ حرفه‌ای در بهترین سطح با نام سوپرلیگ برگزار شد که هشت تیم حاضر در این رقابت‌ها از حضور ستاره‌ها در ترکیب خود بهره می‌بردند.
اوضاع براهِ قهرمان

پیکان که بعد از قهرمانی در لیگ‌برتر سال ۱۴۰۰، عنوان قهرمانی در نخستین دوره برگزاری سوپرلیگ در سال ۱۴۰۱ را نیز از آن خود کرد، بیشترین سقف قرارداد میان هشت تیم سوپر لیگ را در اختیار دارد. پیکانی‌ها با سقف قرارداد ۴۰۰ میلیون تومانی و پرداخت بیش از ۹۰ درصد از قرارداد بازیکنان پیش از آغاز سال نو، موفق شده‌اند رضایت اعضای تیم را کسب کنند و ۱۰درصد باقی‌مانده را هم پرداخت خواهند کرد.

میزان پرداختی ها در سوپرلیگ فوتسال
نایب‌قهرمانی با کمترین امکانات

شاگردان فاطمه شریف که تا دو هفته پیش از آغاز مسابقات سوپرلیگ نمی‌دانستند بالاخره در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد یا خیر، در چند هفته ابتدایی وضعیت مطلوبی نداشتند و چه‌بسا که ازدست‌دادن امتیازات در همان مسابقات ابتدای فصل، سبب ازدست‌رفتن قهرمانی این تیم با اختلاف یک‌امتیازی نسبت به پیکان شد. امکانات حداقلی این تیم در یکی از سالن‌های شهر کرج و به‌موقع پرداخت‌نشدن مطالبات اعضای تیم، از دیگر محدودیت‌های تیم بود. بازیکنان و کادرفنی این تیم بعد از گذشت دو ماه از پایان لیگ، حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد از مبالغ قراردادشان را دریافت کرده‌اند و درباره زمان پرداخت بقیه مبلغ نیز اطلاعاتی در دست نیست. همچنین، سقف قرارداد در این تیم ۳۵۰ میلیون تومان بوده است.

میزان پرداختی ها در سوپرلیگ فوتسال
معضل اظهارنامه مالیاتی

پالایش نفت آبادان که فصل را با کسب ۴۲ امتیاز و رتبه سومی به پایان برده بود، تا پایان سال ۱۴۰۱ حدود ۷۵ درصد از قرارداد بازیکنان و اعضای کادرفنی را پرداخت کرده و به‌گفته مدیران این باشگاه، ۲۵ درصد باقی‌مانده به‌دلیل تعلل اعضای این تیم در پرکردن اظهارنامه مالیاتی بوده است. سقف قرارداد در این تیم ۳۵۰ میلیون تومان بوده است.

میزان پرداختی ها در سوپرلیگ فوتسال
مسی‌های خوش‌حساب

مس رفسنجان فصل را با رتبه چهارمی به پایان رساند، اما مشکل مالی نداشته و به‌گفته سرمربی این تیم، پیش از آغاز سال نو، قرارداد بازیکنان و کادرفنی کامل پرداخت شده است. سقف قرارداد هم ۳۲۰ میلیون تومان بوده است.

حفاری بدون دشواری

شاگردان فروزان سلیمانی در تیم‌ملی حفاری اهواز که فصل را با رتبه پنجمی به پایان رساندند، پیش از آغاز سال ۱۴۰۲، ۷۰ درصد از مبالغ را دریافت کرده‌اند. تیرماه هم وعده پرداخت بقیه مبلغ قرارداد اعلام شده است.

میزان پرداختی ها در سوپرلیگ فوتسال
رایزکو در انتظار تابستان

در ابتدای فصل گذشته تیم «رهان» به «رایزکو» تغییر نام داد. رایزکویی‌ها با گذشت بیش از دو ماه از پایان فصل، فقط ۶۰ درصد از مبالغ قراردادشان را دریافت کرده‌اند. این درحالی است که سقف قرارداد در این تیم بیش از ۱۵۰ میلیون تومان بوده است.

تسویه با کسر جریمه

به‌گفته مدیرعامل تیم هیئت فوتبال نطنز، اعضای این تیم ۸۵ درصد از مبلغ قراردادشان را گرفته‌اند. بر اساس قرارداد، در صورت سقوط این تیم، ۲۵ درصد از قرارداد بازیکنان و کادرفنی کسر خواهد شد. به همین دلیل هم باشگاه قصد پرداخت ۱۵ درصد باقی‌مانده را ندارد.

میزان پرداختی ها در سوپرلیگ فوتسال
مظلومیت فجری‌ها

فجر که فصل را فقط با کسب چهار امتیاز و قعرنشینی به پایان رساند، حدود ۶۰ درصد پرداختی داشت. سقف قرارداد در این تیم بین ۴۰ تا ۴۵ میلیون تومان بوده است! آن‌هم برای انجام ۲۱ بازی در بهترین سطح فوتسال زنان ایران.

💻منبع:ورزش سه  ◾️عکس :کیمیا قاسم زاده

آخرین اخبار فوتبال و فوتسال زنان ایران را در سایت و روزنامه فوتبالز بخوانید

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا