فوتسال

نایب‌قهرمانی فردیس کمتر از قهرمانی نبود

نایب‌قهرمانی فردیس کمتر از قهرمانی نبود

مربی خراسانی فوتسال بانوان ایران گفت: با توجه به اینکه دیرتر از سایر تیم‌ها تمرینات را آغاز کردیم، نایب‌قهرمانی در لیگ کمتر از قهرمانی نبود.

به گزارش فوتبالز فاطمه شریف در اولین دوره سوپر لیگ فوتسال بانوان با نصر فردیس قرارداد بست و به علت دیر شروع شدن تمرینات، در دور اول به همراه شاگردانش امتیازات زیادی را دست داد اما عملکرد فنی موفق این مربی خراسانی و تلاش بازیکنان نصر فردیس شرایطی را پیش آورد که این تیم در دوره‌های دوم و سوم مسابقات سوپر لیگ هیچ شکستی نداشت و حتی پیکان قهرمان سوپرلیگ ۲ شکست را در مقابل دختران شریف تجربه کرد.

این مربی خراسانی در خصوص شرایط فصل گذشته سوپر لیگ فوتسال بانوان اظهار کرد: به دلیل اینکه سازمان لیگ فوتسال در این فصل تصمیم گرفت هشت تیم برتر فصل گذشته در قالب سوپر لیگ با یکدیگر رقابت کنند، شاهد لیگ پویا و بازی‌های با کیفیت فنی بالا بودیم و بر خلاف لیگ‌های قبلی نتیجه هیچ مسابقه‌ای از قبل مشخص نبود و همین امر جذابیت لیگ را دوچندان کرد.

وی ادامه داد: تیم نصر فردیس بر خلاف ۲ فصل قبل از بازیکنان ملی‌پوش کمتری بهره برد و ترکیبی از بازیکنان با تجربه و جوان شاکله تیم را تشکیل دادند و به دلیل اینکه مدیریت باشگاه در لحظه آخر تصمیم به ادامه فعالیت گرفت، تمرینات تیم ما دیرتر از سایر رقبا آغاز شد و همین امر باعث شد در دور اول هفت امتیاز حساس را از دست بدهیم و دقیقا در اواخر دور اول بود که بنده پدرم را از دست دادم و این حادثه تلخ، سختی کار را برای من و تیمم دوچندان کرد اما به دلیل تعهد کاری و با حمایت خانواده و مدیریت باشگاه و بازیکنان سعی کردم هر چه سریعتر به تمرینات بازگردم و پس از غیبت در بازی شیراز از بازی رایزکو کنار تیم بودم.

سرمربی تیم فوتسال نصر فردیس کرج خاطرنشان کرد: به نظرم این اتفاق بسیار ناگوار که هنوز هضم آن برایم ممکن نیست، یک شوک و نقطه عطفی برای تیم بود چرا که با همدلی و تلاش بیشتر بعد از آن ما تا انتهای لیگ هیچ بازی را به حریفان واگذار نکردیم و قطعا اگر ناداوری در بازی با مس رفسنجان اتفاق نمی‌افتاد ما در انتهای لیگ، جام قهرمانی را بالای سر می‌بردیم؛ البته که نایب‌قهرمانی با یک امتیازِ کمتر و با آن شرایط سخت، چیزی از قهرمانی کم نداشت.

نصر فردیس مشکل مالی داشت

شریف با اشاره به برخی مشکلات در تیم نصر فردیس ادامه داد: تیم ما امسال مشکلات مالی هم داشت چون مجموعه‌ای که قرار بود از تیم حمایت مالی داشته باشند، در همان ابتدای کار کنار رفت و کار برای رمضانی، مدیر عامل باشگاه در تامین هزینه‌ها سخت شد. به نظرم همدلی و یک‌دلی اعضاء تیم، برگِ برنده ما در این فصل بود که باعث شد با وجود همه سختی‌ها نتایج خوبی را کسب کنیم.

مربی سابق تیم ملی فوتسال بانوان کشور در خصوص شرایط فوتسال بانوان نیز گفت: فوتسال بانوان ایران به عنوان تنها رشته تیمی توپی بانوان است که در آسیا ۲ عنوان قهرمانی داشته و قطعا اگر مسابقات جام جهانی فوتسال بانوان که به تازگی توسط فیفا وعده داده شده، برگزار شود، می‌توانیم به سکوهای جهانی نیز دست پیدا کنیم؛ البته این امر مستلزم برنامه‌ریزی مدون و پشتوانه‌سازی است چرا که میانگین سنی نسل طلایی تیم ملی فوتسال بانوان بالا رفته و متاسفانه تیم‌های پایه تشکیل نشده است.

وی ادامه داد: درست است که امسال تعداد اندکی از بازیکنان جوان در لیگ خوش درخشیدند اما باز هم نقش کلیدی را همان بازیکنان نسل طلایی ایفا کردند و این برای کشور ایران که مدعی عنوان قهرمانی است، زنگ خطر جدی به حساب می‌آید.

شریف تصریح کرد: به نظرم کم شدن فشار از سمت مدیران عامل باشگاه‌ها جهت نتیجه‌گرایی و همچنین تشکیل تیم‌های ملی پایه می‌تواند در پرورش نسل آتی بسیار موثر باشد که با توجه به عملکر موفق تاج در این زمینه در گذشته، امیدوارم تیم مدیریتی جدید فدراسیون نگاه ویژه‌تری به فوتسال بانوان داشته باشند.

مدرس رسمی AFC در خصوص شرایط فوتسال خراسان عنوان کرد: فوتسال خراسان از گذشته تاکنون همیشه استعدادهای زیادی در بخش بانوان داشته و به عنوان یکی از قطب‌های فوتسال کشور مطرح است؛ در ۲ سالی که با حمایت شهرداری و هیات فوتبال استان، تیم فوتسال بانوان در لیگ برتر کشور شرکت کرد توانست با تکیه بر نیروهای بومی و استفاده حداقلی از بازیکنان غیربومی به نتایج مطلوبی دست یابد و طرفداران زیادی هر هفته برای تماشای بازی‌های این تیم به سالن مسابقات می‌آمدند و همین امر باعث شد که اقبال دختران خراسان به فوتسال و فوتبال بانوان بیشتر شود و امروزه شاهد حضور ۲۰ تیم در لیگ دسته یک فوتسال استان و ۱۶ تیم در لیگ برتر استان و ۱۰ تیم در لیگ برتر فوتبال بانوان استان باشیم. هر چند که متاسفانه در آن برهه انتقادات غیرمنصفانه‌ای به مجموعه هیات فوتبال شد و خود من به همین دلیل نسبت به فعالیت در استان خودم دلسرد شدم و مطمئن باشید آن مسیر فوتسال استان را به اولین مقام قهرمانی خود در سطح لیگ‌های بزرگسالان می‌رساند که به خاطر برخی تنگ‌نظری‌ها متوقف شد.

وی تصریح کرد: امیدوارم با حمایت بیشتر صنایع خصوصی و ارگان‌های دولتی بار دیگر شاهد قدرت‌نمایی دختران خراسانی برای نمایندگان خود استان باشیم. به جرات می‌توان گفت در اکثر تیم های سوپرلیگ کشور در این فصل بازیکنان خراسانی نقش پررنگی داشتند. البته سال گذشته شاهد حضور تیم خانه من مشهد با نیروهای کاملا بومی در لیگ برتر کشور بودیم که نتایج قابل قبولی کسب کردند و چه بسا اگر کمی خوش‌شانس‌تر بودند، می‌توانستند سهمیه سوپرلیگ را کسب کنند. امیدوارم با تداوم حمایت‌ها و برنامه‌ریزی و مدیریت بهتر، این فصل بتوانند سهمیه سوپرلیگ را کسب کنند.

حضور در دوره‌های آموزشی بین‌المللی

شریف همچنین در خصوص دوره آموزشی‌ آلمان گفت: کلاسی که آبان ماه با عنوان leaders in football future در قطر به نمایندگی از کشور ایران شرکت کردم، هر سال با حمایت فدراسیون فوتبال آلمان جهت توسعه فوتبال زنان در خاورمیانه برگزار می‌شود و مربیان و مدیران فوتبال زنان از تمام کشورهای خاورمیانه در آن شرکت دارند. تیر امسال بعد از مصاحبه‌های آنلاین با فدراسیون فوتبال آلمان، در نهایت این افتخار را داشتم که نماینده ایران در این کلاس باشم و با جدیدترین و به‌روزترین اطلاعات مربیگری و مدیریتی فوتبال آشنا شوم و همچنین از استادیوم‌ها و زیرساخت‌های کشور قطر که میزبان جام جهانی بود، بازدید داشتم.

نایب‌رییس بانوان هیات فوتبال خراسان رضوی ادامه داد: این دوره آموزشی از حیث آشنایی با شرکت کنندگان سایر کشورها و تبادل اطلاعات با آن‌ها، تجربه بسیار ارزشمندی بود.

شریف که جزو مدرسان رسمی AFC محسوب می‌شود، در مورد فعالیت خود در این زمینه اظهار کرد: نسبت به بازیکنان هم‌نسل خودم خیلی زودتر با از دنیای بازی خدافظی کردم تا بتوانم زودتر به جرگه مربیان بپیوندم و خدا رو شکر در این راه به موفقیت‌های خوبی دست یافتم. سال ۹۴ وقتی در کلاس مربیگری فوتسال سطح ۲ آسیا شرکت کردم توسط مدرس دوره، صالح برای شرکت در دوره تربیت مدرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا که فروردین ۹۵ در کشور مالزی برگزار شد، معرفی شدم و بعد از آن به عنوان جوان‌ترین مدرس فوتسال بانوان مشغول به فعالیت شدم و در سال ۹۷ مجددا برای دوره پیشرفته تربیت مدرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا به کشور مالزی دعوت شدم و بنده به همراه خانم مظفر که از مدرسان الیت آسیا هستند، در این دوره شرکت داشتیم. از سال ۹۵ تاکنون بالغ بر ۲۵ کلاس مربیگری فوتسال سطح یک ایران و سطح یک و ۲ آسیا را تدریس کرده‌ام.

💻منبع:ایسنا   📸عکس:ایسنا   ✍️خبرنگار:سعید کریم پور

با فوتبالز همراه شوید
اینستاگرام فوتبالز را دنبال کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا