فوتبال

نیاز به حمایت بیشتری داریم

نیاز به حمایت بیشتری داریم

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران گفت که پیروزی مقابل میانمار در شهر یانگون این کشور، سهم زیادی در صعود ۶ پله‌ای تیم کشورمان در رنکینگ جهانی داشته است.

به گزارش فوتبالز فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال زنان جهان را اعلام کرد که بر این اساس ایران با کسب 1409.89 امتیاز و با صعودی 6 پله‌ای در رده شصت‌ویکم جهان قرار گرفت. شاگردان مریم آزمون در این رده‌بندی بالاتر از تیم‌هایی همچون یونان، ترکیه و اروگوئه قرار دارند. در قاره کهن استرالیا، ژاپن، چین، کره جنوبی و ویتنام به ترتیب در رده‌های اول تا پنجم این رده‌‌بندی هستند و تیم ملی زنان کشورمان در قاره آسیا صاحب جایگاه دوازدهم است.

تیم بانوان ایران فروردین ماه سال جاری و در مرحله مقدماتی انتخابی المپیک 2024 پاریس مقابل میانمار قرار گرفت که در مجموع دو بازی رفت و برگشت رقیب خود را شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد. مرحله دوم با حضور 12 تیم از اول تا آبان 1402 در سه گروه چهار تیمی می‌شود. در پایان مرحله دوم، چهار تیم به مرحله سوم می‌رسند و در نهایت دو تیم برتر مجوز حضور در المپیک پاریس را کسب خواهند کرد. بانوان ایران در مرحله دوم در گروه A با استرالیا (میزبان)، چین تایپه و فیلیپین همگروه هستند.

مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران گفت: این موضوع نتیجه ماه‌ها تلاش و زحمات اعضای کادر فنی و بازیکنان ارزشمند تیم ملی بانوان است. نباید فراموش کرد درخشش در دوئلی که با کشور میانمار در شهر یانگون این کشور داشتیم، تأثیر زیادی داشت و باعث شد در رنکینگ سیر صعودی داشته باشیم. صعود 6 پله‌ای در رنکینگ برای فوتبال بانوان ایران را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم ادامه‌دار باشد.

وی افزود: فوتبال ایران در بخش بانوان در حال رشد است و بازیکنانی که اسم‌شان را خط‌شکن گذاشتم با تمام توان مشغول تلاش هستند. برای اعتلای نام و پرچم وطن، حد و مرزی نمی‌شناسیم و با تمام توان رو به جلو حرکت می‌کنیم تا تمام دنیا به فوتبال ایران احترام بگذارد. فقط در این مسیر نیاز به حمایت بیشتری داریم و از همه عزیزانی که می‌توانند به نوعی تأثیرگذار باشند، تقاضای تعامل و مساعدت داریم. اگر دختران با امکانات بهتری برای مسابقات رسمی آماده شوند، قطعاً درصد موفقیت بالاتر است. باید تاکید کنم که فدراسیون فوتبال و خانم منظمی نایب رئیس فوتبال بانوان با جدیت زیاد در کنار ما هستند و با برنامه‌ریزی خوب مشغول آماده‌سازی برای مرحله دوم انتخابی المپیک پاریس هستیم.

📰 منبع :تسنیم  📸عکس :فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا