فوتبال

هزینه تیم ما حداقل شش میلیارد تومان است

هزینه تیم ما حداقل شش میلیارد تومان است

سرمربی تیم لیگ برتری بانوان فراایساتیس کران فارس، با طرح این موضوع که در رشته ورزشی فوتبال، این تیم تنها نماینده فارس در لیگ برتر کشور است، خواستار حمایت بیشتر از سوی مسئولان ارشد استانی به ویژه در زمینه زیرساختی شد.

به گزارش فوتبالز پروانه کران خسروی که از سال ۸۶ وارد عرصه مربیگری حرفه‌ای شده و تاکنون تیم‌های پایه، لیگ یک و لیگ برتری فوتبال بانوان را هدایت کرده است، گفت: سال ۹۶ باشگاه خودم به نام فراایساتیس کران را با برنامه‌ای بلند مدت تاسیس کردم.

او ادامه داد: در این راستا آقای مسعود مقیم به عنوان مشاور کنار تیم بودند و بدون هیچ چشم داشتی به ما کمک کردند. در سال ۹۷ قهرمان نوجوانان استان فارس و سال ۱۴۰۰ با اقتدار و بدون هیچ باختی قهرمان لیگ یک کشور شدیم و بدین ترتیب به لیگ برتر سال ۱۴۰۱ راه یافتیم.

هدف ما فقط ماندن در لیگ برتر بود

کران‌خسروی با بازیکنان آکادمی خودم که جوان‌ترین تیم در لیگ برتر بودند، مقابل تیم‌های قدرتمندی نظیر خاتون بم و سپاهان و تیم های خوب دیگر لیگ برتر، نتیجه های قابل قبولی گرفتیم، خاطرنشان کرد: هدف ما فقط ماندن در لیگ برتر بود.

خسروی درباره تعداد بازیکنان شاخص این تیم گفت: از تیم ما آریانا جوزای و مانا پارسایی و آوا داوودی به تیم ملی نوجوانان، راحیل جعفری به تیم ملی جوانان و یاسمین برازنده به تیم ملی بزرگسالان راه یافتند. به جرات می‌توانم بگویم باشگاه ما جور کل استان فارس را در رشته فوتبال بانوان بردوش دارد.

او گفت: استان فارس مملو از بازیکنان با استعداد و توانایی بالاست اما متاسفانه از نظر زیرساختی مشکلات فراوانی دارد که توجه بیشتر مسئولان را می طلبد. تیم خودمان هم تنها تیم لیگ برتر فوتبال در هر دو بخش آقایان و بانوان بود که توقع داشتیم از این تیم جوان و باانگیزه حمایت های بیشتری انجام می شد.

این مربی فوتبال بانوان گفت: اولین شخصی که این تیم را همه جانبه حمایت کردند، آقای قادری نماینده محترم شیراز در مجلس شورای اسلامی بودند. کمک های سخت افزاری هم از سمت اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال انجام شد.

هزینه تیم ما حداقل شش میلیارد تومان است

وی درباره هزینه های این تیم برای یک فصل در سطح اول فوتبال کشور گفت: هزینه تیم ما حداقل شش میلیارد تومان است، اما تیمی مثل خاتون بم که پارسال قهرمان شد، با ٣٠ میلیارد کار را بست و پیش برد؛ یعنی هزینه ما برای یک‌ تیم ‌لیگ برتری زیاد نیست و عمده مخارج هم ایاب و ذهاب و هتل بود، شاید باور نکنید که تیم ما تمام مسیرها را با اتوبوس تردد کرده است.

سرمربی فرا ایساتیس کران در خصوص برنامه‌های این تیم برای فصل بعد گفت: برای فصل آتی به دلیل نبود اسپانسر و حمایت مالی، هنوز هیچ برنامه ریزی خاصی انجام نشده است. به عنوان تنها نماینده از استان فارس در لیگ برتر کشور، انتظار بیشتر از استاندار محترم، نمایندگان محترم مجلس و مسئولان ذی ربط داریم. متاسفانه بازیکنان با انگیزه و با استعداد استان گاهی مجبور می شوند به استان های دیگر بروند تا هم امرار معاش کنند و هم علاقه ذاتی خود را دنبال کنند.

📰 منبع :ایسنا  📸عکس :ایسنا

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا