فوتبال

پایان ماجراجویی‌های خانم نایب‌رئیس

طی هفته آینده سرپرست نایب‌رئیسی زنان فدراسیون فوتبال از سوی «مهدی تاج» معارفه خواهد شد.
به گزارش فوتبالز و به نقل از فوتبال 360 فدراسیون فوتبال ایران در سالیان گذشته همواره چالش‌های مختلف را تجربه کرده اما هیچگاه در حوزه نایب‌رئیس سوم و ریاست کمیته زنان، حاشیه خاصی و ویژه‌ای رخ نداده بود اما در یک‌سال اخیر این موازنه تغییر کرد و اکثریت خبرهای حاشیه‌ای و جنجالی فدراسیون فوتبال حول نایب‌رئیس زنان فدراسیون بود! البته که باید گفت مشکلات به‌وجود آمده برای شهره موسوی، ارتباطی با مسائل کاری او در فدراسیون فوتبال و موضوعات فوتبالی نداشت اما دامان‌گیر فوتبال زنان هم شد و حواشی زیادی را به‌وجود آورد.

شهره موسوی از فروردین‌ماه سال جاری بازداشت شد و در شرایطی که تصور می‌شد، با 4 جلسه غیبت در هیات‌رئیسه، پرونده حضور موسوی در فدراسیون فوتبال بسته شود اما او به شکلی غیرمنتظره در آخرین جلسه هیات‌رئیسه فدراسیون پیش از آغاز رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر شرکت کرد تا همه معادلات تغییر کند و حذف قانونی او از هیات‌رئیسه فدراسیون رسمیت پیدا نکند!

نایب‌رئیس زنان فدراسیون فوتبال که از آخرین مصاحبه او بیش از یک‌سال می‌گذرد، البته فقط با نیت حضور در جلسه هیات‌رئیسه در ساختمان سئول دیده شد و بعد از آن مجدداً دیگری خبری از حضور او در محافل فوتبالی نبود.

لغو عضویت «موسوی» رسمی شد

مهدی تاج بعد از اتمام مسابقات جام جهانی 2022 قطر برای تیم ملی ایران و بازگشت به تهران تصمیم گرفته تا ساختار مدیریتی فدراسیون فوتبال را تکمیل کند و در همین زمینه روز گذشته هدایت ممبینی به عنوان دبیرکل فدراسیون معارفه شد و همچنین داوود پرهیزکاری هم در سمت ریاست مرکز ملی فوتبال از تاج حکم گرفت تا مشخص شود رئیس فدراسیون فوتبال به دنبال تکمیل ساختار مدیریتی فدراسیون است.

تاج بعد از رایزنی‌ها و مکاتبات انجام شده وفق مقررات فیفا توانسته مجوز باطل کردن عضویت شهره موسوی در هیات‌رئیسه را دریافت کند و براساس این مجوز، ماموریت نایب‌رئیس جنجالی فدراسیون فوتبال رسماً از روز گذشته در ساختمان سئول به پایان رسید تا بعد از 21 ماه پرماجرا، سرانجام شهره موسوی از تیم مدیریتی فدراسیون فوتبال جدا شود.

«تاج» و جستجوی در بین همکاران قدیمی

رئیس فدراسیون فوتبال براساس قوانین حق انتخاب نایب‌رئیس سوم را ندارد و صرفاً او می‌تواند تا زمان برگزاری مجمع بعدی فدراسیون فوتبال، در کسوت سرپرست نایب‌رئیسی شخصی را منصوب کند. مهدی تاج برای انتخاب جانشین شهره موسوی، 3 گزینه را مدنظر دارد که جدی‌ترین گزینه، فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری اسطوره فقید باشگاه استقلال است که پیشتر و در دوره علی کفاشیان، نایب‌رئیس زنان فدراسیون فوتبال بود.

مهدی تاج در حال بررسی شرایط لیلا صوفی‌زاده، نایب‌رئیس زنان فدراسیون فوتبال در دوره پیشین مدیریت تاج در فدراسیون بوده و همچنین گزینه دیگر او، گلاره ناظمی داور بین‌المللی فوتسال ایران و رئیس کمیته مسابقات فوتبال زنان در سازمان لیگ است که به نظر می‌رسد با ارزیابی‌های نهایی، از میان این 3 نفر، فریده شجاعی شانس بیشتری داشته باشد تا طی روزهای آتی و نهایتاً هفته آینده به عنوان سرپرست نایب‌رئیسی زنان فدراسیون فوتبال معرفی شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا