فوتبال

5 سال دیگر می‌توانیم به سهمیه المپیک فکر کنیم

5 سال دیگر می‌توانیم به سهمیه المپیک فکر کنیم

مهاجم تیم ملی ایران گفت: امیدوارم از این فرصت استفاده کنیم و بازی‌های تدارکانی داشته باشیم.

به گزارش فوتبالز هاجر دباغی بازیکن تیم‌ملی فوتبال ایران درخصوص آخرین شرایط تیم‌ملی برای شرکت در مرحله دوم انتخابی المپیک اظهار داشت: مرحله دوم این مسابقات در سه گروه چهار تیمی برگزار خواهد شد تا در نهایت دو نماینده قاره آسیا در المپیک ۲۰۲۴ پاریس مشخص شوند. این مسابقات آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود و تقریبا برای آماده سازی چند ماهی فرصت داریم. اما واقعا رقبای ما از نظر رنکینگ در جایگاهی قرار دارند که ما اگر فرصت بیشتری هم برای آماده سازی داشته باشیم قابل مقایسه با آنها نیستیم.

وی با اشاره به تیم‌های همگروه ایران گفت: ما در گروه A با تیم‌های استرالیا، چین تایپه، فیلیپین همگروه هستیم تقریبا همه این تیم‌ها بهترین‌های آسیا هستند برای مثال بارها با چین تایپه بازی کردیم و خوب می‌دانیم که تیم با کیفتی است. استرالیا که هم میزبان است و هم رنکینگ تک رقمی دارد. بنابراین شرایط یکسان نیست و ما تلاش خواهیم کرد ورژن بهتری از تیم‌ملی فوتبال زنان ایران را در این مسابقات به نمایش بگذاریم.

مهاجم تیم ملی ایران در ادامه گفت: امیدوارم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم و بازی‌های تدارکانی مناسبی داشته باشیم تا بتوانیم بازی‌های خوبی را انجام بدهیم. در بخش زنان تیم‌های آسیایی شرایط خوبی دارند اگر بتوانیم بازی دوستانه خوبی با این تیمها قبل از مسابقات داشته باشیم کمک موثری برای تیم خواهد داشت ولی همه اینها بستگی به نظر کادر فنی و فدراسیون دارد.

دباغی با بیان اینکه در مرحله مقدماتی خوب ظاهر شدیم، گفت: مرحله نخست این مسابقات را با موفقیت پشت سرگذاشتیم و به لطف رسانه‌ها خوب دیده شدیم. امیدوارم این حمایت‌ها از ورزش زنان ادامه داشته باشد.

بازیکن تیم‌ملی در واکنش به اینکه چقدر زمان می‌برد تا فوتبال زنان ایران هم خیلی جدی به المپیک فکر کند؛ توضیح داد: ما هم انسان و ورزشکار هستیم و چیزی کم از دیگر بازیکنان خارجی نداریم. ولی شرایط برای ما متفاوت است. شک نکنید اگر شرایط برگزاری بازیهای تدارکاتی، اردوهای منظم و حضور در رویدادهای مهم ادامه پیدا کند و این وضعیت استمرار داشته باشد کا 5 سال دیگر می‌توانیم جزو کشورهایی قرار بگیریم که برای سهمیه المپیک می‌جنگند. 5 سال دیگر می‌توانیم به سهمیه المپیک فکر کنیم

بازیکن تیم سپاهان در ادامه خاطر نشان کرد: اکثر بازیکنهای کشورهای دیگر لژیونر هستند که این مورد هم به تیم ملی آنها کمک می‌کند ما باید شرایط را برای لژیونر شدن بازیکن‌ها را نیز فراهم کنیم. برای خود من البته این مورد بوده ولی هرگز مجاب نشدم که بخواهم از سپاهان جدا شوم. امسال بازیکن آزاد هستم ولی هنوز بخاطر مصدومیتم برای فصل آینده تصمیم نگرفتم که بخواهم با چه تیمی کار کنم.

دباغی در پایان تاکید کرد: نخستین مرحله اردوی تیم‌ملی از دوم خردادماه آغاز خواهد شد ولی من از سرمربی تیم‌ملی اجازه گرفتم که تمریناتم را به صورت انفرادی و بدنسازی ادامه دهم و بعد به اردوی دوم اضافه شوم.

📰 منبع :برنا   📸عکس :برنا

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا