فوتبال

لیاقت قهرمانی داریم

لیاقت قهرمانی داریم

بازیکن تیم فوتبال بانوان سپاهان گفت: امسال شرایط بسیار خوبی داریم، کادر فنی عالی و تیم بسیار یکدستی داریم و تیمی هستیم که لیاقت قهرمانی دارد.

به گزارش فوتبالز و به نقل از فارس افسانه اقبال بازیکن تیم فوتبال بانوان باشگاه سپاهان در پست دفاع بازی‌ می‌کند، متولد ۲۳ مرداد ماه ۱۳۶۹ در بندرانزلی است و می‌گوید که تاریخ تولدش را هم دست‌کاری نکرده است؛

از کجا و چگونه به فوتبال علاقمند شدید؟

از بچگی در زمین خاکی‌ها بازی می‌کردم، در سال ۷۹ از فوتسال بانوان شروع کردم، از سال ۸۴ زیر نظر مریم ایراندوست در ملوان به صورت حرفه‌ای به فعالیت پرداختم.

دوره دوم حضور خود در سپاهان را تجربه می‌کنید، چه تفاوتی با چند سال گذشته احساس می‌کنید؟

دفعه اولی که به سپاهان پیوستم، نخستین سال تیم‌داری این باشگاه بود، شرایط از نظر قراردادهای مالی کمتر از حال حاضر بود، امکانات برای آن زمان نسبت به تیم‌های دیگر بهتر بود ولی امسال با حضور ساکت، شرایط بسیار خوبی داریم، کادر‌ فنی خیلی خوب و تیم بسیار یکدستی داریم، تیمی هستیم که لیاقت قهرمانی دارد.

کار با مریم ایراندوست چگونه است؟

زیر نظر مریم ایراندوست آموزش دیده و بزرگ شدم، تفاوت بزرگی که میان او و سایر سرمربیان وجود دارد، شور و شوقی است که در تیم‌های تحت هدایت خود ایجاد می‌کند، انگیزه‌ای که در بازیکنان به وجود می‌آید به شخصه برای من جذاب است، یکی از دلایل پیوستن دوباره من به سپاهان شخص ایراندوست بود.

نظر شما درباره عملکرد فصل جاری سپاهان چیست؟

می‌توانستیم خیلی بهتر باشیم، یکی دو مقطع نتایج بدی‌ کسب کردیم که امیدوارم حتما در نیم‌فصل دوم جبران کنیم.

وضعیت کلی فوتبال بانوان ایران در شرایط فعلی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 شرایط به صورت کلی خوب است اما این که در لیگ ما تیم‌های قوی زیادی وجود ندارند یک ضعف است، هر سال ۳ یا ۴ تیم مدعی قهرمانی هستند، خیلی از باشگاه‌ها می‌توانند با تیم‌داری در فوتبال بانوان جذابیت لیگ را افزایش دهند.

با توجه به کارنامه پربار فردی و تیمی که دارید، چه هدفی در ذهن دارید؟

هر بازیکنی دوست دارد، هر سال یک قهرمانی داشته یاشد، من هم از این قضیه مستثنی نیستم و دوست دارم بعد از ملوان با سپاهان، تیمی که آن را از صمیم قلب دوست دارم هم طعم قهرمانی را بچشم؛ از نظر انفرادی  نیز می‌خواهم تاثیرگذارترین بازیکن تیم باشم، خصوصا این که جدیدا دوباره به تیم اضافه شدم و از نظر فردی برای من مهم است عملکرد خوبی داشته باشم.

تیم مورد علاقه شما در فوتبال بانوان و آقایان اروپا چیست؟

فوتبال بانوان اروپا را نمی‌توانم کامل دنبال کنم اما در بخش آقایان طرفدار بارسلونا هستم.

اخیرا دوباره به تیم‌ملی دعوت شدید، در این مورد صحبت کنید.

خیلی وقت است که از تیم ملی خداحافظی کردم، تشخیصم این است که در رده باشگاهی به فعالیت خود ادامه دهم، سال‌های آخر فوتبالم را دنبال می‌‌کنم و درآمدی که با حضور در باشگاه‌ها به دست می‌آوریم به ما کمک می‌کند و نمی‌خواهم فشار زیادی را متحمل شوم، از طرفی بهتر است راه برای جوانان باز باشد.

می‌شود حدس که در جام‌جهانی دوست داشتید مسی قهرمان شود.

تیم اولم برزیل است و سبک بازی برزیلی‌ها را می‌پسندم اما به خاطر مسی آرژانتین را هم دوست داشتم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا