فوتبال

هدف ما رسیدن به جمع هشت تیم برتر آسیاست

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: هدف ما رسیدن به جمع هشت تیم برتر آسیاست و برای حضور پر قدرت در مسابقات رسمی به بازی‌های دوستانه نیاز داریم.

به گزارش فوتبالز و به نقل از تسنیم مریم آزمون در پایان اردوی نخست تیم ملی فوتبال بانوان جهت شرکت در مسابقات انتخابی المپیک گفت: اردوی ارزیابی برای بازیکنان شاغل در لیگ را برگزار کردیم تا در ساختار تیمی ما قرار بگیرند و برای تیم اصلی از این نیروها استفاده کنیم.وی افزود: اردوی خوبی را از بعد از مسابقات لیگ در روز جمعه تا دوشنبه پشت سرگذاشتیم تا بازیکنان بتوانند به تمرینات خود برسند و طبق روال همیشه سعی کردیم بازی‌های درون تیمی برگزار کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان با اشاره به اینکه این ارزیابی‌ها می‌تواند به شناخت بازیکنان کمک کند، اظهار داشت: هدف ما ارتقاء کیفی و ذهنی بازیکنان است تا خودشان را برای مسابقات بین المللی آماده کنند چون تیم ملی خیلی وسیع‌تر از برنامه‌های لیگ است.

وی همچنین به حضور بازیکنان نوجوان و جوان در لیگ برتر اشاره و تصریح کرد: یکی از مهمترین نکات لیگ‌برتر حضور نوجوانان و جوانان ما در تیم‌های شاغل در لیگ است که خیلی پررنگ شده و ما خیلی خوشحالیم، چون این بازیکنان در مسابقات بین المللی  افتخارآفرینی کرده و تجربه بسیار خوبی دارند.

وی ادامه داد: نوجوانان و جوانان فوتبال بسیار خوبی بازی می‌کنند، چون وسعت چشم  اندازشان فرق می‌کند. آنها جوان و پرانرژی هستند و فدراسیون هم برنامه‌های خوبی برای آنها در چند سال گذشته داشته است.

آزمون خاطرنشان کرد: با استعدادیابی‌هایی که داشته‌ایم توانسته‌ایم آنها را  به لیگ‌ انرژی تزریق کنیم. از طرفی سال گذشته با جوانان برای نخستین بار تیم قدرتمند ازبکستان را شکست دادیم که نشان می‌دهد چقدر تغییرات داشته‌ایم. این جوانان در مصاف با ازبکستان و اردوهایی که داشتیم جایگاه خودشان را به دست آورده‌اند.

وی درعین حال به استفاده از تجارب بازیکنان ملی پوشان بزرگسال هم تاکید کرد و گفت: تقریبا 9 تا 11 نفر بازیکنان نوجوان و جوان می‌توانند در تیم ملی بزرگسالان بازی کنند. علاوه براینکه ما به تجربه بازیکنان قدیمی هم نیاز داریم که بتوانند در کنار آنها ترکیب خوبی را درست کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان هدف تیم ملی را راه یافتن به جمع هشت تیم برتر آسیا برشمرد و افزود:  هدف ما این است که ابتدا به جمع هشت تیم برتر آسیا و سپس به جایگاه اصلی فوتبال برسیم. تیم ملی در در مصاف با بلاروس نشان داد هیچ چیز غیرممکن نیست و ما غیرممکن را به ممکن تبدیل کردیم و این موفقیت جز انرژی انگیزه و شور و شعف جوانان نیست چون به حرف مربیان گوش می‌کنند و در ساختاری که ما می‌خواهیم قرار می‌گیرند و نتیجه آن کار تیمی شکل می‌گیرد و مقابل تیم قدرتمند بلاروس یک پیروزی و یک تساوی می‌گیرند.

وی درخصوص بازی دوستانه با تیم ملی بلاروس اظهار داشت: تیم ملی پیش از این با شش گل و بدون داشتن موقعیت گل شکست خورده بود اما در این بازی اگرچه 60 تا 65 درصد مالکیت توپ با بلاروس بود چون بسیار پرقدرت بودند اما موقعیت‌های گل ما برابر بود و ما دو تک به تک داشتیم که یکی از آنها مربوط به محدثه ذلفی بازیکن نوجوانان و جوانان ما بود و این نشان می‌دهد که  چقدر انگیزه‌ها زیاد است و بازیکنان هر زمانی که در زمین بازی قرار گرفتند با تمام وجود بازی کردند و توانستند نتیجه تاریخی شکست بلاروس را رقم بزنند.

آزمون که از مسابقات جام‌جهانی فوتبال درس‌های زیادی آموخته است، گفت: من از فدراسیون فوتبال گلایه می‌کنم چون حداقل می‌توانستند چند نفر از سرمربیان و یا مدرسان‌شان را به این بازی‌ها اعزام کنند. این بازی‌ها واقعا یک کلاس آموزشی بود که بتوانیم از نزدیک شاهد اتفاقات علمی در فوتبال باشیم.

وی ادامه داد: ما با توجه به علم فوتبال دنیا با بازیکنان صحبت می‌کنیم و من چون مدرس آسیا و فدراسیون جهانی هم هستم در بازی دوستانه برابر بلاروس گفتیم با برنامه‌ریزی به برتری دست پیدا کردیم و تیم بلاروس هم واقعا شوکه شده بود. دقیقا همان اتفاقی که در جام جهانی خیلی از تیم‌ها شگفتی ساز شدند و خیلی‌ها پیش بینی نمی‌کردند مراکش جزو چهار تیم برتر مسابقات شود. این تیم اگرچه تیم پرمهره‌ای نبود و از مربی معروفی هم سود نمی‌برد اما با برنامه ریزی توانست به جمع چهار تیم برتر قرار گیرد. ما هم روی همین برنامه ریزی می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان به استفاده از علم روز دنیا اشاره و تصریح کرد: در دنیا حرف از اعداد و ارقام‌ و آنالیز است و من به این‌ مسئله خیلی علاقه دارم و حتی یک کتاب درباره مبانی آنالیز نوشته‌ام. حتی بازی دوستانه دوم با بلاروس را اینقدر دقیق آنالیز کرده بودیم که اگرچه مساوی شد اما راحت تر از بازی اول ما بود و به عبارت بهتر در این بازی کاملا جا افتاده بودیم.

وی به داشتن بازی دوستانه تیم ملی جهت حضور پرقدرت در مسابقات رسمی تاکید کرد و گفت: بازی‌های دوستانه باعث می‌شود که ما مقابل تیم‌های قوی آماده شویم، چراکه هر قدر تعداد گل‌های ما برابر تیم‌های قدرتمند زیاد باشد از نظر روحی و روانی هم افت می‌کنیم و اعتماد به نفس بازیکنان کم می‌شود. درحالیکه یک تیم قدرتمند اروپایی را با آنالیز و برنامه‌ریزی می‌توانیم شکست دهیم. پس مطمئن باشید در مسابقات آسیایی هم اگر به ما زمان دهند و اجازه بدهند که بازی کنیم و مسابقه دهیم می‌توانیم موفق باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در ادامه افزود: ما به مسابقه دادن قبل از مسابقات رسمی نیاز داریم. متاسفانه بدون هیچ برنامه ریزی قبلی وارد مسابقات رسمی می‌شویم که به تیم ملی ضربه می‌زند. ما پتانسیل و نیروی انسانی خیلی خوبی داریم. من و کادرم به لحاظ تجربه و علمی به جایی رسیده‌ایم که وقت ثمر دادن نتیجه سالها زحمت کشیدن و به دست آوردن تجارب مان است و امیدوارم فدراسیون با توجه بیشتر به بانوان سرمایه گذاری کند و مطمئن باشید نتیجه اعتمادشان را می‌توانیم بدهیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا