فوتبال

حضور بانوان در مینی فوتبال همسطح آقایان خواهد بود

حضور بانوان در مینی فوتبال همسطح آقایان خواهد بود

نایب رئیس انجمن مینی فوتبال با اشاره به حضور بانوان در مسابقات مینی فوتبال محلات کشور گفت: حضور بانوان همسطح آقایان خواهد بود.

به گزارش فوتبالز و به نقل از مهر ناهید جباری نایب رییس انجمن مینی فوتبال پیرامون برگزاری مسابقات مینی فوتبال محلات کشور گفت: رویکرد مشارکت ورزشی پایین به بالا فراتر از دستاوردهای توسعه یک رشته ورزشی است و به همین دلیل می طلبد شبکه ذی نفعان محلی نسبت به حساسیت این رویداد آگاه شده و همکاری های فرابخشی در جریان سازی توسعه اجتماعی با مینی فوتبال به شکل موثر و هدفمند ایجاد شود.

وی ادامه داد: مشارکت های جمعی در پایین ترین سطح تقسیمات اجتماعی به پذیرش و توسعه اجتماعی منجر می شود. ورزش با ماهیت اجتماعی از ابزارهای ارزشمند برای تحت پوشش قرار دادن همه اقشار به ویژه زنان است. ورزش محلات فراتر از مهارت های ورزشی؛ به دنبال ایجاد فضای یادگیری جمعی، مسئولیت پذیری، عزت نفس و توانمندسازی زنان از طریق ورزش تیمی و همجواری با اعضای تیم است.

نایب رئیس انجمن مینی فوتبال ادامه داد: در حالی که کمی بیش از دو سال از تشکیل انجمن مینی فوتبال می گذرد بدلیل محبوبیت و مقبولیت این رشته، ساختار آن در بخش زنان در سطح کشور برابر با مردان شکل گرفته و فعالیت های آموزشی، تفریحی و رقابتی در طول این مدت نیز در هر دو طیف چشمگیر بوده است.

جباری در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد فرصت برابر برای شرکت در این رویداد برای زنان با شرایط دسترسی خوب و رایگان مزیت این رویداد را به لحاظ اقدامات پشتیبانی دو چندان کرده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: منظرگاه اهمیت این رویداد در سطح استان ها باید توسط نواب زنان به خوبی درک و در راستای تحقق مفهوم ارزش آفرینی آن حمایت طلبی لازم صورت بگیرد.

ناهید جباری در پایان گفت: هرم زنان، ورزش و محلات الگوی متعالی است که می تواند اهداف و ارزش های هر رکن هرم را در تلاقی با هم بخوبی متبلور کند. امیدواریم این فرصت سازی که در سیاست گذاری کلان همگانی صورت گرفته است با تمهیدات لازم در ابعاد چندگانه هدف گذاری ورزشی و اجتماعی زنان موثر واقع گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا