فوتسال

موافقت اولیه‌ AFC برای برگزاری جام ملت‌های فوتسال آسیا

موافقت اولیه‌ AFC برای برگزاری جام ملت‌های فوتسال آسیا

فروزان سلیمانی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در ارتباطی تلفنی با برنامه «بانوی ایرانی» کانال رادیویی ورزش بانوان از موافقت اولیه AFC برای برگزاری جام ملت‌های فوتسال آسیا خبر داد.

به گزارش فوتبالز و به نقل از روابط عمومی کانال ورزش بانوان؛ فروزان سلیمانی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در گفتگویی با برنامه «بانوی ایرانی» کانال رادیویی ورزش بانوان درباره فهرست جدید تیم ملی بانوان برای شرکت در مسابقات ۲۰۲۳ کافا اظهار داشت: مسابقات کافا از ابتدای بهمن ماه برگزار می‌شود و ما ۲۰ بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کردیم که ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه ما هستند. امیدوارم بتوانیم از عنوان قهرمانی‌مان در سال گذشته دفاع کنیم. با توجه به اینکه فرصت بسیار محدود بود و ما یک اردوی چسبیده به اعزام داشتیم ترجیحا بازیکنانی را دعوت کردیم که شناخت روی بازی آنان داشتیم. از بین این ۲۰ نفر فقط ۱۴ نفر در مرحله آخر انتخاب و اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به اسامی بازیکنان تازه اضافه شده به لیست افزود: زیبا افروغ، مهتاب بنایی، مریم حکمتی، نازنین استکی‌فر، هما آقایی و مهسا کمالی در کنار فرشته کریمی، سارا شیربیگی، نسترن مقیمی و فرزانه توسلی هستند که امیدوارم یک ترکیب خوبی را داشته و اعزام شویم.

سلیمانی در خصوص مذاکرات فدراسیون فوتبال با کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص برگزاری جام ملت‌های فوتسال آسیا گفت: آن چیزی که من هم از این موضوع شنیدم این است که مربیان و بازیکنان مطرح، کمپین فوتسال در آسیا را تشکیل داده و این درخواست را از AFC داشتند که مسابقات به تقویم بازگردد. آنچه من شنیدم حاکی از این دارد که AFC موافقت اولیه‌اش را انجام داده است. در حال حاضر مسابقات فوتسال باشگاهی آسیایی مردان هم برگزار نمی‌شود با توجه به اینکه کرونا در بسیاری از کشورها نیست ولی همین بازی‌ها هم حذف شده است. این سیاست‌هایی است که AFC درسطح کلان باید پاسخگوی فوتسال آقایان و بانوان باشد. تلاش دختران و مربیانی که در سطح آسیا بودند بسیار خوب بوده و همین امر احتمالا AFC را مجاب کرده که این مسابقات برگزار شود.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در پاسخ به این سوال که با توجه به عنوان قهرمانی تیم ملی بازی آسانی را خواهیم داشت، گفت: مسابقات کافا برای آسیای میانه است و ما جز کشورهای آسیای مرکزی هستیم ولی همین بازی‌ها هم یک جام معتبر است. شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما ما به ازبکستان اعزام می‌شویم. همین کشور هم حدود ۴ هفته است که برای بازیکنان فوتبال خود اردو گذاشته و بازیکنانی را از فوتبال دعوت کرده که ما شناختی روی فیزیک آنان نداریم. آنان فوتبال بازی می‌کنند، بازی خشنی دارند، تمرین کردند و میزبان هستند و ما باید مراقب بچه‌ها در زمین باشیم و به این سادگی هم نیست که از همین الان بگوییم که قهرمان هستیم.

وی ادامه داد: فایده این مسابقات برای ما این است که همین بازیکنان جوانی که اصلا بازی بین‌المللی ندیدند و در یک کشور خارجی و در شرایط آن کشور قرار نگرفتند، این بازی‌ها را تجربه می‌کنند. البته اردوهای بین‌المللی هم به بازیکنان جوان ما کمک و باعث رشد آنان شده و منجر به این می‌شود که شخصیت ملی پیدا کنند.

فروزان سلیمانی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در خاتمه بیان کرد: اولین بازی تیم ملی روز جمعه هفته آینده از ساعت ۱۷ به وقت محلی با قرقیزستان است. سال گذشته دو دور بازی می‌کردیم و بسیاری از تیم‌ها از این موضوع معترض بودند. امسال فقط یک دور بازی خواهیم داشت. فقط تنها ضعف این رقابت‌ها زمان برگزاری آن است. دمای تاشکند منفی 12 درجه سانتی گراد بوده و سرما بسیار شدید است. ما باید با تجهیزات کامل برویم و عادت کردن به سرمای زیاد دشوار است. شاید اگر این مسابقات در اسفند یا فروردین ماه برگزار می‌شد بسیار مناسب‌تر بود.

خبرنگار:تهمینه سبحانی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا