فوتسال

برد قابل‌ انتظار با درخشش کریمی

برد قابل‌ انتظار با درخشش کریمی

تیم ملی فوتسال زنان ایران در نخستین گام از رقابت‌های کافا 2023 توانست قرقیزستان را از پیش بردارد.
به گزارش فوتبالز و به نقل از فوتبال360مسابقات کافا 2023 رسماً از امروز با حضور تیم‌های ملی فوتسال زنان ایران، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان به میزبانی تاشکند آغاز شد. زنان فوتسال ایران در شرایطی به تاشکند سفر کردند که سال گذشته توانستند در اولین دوره این رقابت‌ها به عنوان قهرمانی دست پیدا کنند. تیم ملی فوتسال زنان ایران در دوره قبلی رقابت‌ها که به صورت رفت و برگشت به انجام رسید، توانست در 5 بازی پیروز از میدان مسابقه خارج شود و شاگردان سلیمانی یک تساوی هم به‌دست آوردند تا با 16 امتیاز فاتح اولین دوره رقابت‌های کافا شوند.

تیم ملی فوتسال زنان ایران در شرایطی آماده حضور در رقابت‌های کافا 2023 شد که به مانند دوره قبلی رقابت‌ها، در فاصله یک هفته تا شروع مسابقات، تیم ملی تشکیل شد. فروزان سلیمانی به مانند سال گذشته در نقش سرمربی موقت انتخاب شد و با توجه به اختلاف سطح تیم ملی فوتسال زنان ایران به عنوان قهرمان آسیا با سایر تیم‌های حاضر در منطقه آسیای مرکزی، انتظار می‌رفت که شاگردان سلیمانی بتوانند در کافا 2023 عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

شاگردان فروزان سلیمانی امروز در نخستین گام باید به مصاف تیم ملی قرقیزستان می‌رفتند تا با برگزاری دوئل تیم‌های ملی فوتسال زنان ایران و قرقیزستان، به صورت رسمی مسابقات کافا 2023 افتتاح شود. زنان فوتسال ایران از ساعت 12:30 برابر قرقیزستان قرار گرفتند و نکته مهم بازی امروز، اولین تجربه کاپیتانی فرشته کریمی در تیم ملی بود، آن‌هم در شرایطی که فرزانه توسلی به دلیل مشکلات شخصی نتوانست از کشور خارج شود و در غیاب او، بازوبند به کریمی رسید.

فرشته کریمی شروعی طوفانی در اولین بازی خود در نقش کاپیتان داشت و توانست در فاصله یک دقیقه 2 بار دروازه قرقیزستان را باز کند و در ادامه، درخشش مارال ترکمان و مهسا کمالی باعث شد تا شاگردان فروزان سلیمانی با برتری 4 گله به کار خود در نیمه نخست پایان بدهند و با پیروزی به رختکن بروند.

زنان فوتسالیست ایران در نیمه دوم توانستند به بازی تهاجمی خود ادامه بدهند و فاطمه رحمتی گل پنجم را وارد دروازه قرقیزستان کرد. در ادامه بازی با وجود حملات پی در پی، شاگردان سلیمانی در رسیدن به گل‌های بیشتر ناکام بودند و در نقطه مقابل، حملات بازیکنان قرقیزستان هم راه به جایی نبرد تا در اولین گام از رقابت‌های کافا 2023، تیم ملی فوتسال زنان ایران با برتری 5 گله کار خود را به پایان برساند.

در دوره قبلی رقابت‌ها، در بازی رفت تیم ملی فوتسال زنان ایران توانست با 10 گل تیم ملی قرقیزستان را شکست بدهد و در بازی برگشت هم شاگردان سلیمانی موفق به کسب برتری 5 گله برابر قرقیزها شدند و حالا در این دوره از رقابت‌ها که مسابقات به صورت یک دوره‌ای برگزار می‌شود، بازهم تیم ملی فوتسال زنان قرقیزستان ناکام در برابر قهرمان آسیا بود و با شکست به کار خود برابر ایران پایان داد.

شاگردان سلیمانی فردا (شنبه) در دومین بازی از رقابت‌های کافا 2023 از ساعت 12:30 برابر تیم ملی تاجیکستان قرار می‌گیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا