فوتسال

تمرین گلزنی برای بازی سرنوشت‌ساز

تمرین گلزنی برای بازی سرنوشت‌ساز

تیم ملی فوتسال زنان ایران موفق شد در یک دیدار آسان تیم ملی فوتسال زنان تاجیکستان را شکست بدهد.
به گزارش فوتبالز و به نقل از فوتبال 360 برد 5 گله در مقابل قرقیزستان، آغاز کار تیم ملی فوتسال زنان ایران در رقابت‌های کافا 2023 بود اما شاگردان فروزان سلیمانی نتوانستند به عنوان تیم صدرنشین روز نخست رقابت‌ها را به پایان ببرند، چون عصر روز گذشته تیم ملی ازبکستان موفق شد با نتیجه 7 بر یک تیم ملی تاجیکستان را شکست دهد تا ازبک‌ها با صدرنشینی کار خود را در کافا 2023 آغاز کنند.

شاگردان سلیمانی در دومین گام، امروز (شنبه) باید برابر تیم ملی تاجیکستان قرار می‌گرفتند، تیمی که مصطفی عاشوری را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود داشت و در واقع باید یک دوئل جذاب میان سرمربیان ایرانی در مسابقه امروز برگزار می‌شد. در دوره قبلی رقابت‌ها، زنان فوتسال ایران در بازی رفت با 12 گل حریف خود را شکست دادند و در بازی برگشت هم 9 بار دروازه حریف فرو ریخت تا در بازی رفت‌وبرگشت، جمعاً 21 بار ملی‌پوشان فوتسال زنان ایران موفق به گلزنی شده باشند.

تیم ملی فوتسال زنان ایران از ساعت 12:30 امروز کارش را در مجموعه ورزشی یونوساباد تاشکند آغاز کرد. شاگردان سلیمانی با وجود مالکیت بر توپ و میدان، 7 دقیقه سخت و نفسگیر را پشت سر گذاشتند و ناکام در گلزنی بودند تا اینکه مهسا کمالی توانست قفل دروازه تاجیکستان را بشکند و بعد از گلزنی کمالی، نوبت به پوکر سارا شیربیگی رسید و خانم گل فوتسال آسیا توانست در کمتر از 5 دقیقه، 4 گل بزند.

مدافع تاجیکستان گل ششم ایران را به اشتباه وارد دروازه خودی کرد و بعد از او، نوبت به گلزنی الهام عنافجه و نسترن مقیمی رسید و سارا شیربیگی هم توانست روز درخشان خود را با به‌ثمر رساندن گل پنجم خود تکمیل کند تا نیمه اول با برتری 9 بر صفر تیم ملی فوتسال زنان ایران به پایان برسد.

فرشته کریمی ستاره ایران در آغاز نیمه دوم بود و در فاصله 2 دقیقه آغازین نیمه، کریمی توانست 2 بار دروازه تاجیکستان را باز کند تا اختلاف به 11 گل برسد. سارا شیربیگی بار دیگر توانست در نقش گلزن بدرخشد و دروازه تاجیکستان را برای دوازدهمین‌بار فرو ریخت. بعد از گلزنی شیربیگی، بازی آرام دنبال شد و بازیکنان ایران صاحب توپ بودند که روی یک ضدحمله غافلگیرکننده، زینب کرمی خطای عجیبی انجام داد و با کارت قرمز داور مسابقه از زمین بازی اخراج شد!

کرمی در شرایطی اخراج شد که به جز او، طاهره مهدی‌پور دیگر دروازه‌بان ایران است و حالا برای دیدار حساس با ازبکستان، مهدی‌پور تنها گزینه در دسترس کادرفنی خواهد بود که غیبت زینب کرمی می‌تواند کار ملی‌پوشان فوتسال ایران را در دیدار پایانی دشوار کند. بعد از اخراج دروازه‌بان جوان ایران، شاگردان سلیمانی به دنبال مدیریت بازی بودند و نازنین استکی‌فر، مارال ترکمان، فرشته کریمی و زیبا افروغ هر کدام یک‌بار موفق به گلزنی شدند و توانستند جشنواره گل امروز را تکمیل کنند تا حساب کار، 16 بر صفر به سود ایران شود . روز دوم رقابت‌های کافا 2023 هم با یک برد پرگل برای شاگردان فروزان سلیمانی به پایان برسد.

تیم ملی ازبکستان در دومین مسابقه خود از ساعت 15:30 امروز (شنبه) باید به مصاف تیم ملی قرقیزستان برود. در حال حاضر تیم ملی فوتسال زنان ایران با 6 امتیاز و تفاضل 21+ صدرنشین است و تیم ملی ازبکستان با یک بازی کمتر، با 3 امتیاز و تفاضل 6+ در جایگاه دوم قرار دارد. اگر ازبک‌ها در مسابقه امروز موفق به کسب برتری بیش از 15 گله نشوند، شاگردان سلیمانی با کسب یک تساوی در بازی پایانی می‌توانند عنوان قهرمانی کافا 2023 را از آن خود کنند.

روز پایانی رقابت‌های کافا 2023، دوشنبه دهم بهمن‌ماه برگزار خواهد شد که از ساعت 12:30 تیم‌های ملی تاجیکستان و قرقیزستان مقابل هم قرار می‌گیرند و در حساس‌ترین بازی این رقابت‌ها، از ساعت 15:30 تیم‌های فوتسال زنان ایران و ازبکستان در دیداری شبه‌فینال، آخرین دیدار تورنمنت کافا 2023 را برگزار خواهند کرد که باید دید آیا قهرمانی ملی‌پوشان فوتسال ایران تکرار خواهد شد یا ازبک‌ها می‌توانند در جام آسیای مرکزی، با شکست دادن مدافع عنوان قهرمانی و قهرمان آسیا، این عنوان را از آن خود کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا