فوتبال

فردا در کرج جشن قهرمانی به‌پا می‌شود؟

احتمالاً فردا (چهارشنبه) و در فاصله 2 هفته تا پایان لیگ برتر فوتبال زنان، تکلیف تیم قهرمان مشخص خواهد شد.

فردا در کرج جشن قهرمانی به‌پا می‌شود؟

احتمالاً فردا (چهارشنبه) و در فاصله 2 هفته تا پایان لیگ برتر فوتبال زنان، تکلیف تیم قهرمان مشخص خواهد شد.
به گزارش فوتبالز و به نقل از فوتبال 360 سازمان لیگ فوتبال ایران زمان پایان پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال زنان (لیگ کوثر) را سوم اسفندماه اعلام کرده و قرار است که هفته پایانی رقابت‌ها، در این زمان به صورت همزمان به انجام برسد اما باتوجه به معادلات بالای جدول، به‌نظر می‌رسد که تکلیف تیم قهرمان پیش از هفته پایانی مشخص خواهد شد و دور از ذهن نیست که حتی در پایان هفته شانزدهم رقابت‌ها که قرار است فردا (چهارشنبه) به انجام برسد، قهرمان پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال زنان معرفی شود.خاتون، نهمین جام را در کرج به‌دست می‌آورد؟

شاگردان مرضیه جعفری در تیم خاتون بم، در 14 دوره اخیر لیگ برتر فوتبال زنان توانسته‌اند در 8 دوره در قامت تیم قهرمان به کار خود پایان دهند و پرافتخارترین تیم تاریخ فوتبال زنان ایران به‌شمار می‌آیند. نکته جالب‌توجه اینکه بمی‌ها هر 8 قهرمانی خود را با هدایت جعفری به‌دست آورده‌اند تا در کنار تیم خاتون بم که پیشتر با نام شهرداری بم در لیگ برتر فوتبال زنان حضور داشت، مرضیه جعفری هم در قامت پرافتخارترین سرمربی تاریخ فوتبال زنان ایران نامش مطرح باشد.

بمی‌ها که هفته گذشته در خانه مقابل سپاهان توانستند به یک امتیاز ارزشمند دست پیدا کنند، با 41 امتیاز تیم صدرنشین لیگ پانزدهم هستند و سپاهان اصفهان هم با 37 امتیاز نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده خاتون است. فرمول قهرمان‌نشدن خاتون بم این است که شاگردان مرضیه جعفری از 2 بازی باقی‌مانده فصل فقط یک امتیاز به‌دست آورند که اتفاقی دور از ذهن به‌نظر می‌رسد.

خاتون بم در دور رفت توانست سپاهان را شکست بدهد و باتوجه به قانون بازی رودررو، سپاهانی‌ها فقط در صورتی‌که بتوانند هر 2 بازی خود را برنده شوند و در نقطه مقابل، خاتون با یک شکست و یک تساوی از میدان مسابقه خارج شود، می‌توانند فاتح لیگ پانزدهم شوند. شاگردان جعفری فردا (چهارشنبه) در جریان رقابت‌های هفته شانزدهم باید در ورزشگاه انقلاب کرج به مصاف پیکان البرز بروند که پیروزی در این مسابقه می‌تواند قهرمانی خاتون بم را در فاصله 2 هفته مانده به پایان رقابت‌ها قطعی کند.

جشن قهرمانی در شیراز یا بم؟

شاگردان جعفری اگر بتوانند در دوئل با پیکان به پیروزی برسند، خبری از برگزاری جشن قهرمانی در کرج نخواهد بود و هنوز موضع سازمان لیگ درباره زمان برگزاری جشن قهرمانی خاتون مشخص نیست. روی کاغذ، خاتون در هفته هفدهم باید در شیراز به مصاف تیم ایساتیس کران برود و در هفته هجدهم که هفته پایانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال زنان است، بمی‌ها باتوجه به رویارویی با کیان نیشابور با قرعه استراحت مواجه هستند و خبری از برگزاری مسابقه نخواهد بود.

سازمان لیگ احتمالاً در تدارک جشن قهرمانی در شیراز خواهد بود و اگر قهرمانی خاتون در دوئل با پیکان مسجل شود، باید شاهد برگزاری جشن نهمین قهرمانی خاتون بم در تاریخ لیگ برتر فوتبال زنان در شیراز باشیم؛ مسابقه‌ای که چهارشنبه 26 بهمن‌ماه در ورزشگاه بعثت شیراز به‌انجام خواهد رسید. این احتمال هم وجود دارد که بمی‌ها در صورت مسجل‌شدن قهرمانی‌شان بخواهند در خانه و در دیدار هفته پایانی و در شرایطی که خبری از تیم کیان نیشابور نیست، در مقابل هواداران خود جشن قهرمانی در لیگ پانزدهم را برگزار نمایند.

بزرگ‌ترین شگفتی سال مسیر جام را تغییر می‌دهد؟

خاتون بم اگر نتواند مقابل پیکان البرز به پیروزی برسد و برابر ایساتیس کران فارس هم ناکام در کسب برد باشد و در مجموع این 2 مسابقه، حتی 2 امتیاز هم به‌دست نیاورد، آنگاه همه معادلات علیه شاگردان مرضیه جعفری تغییر می‌کند. البته که ناکامی خاتون که از ابتدای فصل 13 برد و 2 تساوی داشته، بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسد اما روی کاغذ این مسئله محتمل است.

بمی‌ها در صورت ناکامی در 2 بازی آینده و کسب فقط یک امتیاز، باید منتظر سرنوشت 2 مسابقه سپاهان اصفهان برابر بادرود تهران و ملوان بندرانزلی باشند و اگر طلایی‌پوشان اصفهانی در این 2 مسابقه به پیروزی برسند، آنگاه مسیر جام از بم به اصفهان تغییر خواهد کرد و شاگردان مریم ایراندوست در کمال ناباوری می‌توانند فاتح لیگ پانزدهم شوند. البته که همان‌طور که گفته می‌شد این احتمال روی کاغذ مطرح است و با توجه به توان فنی تیم خاتون بم، تحقق این احتمال چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد.

عکس:کیمیا قاسم زاده

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا