فوتسال

نصر، برنده دوئل هیجان‌انگیز سوپرلیگ فوتسال

هفته هجدهم سوپرلیگ فوتسال زنان با برتری نصر امید کرج در مهم‌ترین بازی هفته به پایان رسید.

نصر، برنده دوئل هیجان‌انگیز سوپرلیگ فوتسال

هفته هجدهم سوپرلیگ فوتسال زنان با برتری نصر امید کرج در مهم‌ترین بازی هفته به پایان رسید.
به گزارش فوتبالز و به نقل از فوتبال 360سوپرلیگ فوتسال زنان ایران بعد از 3 هفته تعطیلی رقابت‌ها به دلیل برگزاری اردوی تیم ملی و مسابقات کافا 2023 امروز (جمعه) باید پیگیری می‌شد، آن‌هم در شرایطی که دنبال‌کننده سوپرلیگ در انتظار برگزاری تقابل نصر امید کرج و پیکان تهران بودند. 2 تیمی که برای قهرمانی در سوپرلیگ تلاش می‌کنند و فصل گذشته هم 2 تیم شرکت‌کننده در فینال لیگ برتر فوتسال زنان بودند و یک برد نصر و یک تساوی در 2 تقابل قبلی باعث شده بود تا مصاف سوم‌شان در سوپرلیگ در اوج حساسیت و هیجان دنبال شود. پالایش‌نفت آبادان و رایزکو صفادشت برگزارکننده دیگر مسابقه حساس هفته بودند.

دروازه‌بان 22 ساله، نقش اصلی بازی بزرگ هفته

شاگردان نیلوفر اردلان بعد از شکست در دیدار مقابل ملی‌حفاری اهواز و ناکامی در کسب پیروزی برابر نصر امید در فصل جاری، امروز با انگیزه کسب 3 امتیاز به کرج سفر کرده بودند و در نقطه مقابل، نصری‌ها با هدایت فاطمه شریف به دنبال رسیدن به دوازدهمین برد فصل بودند تا بتوانند خود را بالاتر از پیکان در جدول قرار بدهند و حتی اگر کار به امتیازات برابر در روز پایانی کشید، آن‌ها بتوانند دست بالاتر را به لطف پیروزی در بازی رودررو داشته باشند.

نصری‌ها بازی خانگی امروز را بهتر آغاز کردند و اشتباه عجیب فرشته کریمی توأمان با خلق یک موقعیت 2 به تک برای نصری‌ها شد و روی پاس سارا شیربیگی در همان دقایق ابتدایی مسابقه، نسترن مقیمی کاپیتان باتجربه نصر امید کرج توانست گل برتری را وارد دروازه پیکان کند. بعد از دریافت این گل، پیکانی‌ها که غافلگیر شده بودند در سودای رسیدن به گل تساوی بودند اما عملکرد بی‌نقص بازیکنان نصر در خط دفاعی باعث شد تا نتیجه بازی تا پایان نیمه نخست تغییری نکند.

شاگردان اردلان در نیمه دوم با آرایشی سراسر تهاجمی به میدان آمدند و تلاش بازیکنان نصر امید کرج دفاع از گل زده و استفاده از ضدحملات بود. حتی پیکانی‌ها بعد از ناکامی در حملات سریالی‌شان به سراغ استفاده از سیستم پاورپلی رفتند و فرزانه توسلی هم از خط دروازه جلوتر آمد تا به تیمش کمک کند و مالکیت توپ و میدان کاملاً در اختیار خودروسازان قرار گرفت اما درخشش فوق‌العاده زینب کرمی و 4 مهار استثنایی او باعث شد تا دروازه‌بان جوان نصر امید ناجی تیمش شود و با کلین‌شیتی سرنوشت‌ساز، زمینه‌ساز پیروزی تیمش شد تا پیکانی‌ها برای دومین هفته متوالی با شکست از میدان مسابقه خارج شوند و نصر امید کرج بتواند بعد از توقف برابر پالایش‌نفت، با بردی روحیه‌بخش لیگ را ادامه بدهند.

بازگشت دوباره پالایش‌نفت به صدر جدول

شاگردان پریسا امامی‌زاده در تیم پالایش‌نفت آبادان بعد از توقف برابر نصر امید کرج در هفته گذشته، نیم‌نگاهی به تقابل نصر-پیکان داشتند و امیدوار بودند تا در صورت توقف احتمالی پیکان، بتوانند با برد در خانه مقابل رایزکو صفادشت به صدر جدول بازگردند و مجدداً عنوان صدرنشینی را از پیکان گرفته و از آن خود کنند. نفتی‌ها البته حریف آسانی را امروز در مقابل خود نمی‌دیدند؛ رایزکو در فصل جاری مقابل تیم‌های مدعی از جمله پیکان، نصر امید و پالایش‌نفت نمایش‌های فوق‌العاده‌ای از خود به جای گذاشته بود.

نفتی‌ها در بازی خانگی امروز با هدف رسیدن به صدر جدول بازی را تهاجمی آغاز کردند و در نقطه مقابل، رایزکو هم خود را تیم دست و پا بسته‌ای نشان نداد. در یک بازی پرگل و جذاب، شاگردان امامی‌زاده به لطف درخشش سهیلا ملمولی توانستند برابر حریف صفادشتی خود به پیروزی برسند و بردی 4 گله را در خانه به‌دست آوردند تا در هفته لغزش پیکان، آن‌ها بتوانند بهترین نتیجه ممکن را برای بازگشت به صدر جدول به‌دست آورند.

در سایر دیدارهای هفته هجدهم سوپرلیگ فوتسال زنان، مس رفسنجان در خانه شکستی سنگین را برابر ملی‌حفاری اهواز متحمل شد و شاگردان فروزان سلیمانی موفق شدند با نتیجه 5 بر یک در رفسنجان جشن پیروزی بگیرند. هیات فوتبال نطنز هم در خانه برابر تیم قعرنشین پویندگان صنعت فجر شیراز با نتیجه 7 بر 3 به پیروزی رسید.

نتایج هفته هجدهم سوپرلیگ فوتسال زنان

جمعه 21 بهمن‌ماه

نصر امید کرج 1-0 پیکان تهران

پالایش‌نفت آبادان 4-1 رایزکو صفادشت

مس رفسنجان 1-5 ملی‌حفاری اهواز

هیات فوتبال نطنز 7-3 پویندگان صنعت فجر شیراز

زردپوشان آبادانی با استفاده از شکست پیکان، توانستند با کسب 3 امتیاز شیرین خانگی با 41 امتیاز به صدر جدول صعود کنند. نصر امید کرج هم با برتری مقابل پیکان با 40 امتیاز به رتبه دوم صعود کرد تا خودروسازان بعد از تحمل دومین باخت پیاپی با سقوط 2 پله‌ای با 39 امتیاز در جایگاه سوم جدول قرار گیرند. هفته بیستم سوپرلیگ فوتسال زنان، جمعه 28 بهمن‌ماه پیگیری خواهد شد که در مهم‌ترین دیدارها، پیکان تهران در خانه میزبان پالایش‌نفت آبادان است و نصر امید کرج هم در خانه برابر مس رفسنجان قرار می‌گیرد.

نصر، برنده دوئل هیجان‌انگیز سوپرلیگ فوتسال

عکس:سهیل سعادتمندی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا