فوتبال

فدراسیون من را به جام جهانی نفرستاد

ما مثل داورها نیستیم که در صورت اشتباه حذف شویم

از قبل مشخص بود من تا چه زمانی می‌مانم.

. . .

 

به گزارش فوتبالز و به نقل از ایران ورزشی زهره هراتیان درباره اینکه گفته می‌شود تنها نماینده ایران بود که تا نیمه نهایی در جام جهانی ماند، اینطور توضیح می‌دهد: «قبل از اینکه به جام جهانی برویم، استادیوم‌هایی که قرار بود در آنها حاضر شویم، مشخص شده بود. ما مثل داوران نیستیم که بگوییم، اگر اشتباهی کنیم حذف می‌شویم یا اگر بیشتر بمانیم یعنی خیلی خوب بودیم. از قبل مشخص بود که من تا نیمه نهایی در قطر بودم. چون هر کدام از ما مسئول یک استادیوم بودیم. حتی درباره تقسیم استادیوم‌ها هم اینطور نبود که کسی که تا فینال بماند، بهتر است یا کسی که نماند بدتر است.»
او به نحوه انتخاب پزشکان از سوی فیفا اشاره می‌کند: «این 8 نفر طی پروسه آموزشی و بعد از آزمون خیلی سختی انتخاب شده‌ بودند که باعث افتخار است در میان این 8 نفر بودم و یکی از این افراد خانم بوده است. دیگر افرادی که قبول شده بودند هم همه دارای سوابق بسیار قوی در لیگ‌های اروپایی بودند. به جز 6 اروپایی یک نفر از آفریقای جنوبی حضور داشت و من که از ایران بودم و این باعث افتخارم بود.»

تجربه‌های قطر در زندگی شخصی‌ام تأثیرگذار است
هراتیان درباره تجربه حضور در قطر اینطور توضیح می‌دهد: «مربی‌ها و بازیکنان مورد علاقه‌ام را توانستم از نزدیک ببینم اما درباره مسائل پزشکی‌شان نمی‌توانم حرفی بزنم چون اطلاعات آنها محرمانه است. به طور کلی اما جام جهانی یک اتفاق متفاوت است و فکر کنم شما بیشتر بعد اجتماعی قضیه را در آنجا می‌آموزید. اینکه چقدر فوتبال در همه عرصه‌ها می‌تواند تأثیرگذار باشد و من چیزهایی را یاد گرفتم که حتی در زندگی شخصی من هم می‌تواند تأثیرگذار باشد و خداوند را از این بابت شاکرم.»

من از طرف فیفا انتخاب شدم
او درباره حضور ارزشمندی که در مسابقات جام جهانی داشت، اینطور توضیح می‌دهد: «موضوعی که دوست دارم همه بدانند این است که برای رسیدن به جام جهانی هیچ فردی به من کمک شخصی نکرد و من به طور مستقیم از سوی فیفا برای حضور در این مسابقات انتخاب شده بودم. اینکه فدراسیون فوتبال حمایتی کرده باشد یا ارگان یا شخص خاصی حمایتی کرده باشند، به هیچ عنوان اینطور نبوده است. من در دوران دانشجویی بازیکن فوتسال بودم و بعد وارد حوزه فعالیت پزشکی فوتبال شدم و از سال 2011 هم دارم با فیفا همکاری می‌کنم و نتیجه عملکرد این 10 سال، برای من جام جهانی بود.» هراتیان تأکید می‌کند: «چیزی که به آن افتخار می‌کنم این است که به عنوان یک زن ایرانی آنجا حضور داشتم. دوست دارم همه بدانند زنان ایرانی این قابلیت و پتانسیل را دارند که در عرصه‌هایی حضور داشته باشند که مردان مطرح اروپایی در آن حوزه حضور دارند. فکر می‌کنم این پیام بسیار واضحی برای همه خانم‌های ایرانی است که به رغم همه مشکلات و سختی‌ها می‌شود به آن جایگاه رسید و فکر می‌کنم جدا از توانمندی و فعل خواستنی که خود من صرف کردم، حمایت خانواده‌ هم بسیار تأثیرگذار بوده که بسیار کمک کرده‌اند تا فرزند 5 ساله من آسیبی نبیند.»

ایران – امریکا برای من بازی متفاوتی نبود
او درباره حضورش در مسابقه ایران – امریکا می‌گوید: «بازی ایران با امریکا برای من هیچ فرقی با سایر بازی‌هایی که در آن حضور داشتم، نداشت. چون من نماینده فیفا بودم و کار حرفه‌ای خودم را انجام می‌دادم.» او درباره خاطرات جالبی که از این بازی‌ها برایش مانده هم تأکید می‌کند: «خاطره که زیاد دارم اما نمی‌توانم تعریف کنم.»

زهره هراتیان می‌گوید: «موضوعی که دوست دارم همه بدانند این است که برای رسیدن به جام جهانی هیچ فردی به من کمک شخصی نکرد و من به طور مستقیم از سوی فیفا برای حضور در این مسابقات انتخاب شده بودم. اینکه فدراسیون فوتبال حمایتی کرده باشد یا ارگان یا شخص خاصی حمایتی کرده باشند، به هیچ عنوان اینطور نبوده است. من در دوران دانشجویی بازیکن فوتسال بودم و بعد وارد حوزه فعالیت پزشکی فوتبال شدم و از سال 2011 هم دارم با فیفا همکاری می‌کنم و نتیجه عملکرد این 10 سال، برای من جام جهانی بود.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا