فوتسال

از دربی خودروسازان تا دربی خوزستانی‌ها در هفته اول!

از دربی خودروسازان تا دربی خوزستانی‌ها در هفته اول!

با حضور سرپرست نایب‌رئیسی زنان فدراسیون فوتبال، قرعه‌کشی دومین دوره از رقابت‌های سوپرلیگ فوتسال زنان انجام شد.

به گزارش فوتبالز مسئولان سازمان لیگ فوتسال با توجه به کیفیت فنی مسابقات باشگاهی فوتسال زنان ایران، از فصل گذشته تصمیم گرفتند تا سبک برگزاری مسابقات را تغییر بدهند. در شرایطی‌که همواره لیگ برتر، عالی‌ترین مقام باشگاهی به شمار می‌رفت اما از فصل گذشته با اضافه شدن مسابقات سوپرلیگ، شرایط به کلی تغییر کرد و این مسابقات به عنوان بالاترین سطح رقابت فوتسال باشگاهی زنان ایران معرفی شد. اولین دوره رقابت‌ها با کیفیت بالا و حساسیت ویژه‌ای برگزار شد و تیم پیکان تهران توانست به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

خودروسازان که با قهرمانی در لیگ برتر توانسته بودند جواز حضور در سوپرلیگ را به‌دست آوردند، در رقابتی جذاب و نفسگیر با تیم‌های نصر امید کرج و پالایش‌نفت آبادان توانستند عنوان قهرمانی را از آن خود کنند تا در دو فصل اخیر مسابقات باشگاهی فوتسال زنان ایران، عنوان قهرمانی به تیم پیکان تهران رسیده باشد. نخستین فصل مسابقات سوپرلیگ فوتسال زنان در شرایطی به نقطه پایان خود رسید که 8 تیم در این رقابت‌ها شرکت کردند اما برای فصل جدید دستورالعمل مسابقات تغییر کرده و 10 تیم در این رقابت‌ها حضور دارند.

سوپرلیگ فوتسال زنان ایران در حالی به دومین فصل برگزاری خود رسیده که تیم‌های صنایع نوا آمل و سایپا تهران توانستند از لیگ برتر به سوپرلیگ برسند و تیم‌های سایپا تهران و هیات فوتبال نطنز به‌واسطه موفقیت در مرحله پلی‌آف جواز حضور در فصل جدید رقابت‌ها را به‌دست آوردند. با اعلام مسئولان سازمان لیگ، امروز مراسم قرعه‌کشی دومین دوره سوپرلیگ فوتسال زنان با حضور نمایندگان تیم‌ها در مرکز ملی فوتبال به انجام رسید تا برنامه فصل جدید رقابت‌ها مشخص شود.

قرعه‌کشی زیر سایه انصراف احتمالی مس رفسنجان!

پیکان تهران، سایپا تهران، مهرعظام تهران، مس رفسنجان، نصر امید کرج، پالایش‌نفت آبادان، ملی‌حفاری اهواز، هیات فوتبال نطنز، صنایع نوا آمل و رایزکو صفادشت 10 تیم شرکت‌کننده در فصل جدید رقابت‌های سوپرلیگ فوتسال زنان محسوب می‌شوند که گفته می‌شود با توجه به مشکلات مالی، مسئولان باشگاه مس رفسنجان نامه انصراف خود را به سازمان لیگ ارسال کرده‌اند؛ آن‌هم در شرایطی که همواره در فصول گذشته، مس رفسنجان یکی از تیم‌های مدعی در فوتسال باشگاهی زنان ایران بوده است.

مریم منظمی سرپرست نایب‌رئیسی زنان فدراسیون فوتبال در کنار احسان کامیانی دبیر سازمان لیگ فوتسال و شهرزاد نصیری مسئول مسابقات فوتسال زنان سازمان لیگ امروز (چهارشنبه) در مراسم قرعه‌کشی شرکت کردند و با حضور آن‌ها، قرعه‌کشی فصل جدید سوپرلیگ فوتسال زنان ایران انجام شد. نکته جالب‌توجه اینکه برخلاف فصل گذشته که مسابقات در سه دور برگزار شد، دومین فصل مسابقات سوپرلیگ به صورت رفت‌وبرگشت به انجام خواهد رسید.

مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در شرایطی قرعه‌کشی فصل جدید سوپرلیگ فوتسال زنان را انجام دادند که در اتفاقی جالب‌توجه، دربی دو تیم وابسته به شرکت‌های خودروسازی قرار است در هفته نخست انجام شود؛ آن‌هم در حالی‌که حضور معصومه رضازاده روی نیمکت سایپا تهران قطعی شده اما تکلیف کادرفنی پیکانی‌ها نامشخص است و هنوز سرمربی مدافع عنوان قهرمانی برای حضور در فصل جدید سوپرلیگ مشخص نشده است. با توجه به شرایط فنی سایپا و پیکان، به نظر می‌رسد که این دو تیم از مدعیان اصلی قهرمانی در فصل جدید سوپرلیگ فوتسال زنان ایران خواهند بود.

دو تیم خوزستانی شرکت‌کننده در سوپرلیگ فوتسال زنان هم باید در هفته نخست برابر هم قرار بگیرند و در دوئلی جذاب، تیم‌های پالایش‌نفت آبادان و ملی‌حفاری اهواز در اولین هفته از رقابت‌های سوپرلیگ فوتسال زنان ایران به میزبانی آبادانی‌ها مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند. طبق اعلام مسئولان سازمان لیگ، دومین دوره مسابقات سوپرلیگ از سی‌ویکم شهریورماه 1402 آغاز می‌شود. از دربی خودروسازان تا دربی خوزستانی‌ها در هفته اول!

📰 منبع :فوتبال360  📸عکس :سهیل سعادتمندی

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا