فوتسال

تیم ملی تلفیقی از جوانان و با تجربه‌هاست

تیم ملی تلفیقی از جوانان و با تجربه‌هاست

سرمربی تیم ملی می گوید تیم ملی بانوان تلفیقی از جوانان و با تجربه‌هاست و اینکه بگوییم فقط جوانان باشد اشتباه است.

به گزارش فوتبالز فروزان سلیمانی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص شرایط تیم ملی اظهار داشت: برنامه تیم ملی را ۲ ماهی است به فدراسیون داده‌ایم و بدنبال این هستیم اگر امکانات فراهم باشد در مردادماه اردو آمادگی را برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: از اسفندماه تاکنون بازیکنان در اختیار نبودند و لیگ هم که تعطیل بوده و بازیکنان خودشان در حال آماده سازی هستند.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: در برنامه ارائه شده پیشنهاد دادیم با تیم های تایلند، ازبکستان و ژاپن که بعید می‌دانم مسابقه ای برگزار شود.

سلیمانی در رابطه با جام ملت های آسیا گفت: AFC تاکنون هیچ نامه رسمی در خصوص زمان و چگونگی برگزاری جام ملت ها اعلام نکرده و هر چی است فعلا بر اساس گمانه زنی ها می باشد.

جوانگرایی را در تیم ملی بانوان شروع کردیم

وی در خصوص جوانگرایی در تیم ملی فوتسال به خبرنگار۲٠۲٠ گفت: جوانگرایی را در تیم ملی بانوان شروع کردیم و لیست تیم ملی را با توجه به قابلیت بازیکنان که می‌توانند بازی کنند انتخاب کردیم.

سلیمان خاطرنشان کرد: قیاس تیم ملی بانوان با آقایان درست نیست، آنان مسابقات زیادی دارند و تیم جوانانی دارند که به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شوند اما جوانان بانوان مسابقات ویژه‌ای ندارند.

وی افزود: تیم ملی بانوان تلفیقی از جوانان و با تجربه‌هاست و اینکه بگوییم فقط جوانان باشد اشتباه است، ما از سارا شیربیگی، نسترن مقیمی، فرشته کریمی و فرزانه توسلی که از باتجربه های با کیفیت هستند استفاده خواهیم کرد و مابقی جوانند.

سرمربی تیم ملی بانوان در رابطه با دعوت از لژیونرها گفت: حضور لژیونرها بستگی به آمادگی آنها دارد و از نظر ما فرق ندارد لژیونر دعوت شود یا غیرلژیونر، چرا که تیم ملی برای همه است.

وی در خصوص ۱٠ تیمی شدن سوپرلیگ عنوان کرد: ۱٠ تیمی شدن به صورت رفت و برگشت معقول است و اگر تیم‌ها انصراف بدهند یا در لحظات آخر تشکیل شوند کیفیت لیگ را پایین می‌آوردند و بنظرم ۸ تیمی بهتر بود.

سلیمانی در خاتمه گفت: امیدوارم مسابقات جام ملت‌ها برگزار شود و بزرگترین دغدغه ما نبود مسابقات آسیایی است و عدم آن از لحاظ انگیزه تاثیر زیادی بر عملکرد و روحیه بازیکنان دارد همچنین امیدوارم لیگ پویایی داشته باشیم چرا که یکی از بهترین لیگ‌های آسیایی را داریم که انشاالله اتفاقات خوب رقم بخورد.

💻منبع:پایگاه خبری ۲٠۲٠    📸عکس:فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا