فوتبال

با کادر فعلی تیم ملی کار نمی‌کنم

با کادر فعلی تیم ملی کار نمی‌کنم

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال زنان گفت: یک تیم قطری پیشنهاد مالی فوق‌العاده خوبی به من داد و خواستند تا ملیت خود را تغییر دهم، اما هیچوقت این کار را نخواهم کرد و دوست دارم با لباس تیم ملی کشورم از فوتبال خداحافظی کنم.

به گزارش فوتبالز سارا ظهرابی‌نیا درباره جدا شدن از سپاهان و حضور در شهرداری سیرجان، اظهار داشت: سپاهان شرایط خوبی داشت و باشگاه بزرگی بود. مریم ایراندوست به عنوان سرمربی سپاهان در فصل گذشته از نظر فنی خیلی به تیم کمک کرد و بعد از سال‌ها تیم نایب قهرمان شد. پس از خداحافظی ایراندوست از سپاهان یک سری مسائل پیش آمد و من هم ترجیح دادم با ایراندوست در تیم جدیدش یعنی شهرداری سیرجان باشم.

وی افزود: با تغییرات در کادر فنی سپاهان احتمال دارد که مریم جهان‌نجاتی سرمربی این تیم شود. در هر صورت اولویتم کار با مربیانی چون ایراندوست بود و البته سابقه حضور در پنج فصل را برای سیرجان داشته و دوباره به این تیم بازگشتم.

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال زنان عنوان کرد: خاتون بم در این سال‌ها روند خوب و با ثباتی داشت و بازیکنان این تیم چندین سال است که با هم و با یک سرمربی کار می‌کنند. این موضوع خیلی به رشد تیم کمک می‌کند. سپاهان تغییرات زیادی دارد و تا وقتی که کادر فنی و بازیکن یکدیگر را بشناسند، زمان‌بر است. ما روی یک اتفاق سال گذشته قهرمانی را به همراه تیم سپاهان از دست دادیم.

وی در خصوص افزایش تعداد تیم‌های لیگ برتر فوتبال زنان نیز گفت: با این کار کیفیت لیگ پایین می‌آید. وقتی لیگ را با تیم‌های زیاد ببندند یک تیم کیسه گل می‌شود و خانم گلی را به تیم دیگر تقدیم خواهد کرد. این جریانات در لیگ برتر فوتبال زنان قشنگ نیست و جلوه بدی دارد. اینکه برخی از تیم‌های ضعیف در مقابل خاتون بم بازی نکردند، درست نیست. در فوتبال مردان مگر چنین قوانینی داریم. فوتبال خاله بازی نیست. وقتی زمین چمن و یک سری شرایط شبیه فوتبال مردان است نباید مسئولان سازمان لیگ به راحتی اجازه دهند که تیمی وسط راه انصراف دهد.

ظهرابی‌نیا ادامه داد: بدی لیگ برتر فوتبال زنان این است که همواره قهرمان و نایب قهرمان مشخص است. این موضوع از جذابیت و حساسیت لیگ کم می‌کند. باید لیگ با کیفیت بسته شود تا قهرمانی را بین همه تقسیم کنند.

با این کادر، علاقه‌ای به حضور در تیم ملی ندارم

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال زنان با اشاره به اینکه به اردوی تیم ملی دعوت نشدم، گفت: نمی‌توانم بگویم خوشبختانه یا متاسفانه، در هر صورت دعوت نشدم. با این وجود، هیچ علاقه‌ای به کار کردن با کادر فنی فعلی ندارم. شاید با اشخاصی مشکل دارم، اما با تمام وجود تیم ملی را دوست دارم تا در تمامی مسابقات نتیجه بگیرند. فوتبال زنان برای پیشرفت کار خیلی سختی دارد. با یک یا دو بازی نمی‌توانند تیم ملی را محک بزنند. از لحاظ فنی باید فردی بالا سر تیم باشد تا به رشد آن کمک کند، اما با شناختی که از کادر دارم باید تلنگری به آنها زده شود.

با این سیستم در مرحله دوم انتخابی المپیک حذف می‌شویم

وی درباره عملکرد تیم ملی فوتبال زنان با صعود از مرحله اول انتخابی المپیک به مرحله دوم، خاطرنشان کرد: دوست دارم تا تیم نتیجه بگیرد اما نباید حقایق را کتمان کنیم. میانمار پنالتی را خراب کرد و همه تیم‌ها حذف شدند و کلا تیم ایران فقط در برابر میانمار دفاع می‌کرد. بعید بدانم با این سیستم در مرحله بعد مقابل تیم‌های دیگر دوام بیاوریم. در واقع میانمار در برابر ما آنگونه که باید بازی نکرد. شاید اگر تیم‌های دیگر بودند در همان مرحله اول حذف می‌شدیم. ای کاش مسئولان فوتبال کشور اسامی بازیکنان دعوتی به تیم ملی را بررسی می‌کردند تا با آینده و سرنوشت فوتبال زنان کشور بازی نشود.

پیشنهاد تغییر ملیت قطر را رد کردم

ظهرابی‌نیا در پاسخ به این پرسش که از تیم‌های خارجی هم پیشنهاد داشتید؟ گفت: پیشنهاد خوبی از ترکیه و قطر داشتم. حتی یک تیم قطری پیشنهاد مالی فوق‌العاده خوبی به من داد و از من خواستند تا ملیت خود را تغییر دهم، اما هیچوقت به خاطر پول این کار را نمی‌کنم و اصلا ارزش نداشت و همواره دوست دارم با لباس تیم ملی کشورم از فوتبال خداحافظی کنم. دوست داشتم تا لیگ ترکیه را تجربه کنم، اما متاسفانه به خاطر شرایط مادرم نتوانستم به ترکیه بروم و با تیم سیرجان قرارداد بستم.

💻منبع:ایرنا   📸عکس:مرضیه سلیمانی

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا