فوتبال

همه‌چیز در مورد جام جهانی زنان ۲۰۲۳

همه‌چیز در مورد جام جهانی زنان ۲۰۲۳

نهمین دوره جام‌جهانی زنان از پنجشنبه ۲۰ جولای ۲۰۲۳ (۲۹ تیر) آغاز خواهد شد و استرالیا و نیوزیلند به عنوان میزبانان این تورنمنت بزرگ بازی‌های افتتاحیه را انجام خواهند داد. نیوزیلند در ادن‌پارک در اوکلند به مصاف نروژ خواهد رفت و استرالیا برابر جمهوری ایرلند در استادیوم سیدنی استرالیا بازی خواهد کرد. مسابقه فینال روز یکشنبه ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد) در سیدنی برگزار می‌شود.

به گزارش فوتبالز این دوره از جام جهانی از ۲۴ تیم به ۳۲ تیم افزایش یافته است. هشت گروه چهار تیمی در دور گروهی به رقابت می‌پردازند و دو تیم برتر از هر گروه به دور یک‌هشتم صعود خواهند کرد، برنده‌ها به دور یک‌چهارم و سپس نیمه نهایی و فینال خواهند رسید. در مجموع ۶۴ بازی انجام خواهد پذیرفت.

هشت تیم برای اولین بار در جام جهانی زنان حضور دارند: هائیتی، مراکش، پاناما، فیلیپین، پرتغال، جمهوری ایرلند، ویتنام و زامبیا.

شانس‌های قهرمانی جام‌جهانی زنان

ایالات متحده در رتبه اول جهان قرار دارد و به دنبال پنجمین عنوان قهرمانی جام جهانی و سومین قهرمانی متوالی است که یک رکورد جدید محسوب خواهد شد. آن‌ها محتمل‌ترین گزینه‌ برای رسیدن به فینال هستند، اما با رقابت فینالیست‌های یورو ۲۰۲۲ یعنی آلمان روبه‌رو هستند، که تنها کشور دیگری است که دو جام جهانی متوالی را فتح کرده و در رده دوم جهان قرار دارد.

انگلیس، قهرمان اروپا، نیز با وجود مصدومیت بازیکنان کلیدی یکی دیگر از گزینه‌های محتمل به حساب می‌آید، در حالی که کانادا در سال ۲۰۲۱ در توکیو طلای المپیک را کسب کرد و در فینال سوئد، شماره سه جهان، را شکست داد. فرانسه تحت مربیگری جدید است اما تیمی با استعداد دارد، در حالی که هلندی‌ها فینالیست‌های شکست‌خورده سال ۲۰۱۹ و برنده یورو ۲۰۱۷ بودند بنابراین نمی‌توان آنها را حذف کرد.

برزیل، غول آمریکای جنوبی، در رده نهم جهان قرار دارد و در کنار میزبان مشترک استرالیا که ستاره‌اش «سم کر» بازیکن چلسی است، می‌تواند یک تهدید باشد.

قهرمان‌های گذشته کدام تیم‌ها بوده‌اند؟

تنها ۴ تیم در جام‌جهانی زنان سابقه قهرمانی داشته‌اند؛ پرافتخارترین آمریکاست که ۴ مرتبه در سال‌های ۱۹۹۱، ۱۹۹۹، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ به این جام دست پیدا کرد و آخرین قهرمان هم به شمار می‌رود. آلمان ۲ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ به قهرمانی رسید. نروژ در سال ۱۹۹۵ قهرمانی را جشن گرفت و ژاپن پدیده سال ۲۰۱۱ بود که شگفتی‌ساز شد و به این قهرمانی دست پیدا کرد.

💻منبع:خبر ورزشی   📸عکس:فیفا

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا