فوتسال

از اروپاگردی رقبای ایران تا تعطیلات بهترین تیم قاره!

از اروپاگردی رقبای ایران تا تعطیلات بهترین تیم قاره!

تیم ملی فوتسال زنان ایران در آستانه رقابت‌های داخل سالن آسیا شرایط بحرانی‌ای را دارد.

به گزارش فوتبالز شورای المپیک آسیا در آخرین جلسه خود با تعویق 3 ماهه زمان برگزاری مسابقات داخل سالن آسیا موافقت کرد تا این مسابقات در اسفندماه سال جاری به میزبانی کشور تایلند برگزار شود. در شرایطی‌که مسئولان فدراسیون فوتبال معتقد بودند که تا حداقل 2 سال آینده، تورنمنتی برای فوتسال زنان ایران در سطح آسیا تدارک دیده نشده، سرانجام بعد از برگزاری جلسه شورای المپیک آسیا، برگزاری مسابقات داخل سالن آسیا پذیرفته شد و سایت فدراسیون فوتبال هم خبر برگزاری مسابقات را پوشش داد.

تیم ملی فوتسال زنان ایران در 5 سال گذشته شرایط بحرانی را تجربه کرده است؛ به‌طوری‌که در 5 سال اخیر، زنان فوتسال ایران کمترین میزان اردو را در بین تیم‌های ملی داشته‌اند و به جز شرکت در مسابقات کافا و البته رقابت‌های نوروزگاه که با حضور 3 تیم (دو تیم ایران الف و ایران ب و تیم روسیه)، در رقابت دیگری به میدان نرفته‎‌اند. نکته جالب‌توجه اینکه گفته می‌شود مشکلات مالی فدراسیون فوتبال باعث شد تا تیم ملی فوتسال زنان ایران در سایه بی‌توجهی‌ها قرار گیرد.

زنان فوتسال ایران که هیچ‌گاه تجربه قهرمانی در مسابقات داخل سالن آسیا را در کارنامه خود ندارند، با 2 قهرمانی در جام ملت‌های آسیا در سطح قاره آسیا رکورددار هستند و با توجه به 2 قهرمانی در جام ملت‌ها، پرافتخارترین تیم قاره محسوب می‌شوند. در این میان، بی‌توجهی مسئولان فدراسیون فوتبال به این تیم پرافتخار در نوع عجیب و سوال‌برانگیز است و نکته جالب‌توجه اینکه رقبای ایران برای موفقیت در مسابقات داخل سالن آسیا مشغول برنامه‌ریزی هستند و اردوهای منظمی را در نظر گرفته‌اند.

تیم ملی کویت که در سالیان گذشته تشکیل شده، قرار است در روزهای آینده اردوی آماده‌سازی خود را به میزبانی کشور بوسنی برگزار کند و قرار است که 3 بازی دوستانه شاگردان شهرزاد مظفر در تیم ملی کویت در کشور بوسنی برگزار کنند. جالب آنکه در کنار این تیم نوپا، تیم ملی ژاپن که همواره جزو بهترین تیم‌های آسیا محسوب می‌شود، در ماه‌های گذشته اردوهای منظمی داشته و ژاپنی‌ها توانستند مقابل تیم ملی اسپانیا آمادگی فنی خود را محک بزنند و بازی دوستانه با کیفیتی را برگزار کردند.

تیم‌های چین، اندونزی و البته تایلند از دیگر تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات داخل سالن آسیا هستند که در ماه‌های گذشته اردوهای آماده‌سازی خود را برگزار کرده‌اند اما در ایران خبری از برگزاری اردوهای آماده‌سازی نیست. جالب آنکه در فاصله 8 ماه تا شروع مسابقات داخل سالن آسیا، کمترین میزان آمادگی با توجه به تعطیلات سریالی اردوهای تیم ملی فوتسال زنان از آن تیم ایران است اما به نظر می‌رسد که فعلاً این تیم جایی در تفکرات مسئولان فدراسیون فوتبال ندارد!

💻منبع:فوتبال360    📸عکس:کافا

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا