فوتسال

منتفی‌شدن انتقال جذاب به ایتالیا

منتفی‌شدن انتقال جذاب به ایتالیا

به نظر می‌ رسد که انتقال ستاره باتجربه فوتسال زنان به سری‌آ ایتالیا منتفی شده است.

به گزارش فوتبالز سوپرلیگ فوتسال زنان ایران قرار است از آخرین روز شهریور 1402 آغاز شود اما پیش از شروع فصل جدید، هنوز سرنوشت ستاره‌های نام‌آشنای فوتسال زنان ایران مشخص نشده است. یکی از این ستاره‌ها، نسیمه غلامی است که در کارنامه‌اش سابقه لژیونر شدن در لیگ کویت را هم دارد و در 2 سال اخیر توانسته همراه تیم پیکان در لیگ برتر و سوپرلیگ به عنوان قهرمانی دست پیدا کند و کارنامه‌ای درخشان را از خود به جای گذاشته است.

غلامی که در جام ملت‌های آسیا 2015 و 2018 توانست نقش کلیدی در قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان ایران در جام ملت‌های آسیا ایفا کند و رزومه پرباری از قهرمانی در عرصه ملی و باشگاهی دارد، حالا در 38 سالگی به دنبال رقم زدن یک انتقال عجیب و البته هیجان‌انگیز بود؛ به‌طوری‌که ستاره فوتسال زنان ایران طی روزهای گذشته مورد توجه مدیران باشگاه اوداچ ورونا که در سری‌آ ایتالیا حضور دارد، قرار گرفته و پیشنهادی رسمی برای غلامی ارسال شده بود.

شرط حجاب پذیرفته نشد!

زهرا لطف‌آبادی سال گذشته به عنوان اولین لژیونر فوتسال زنان ایرانی در قاره اروپا کارش را در رقابت‌های باشگاهی اسپانیا دنبال کرد و نسیمه غلامی هم بعد از دریافت پیشنهاد از اوداچ ورونا به دنبال آن بود تا بتواند به تیم ایتالیایی اضافه شود و کار خود را در این تیم دنبال کند. یکی از مشکلاتی که سد راه امضای قرارداد غلامی با تیم ایتالیایی وجود داشت، موضوع حجاب بود که درخواست ستاره ایرانی مورد پذیرش مسئولان باشگاه ایتالیایی قرار نگرفت و همین مسئله باعث شد تا حضور غلامی در سری‌آ ایتالیا در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

مسئولان باشگاه ایتالیایی در جریان مذاکرات انجام شده این‌طور توضیح دادند که طبق قوانین سری‌آ ایتالیا، امکان پذیرش حجاب نبوده و در جریان برگزاری مسابقات، بازیکنان نمی‌توانند از پوششی غیر از پوشش رسمی تعریف شده برای مسابقات استفاده کنند که این مسئله باعث شد تا نسیمه غلامی برای پیوستن به تیم ایتالیایی مردد شود. هر چند که موضوع پوشش و حجاب، تنها مانع غلامی برای پیوستن به تیم اوداچ ورونا نبود و طرفین در زمینه مسائل مالی هم به توافق نرسیدند.

مذاکراتی که به بن‌بست رسید

نسیمه غلامی که جزو ستاره‌های فوتسال زنان ایران محسوب می‌شود و بررسی قیمت بازیکنان شاغل در فصل گذشته سوپرلیگ فوتسال زنان نشان می‌دهد که غلامی جزو گران‌قیمت‌ترین‌ها هم بوده، با پیشنهاد مالی چندان‌مناسبی از سوی تیم ایتالیایی مواجه نشد؛ به‌طوری‌که ایتالیایی برای جذب غلامی به دنبال آن بودند تا با رقم ماهیانه 6 هزار دلار با او به توافق برسند. با توجه به ارقام پرداختی در فوتسال زنان ایران، دستمزد حدود 36 هزار دلاری برای غلامی در دوران حضورش در سری‌آ ایتالیا می‌توانست دریافتی معقولی باشد اما در نقطه مقابل، خواسته مدیران باشگاه ایتالیایی از غلامی، پرداخت هزینه دوران حضور او در ایتالیا از جیبِ شخصی بود!

غلامی بعد از ارزیابی شرایط زندگی در ایتالیا و عدم تناسب دریافتی او با هزینه‌هایش در این کشور و البته نپذیرفته‌شدن شرط حجاب، تصمیم گرفت تا به پیشنهاد حضور در تیم اوداچ ورونا پاسخ منفی بدهد تا حضور او در فصل جدید سری‌آ ایتالیا در فصل 24-2023 منتفی شود. گفته می‌شود که بعد از عدم انتقال نسیمه غلامی به سری‌آ ایتالیا، او در حال بررسی سایر پیشنهادات خود است و احتمال اینکه او برای سومین فصل پیاپی در تیم پیکان تهران کارش را پیش ببرد، بیشتر از سایر گزینه‌ها به نظر می‌رسد.

💻منبع:فوتبال360    📸عکس:خانه فوتسال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا