فوتسال

چون مسابقه نداشتیم اردو هم نداشتیم

چون مسابقه نداشتیم اردو هم نداشتیم

سرپرست نایب رئیسی بانوان گفت: اتاق فکر بانوان با حضور پیشکسوتان و سرمربیان سابق تیم های ملی تشکیل شد.

به گزارش فوتبالز در پی برگزاری اردوهای تدارکاتی، مسابقات دوستانه و رسمی تیم های ملی فوتبال و فوتسال، دوره های آموزشی، حضور داوران و ناظران ایران در مسابقات بین المللی، مریم منظمی، سرپرست نایب رئیسی و رییس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال توضیحاتی را ارائه کرد.

مریم منظمی ادامه داد: با توجه به اهمیت بالای مسابقات مقدماتی المپیک، در ادامه روند آماده سازی ملی پوشان، سه مرحله اردوی تدارکاتی از خرداد ماه در دستور کاری قرار گرفت و بازیکنان در روسیه دو بازی دوستانه برگزار کردند. حضور در تورنمنت های دوستانه و مسابقات تدارکاتی علاوه بر کسب تجربه برای بازیکنان، بیشتر جنبه آماده سازی و پی بردن کادر فنی به نقاط ضعف و قدرت تیم است. بازی تدارکاتی روسیه کمک بسیار خوبی برای تیم بود چرا که پس از برگزاری چند مرحله اردو، بازیکنان توسط کادر فنی محک جدی خوردند. قصد داریم تا پیش از اعزام به استرالیا و حضور در دور دوم مقدماتی مسابقات المپیک آسیایی بازی دوستانه بین المللی دیگری برای تیم درنظر بگیریم. در همین راستا در حال بررسی و رایزنی در اینباره هستیم.

وی افزود: برگزاری اردوهای آماده سازی و بازیهای دوستانه داخلی و بین المللی برای تمامی تیم های ملی ابتدا به جهت کسب تجربه برای ملی پوشان، سپس محک و ارزیابی بازیکنان توسط کادر فنی و در نهایت حضوری پرقدرت در مسابقات مختلف بین المللی است. زمانی که اردوهای تدارکاتی آغاز می شود به دلیل شرکت در پیکارهای مختلف است. اینکه مسابقه ای نباشد اما اردو برگزار شود و ثمره ای نداشته باشد، طبیعتا برنامه ریزی درستی نخواهد بود. ما طبق مسابقاتی که از سوی فیفا، AFC و کافا مطرح می شود برنامه ریزی می کنیم تا بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

آغاز اردوهای تدارکاتی فوتسال برای مسابقات داخل سالن تایلند

منظمی در ادامه گفت: پس از تصمیم گیری شورای المپیک آسیا و برگزاری مسابقات داخل سالن در اسفند ماه سال جاری، بدون شک تیم ملی فوتسال زنان ایران یکی از نمایندگان ایران در مسابقات داخل سالن آسیا است. دو دوره قهرمانی در قاره آسیا، و کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات داخل سالن بهترین رتبه فوتسال زنان ایران در این مسابقاتی که گذشت، بود. مجموعه فدراسیون فوتبال و در راس آن آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال حمایت ویژه ای از تیم های ملی فوتبال و فوتسال بانوان دارند. فوتسال بانوان در کشور یک برند بوده و درخشش دخترانمان در پیکارهای فوق باعث افتخار است.

وی افزود: این رقابت‌ها از 24 فوریه تا 6 مارس 2024 (5 تا 16 اسفند 1402) برگزار خواهد شد. بدون تردید باتوجه به فرصت زمانی ایجاد شده، بانوان فوتسال ایران تقریبا بیش از 6 ماه فرصت دارند تا بتوانند خود را برای حضور در مسابقات داخل سالن آسیا آماده کنند. اردوی انتخابی تیم ملی فوتسال بانوان از 18 مرداد ماه در کمپ تیم های ملی ایران برگزار می شود که این اردو با حضور بازیکنانی جوان و با تجربه برگزار خواهد شد. کادر فنی بر این باور است تا با تغییر نسل شرایط ویژه و بهتری برای این تیم فراهم کند. ما نیز به عنوان متولی بانوان از هیچ حمایتی دریغ نمی کنیم. همانطور که می دانید فوتسال زنان ایران نیاز به تغییر نسل دارد و باتوجه به شرایط به‌وجود آمده و تعویق 90 روزه مسابقات داخل سالن آسیا، به‌نظر می‌رسد که بهترین فرصت برای زمینه‌سازی در راستای تغییر نسل تیم ایجاد شده است.

منظمی در پایان گفت: مواردی که در بالا مطرح کردم فقط گوشه ای از فعالیتهای کمیته بانوان در راستای اجرای برنامه های تیم های ملی در رده های مختلف فوتبال و فوتسال است. مسابقات لیگ فوتسال، سوپر لیگ فوتسال، لیگ فوتبال، برگزاری جلسات مستمر با نایب رئیسان بانوان و بسیاری از برنامه های دیگر را پیگیری و به نتیجه می رسانیم تا به یک هدف واحد برسیم. فدراسیون فوتبال با حمایتهای ویژه ای که از سوی رییس، دبیرکل و دیگر بخش های مجموعه از بانوان دارد باعث خواهد شد تا ما به هدفمان هر چه بیشتر نزدیک شویم. هدف موفقیت و سربلندی بانوان در میادین بین المللی است که در این مسیر سخت تلاش می کنیم تا در نهایت باعث خرسندی و در نهایت افتخار آفرینی بانوان ایران باشیم.

💻منبع:فدراسیون فوتبال  📸عکس:فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا