فوتبال

خودسانسوری به سبک فدراسیون فوتبال

خودسانسوری به سبک فدراسیون فوتبال

برای برپایی اردوی تیم ملی فوتبال زنان، یک بانک اسپانسر تیم ملی شده که در این‌باره عدم شفافیت فدراسیون فوتبال جالب‌توجه است.

به گزارش فوتبالز فدراسیون فوتبال در شرایطی مشابه باشگاه‌های لیگ برتری در بحران مالی شدیدی قرار دارد و همین مسئله باعث شده تا اردوهای ملی در عجیب‌ترین حالت ممکن برگزار شود. به طور مثال، برای برپایی اردوی تیم ملی فوتسال زنان که این روزها در کمپ تیم‌های ملی دایر است، از بازیکنان دعوت‌شده از سوی فدراسیون فوتبال خواسته شده تا خودشان برای سفر به تهران و حضور در اردوی ملی بلیت تهیه کنند؛ اتفاقی که در فوتبال و فوتسال زنان بارها رخ داده و به نظر می‌رسد به رویه‌ای متداول تبدیل شده است!

هماهنگی اسپانسر با سرمربی و مدیر تیم!

مسئولان فدراسیون فوتبال به درخواست کادرفنی تیم ملی زنان برای برپایی اردو در خارج از تهران چراغ سبز نشان دادند و آزمون و غلامی در شرایطی تصمیم گرفتند که تیم ملی را به انزلی ببرند که در این میان بحث جذب حامی مالی هم مطرح شد. بعد از رایزنی‌های انجام شده، بانکی که در فصل گذشته اسپانسر مشترک استقلال و پرسپولیس بود، پذیرفت تا از اردوی تیم ملی فوتبال زنان هم حمایت کند و گفته می‌شود که در این زمینه، بیش از آنکه مسئولان فدراسیون برای امضای قرارداد همکاری پیش‌قدم شوند، کادرفنی تیم پیش‌قدم شده و کارهای مرتبط با هماهنگی اسپانسر مالی را انجام داده‌اند!

در انتظار شفاف‌سازی سئول‌نشین‌ها

سایت فدراسیون فوتبال از اردوی تیم ملی فوتبال زنان که با حضور 25 بازیکن از 13 تا 18 مرداد در زمین سفید کنار انزلی برگزار شد، تصاویر محدودی را منتشر کرده است. جالب آنکه تصاویر انتخابی از اردوی تیم ملی فوتبال زنان کاملاً گزینشی بوده و مسئولان فدراسیون فوتبال تلاش کرده‌اند تا تصویری از پیراهن تیم ملی با لوگوی اسپانسر جذب شده منتشر شود که این مسئله بیش از پیش همکاری انجام شده را شائبه‌برانگیز می‌کند؛ آن‌هم در شرایطی‌که به تازگی حسن کامرانی‌فر به‌واسطه تخلفات مالی به 3 سال محرومیت از مدیریت در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محکوم شده است!

کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال در دوره ریاست شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و مهدی تاج ضعیف‌ترین عملکرد ممکن را داشته و نتوانسته موفق عمل کند. با این‌حال بروکراسی انتخاب اسپانسر برای تیم‌های ملی همواره در سالیان گذشته مشخص بوده است؛ هر چند که در این میان گفته می‌شود که با توجه به ارقام پایین هزینه شده در اردوی انزلی، قرارداد اسپانسرینگ نیازی به تایید کمیته اقتصادی نداشته اما با این‌حال و با توجه به خودسانسوری شکل گرفته از سوی فدراسیون فوتبال، به نظر می‌رسد که مسئولان فدراسیون راهی جز شفاف‌سازی درباره اردوی اخیر تیم ملی فوتبال زنان ندارند. با توجه به حواشی به‌وجود آمده نظر می‌رسد مسیر شکل گرفته برای امضای قرارداد اسپانسرینگ شفاف نبوده و مطمئنا امضای قراردادهای شائبه‌برانگیز می‌تواند سرنوشت کامرانی‌فر را برای مدیریت فعلی فدراسیون فوتبال هم رقم بزند!

💻منبع:فوتبال360  📸عکس:علی سمرقندی

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا