فوتبال

رقیبان ما در سطح بسیار بالایی فوتبال بازی می کنند

رقیبان ما در سطح بسیار بالایی فوتبال بازی می کنند

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: كار فشرده اى در پيش داريم و بايد از زمان باقيمانده به بهترين شكل استفاده كنيم.

به گزارش فوتبالز مریم آزمون درباره روند آماده سازی بازیکنان گفت: اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال بانوان ایران به منظور حضور در مرحله دوم مقدماتی المپیک که آبان ماه در شهر پرث استرالیا برگزار می شود را با حضور 25 بازیکن از 13 مردادماه در بندرانزلی به مدت 8 روز برگزار کردیم. اردوی انزلی در شرایطی دور از کمپ تیم ملی برگزار شد. بازیکنان بعد از صعود از مرحله اول با هماهنگی هایی که بین فدراسیون و بانک شهر صورت گرفت برای اولین بار یک حمایت خاص فوتبال بانوان را تجربه کردند. به نظرم اختصاص پاداش بعد از صعود و تدارک یک اردوی فوق العاده در انزلی باعث شد انگیزه های کادر و بازیکنان تقویت شود و این مساله روی تمرینات و کار فنی ما هم بسیار تاثیر گذار بود.

وی اضافه کرد:در مسابقات پیش رو با استرالیا، چین تایپه و فیلیپین هم گروه هستیم و در این اردو خواستیم در شرایط متفاوت تر از مرکز ملی فوتبال، بازیکنان حضور پیدا کنند. تمرینات آماده سازی را در دو نوبت صبح و بعدازظهر زیر نظر کادر فنی در قالب تمرینات تاکتیکی، آنالیز و بدنسازی انجام دادیم. همچنین در جلسات بدنسازی تمرینات پیشگیری از آسیب را برگزار کردیم. خدا را شکر یکی از بهترین اردوها را به لحاظ فنی برگزار کردیم چون بعد از یک بازی دوستانه همیشه مسائل مختلفی مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد. تیم ملی روسیه بسیار تیم خوب و قدرتمندی بود و باعث شد تیم ما یک محک خوب بخورد باید شرایط تمرینات را در جهتی پیش ببریم که بتوانیم مقابل تیم های قوی مدل بازی و ساختار دفاعی و حمله سریع مان را به شکل های مختلف تمرینی اجرا کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان خاطر نشان کرد: در این اردو سعی در برطرف کردن نقاط ضعف تیم و ایجاد هماهنگی تاکتیکی در بین بازیکنان را داشتیم. خوشبختانه توانستیم اردوی خوبی با امکانات مناسب برای ملی پوشان فراهم کنیم. كار فشرده اى در پيش داريم و بايد از زمان باقيمانده به بهترين شكل استفاده كنيم. بازیکنانم به لحاظ بدنی پیشرفت قابل ملاحظه ای کردند و در این اردو تمرینات پرفشار بدنی و سرعتی را داشتیم و ریکاوری های خوبی انجام دادیم. در مجموع داریم به سمتی می رویم که به آن شکل تیمی و آمادگی نسبی برای حضور در مرحله دوم برسیم. رقیبان ما در سطح بسیار بالایی فوتبال بازی می کنند و در حال حاضر در جام جهانی زنان حضور دارند. خیلی خوشحالم که فوتبال ما در حال پیشرفت هست و انشالله بتوانیم نماینده خوبی برای زنان فوتبالیست و مربی های عزیزمان باشیم. دیدن رقابتهای جام جهانی و بازیهای حریفان ما باعث شد بتوانیم تمرینات و برنامه های تیمی مان را به سمتی پیش ببریم که در رویارویی با این حریفان بازی بهتری ارائه بدهیم.

آزمون در پایان با اشاره به حمایت بانک شهر گفت: باید از مدیریت بانک شهر بخاطر حمایت های که از تیم ملی فوتبال بانوان داشته تقدیر و تشکر کنم.

💻منبع:فدراسیون فوتبال  📸عکس:فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا