فوتبال

فعال‌ترین تیم‌ها در بازار نقل‌وانتقالات

فعال‌ترین تیم‌ها در بازار نقل‌وانتقالات

تیم‌های شهرداری سیرجان و خاتون بم، فعال‌ترین تیم‌ها در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه هستند.

به گزارش فوتبالز مسئولان سازمان لیگ قصد داشتند تا تقویم فصل جدید لیگ برتر فوتبال زنان ایران را در حالی تنظیم کنند که این رقابت‌ها از اوایل شهریورماه کارش را آغاز کند اما مخالفت کادرفنی تیم ملی باعث شد تا موعد آغاز فصل جدید رقابت‌ها تا هنگام پایان مسابقات دور دوم مقدماتی المپیک 2024 پاریس به تعویق بیفتد و این مسئله بدان معناست که با توجه به حضور خاتون بم در آخرین دوره آزمایشی رقابت‌های لیگ قهرمانان زنان آسیا، فصل جدید لیگ برتر فوتبال زنان از اواخر آبان‌ماه آغاز خواهد شد.

تیم‌ها برای حضور در فصل جدید رفته‌رفته فعالیت خود را قصد دارند که آغاز کنند؛ آن‌هم در شرایطی‌که مصوبه جدید سازمان لیگ درباره هبه امتیاز رایگان به باشگاه‌هایی که در لیگ برتر فوتبال مردان مشغول تیمداری هستند باعث شده تا بحث حضور تیم‌های سرشناس در لیگ برتر فوتبال زنان مطرح باشد. البته که فعلاً به جز شمس‌آذر قزوین، پیکان تهران و استقلال خوزستان، سایر باشگاه‌ها آمادگی خود برای تیمداری اعلام نکرده‌اند تا همچنان خبری از حضور باشگاه‌های مدعی از جمله پرسپولیس تهران، استقلال تهران، تراکتور تبریز و فولاد خوزستان در فوتبال زنان ایران باشد.

نقل‌وانتقالات تابستانه در لیگ برتر فوتبال زنان ایران در شرایطی دنبال می‌شود که سپاهانی‌ها هنوز سرمربی خود را انتخاب نکرده‌اند اما تیم‌های خاتون بم و شهرداری سیرجان فعالیتی چشمگیر را در بازار تابستانه داشته و قصد دارند تا پیش از آغاز اردوی آماده‌سازی پیش‌فصل خود که از اوایل شهریورماه خواهد بود، فهرست تیم‌شان را تکمیل کنند. این مسئله باعث شده تا دو نماینده پرقدرت استان کرمان، نبض بازار نقل‌وانتقالات را در دست داشته باشند و به دنبال جذب بازیکنان سرشناس باشند.

فهرست سیرجانی‌ها پرستاره‌تر شد

فاطمه متولی در کنار افسانه اقبال و فاطمه اردستانی سرشناس‌ترین خریدهای تابستانی شهرداری سیرجان بعد از حضور مریم ایراندوست در این تیم محسوب می‌شوند. بعد از جذب این بازیکنان، فعالیت نقل‌وانتقالاتی شهرداری سیرجان ادامه داشته و آن‌ها در روزهای گذشته موفق شدند با رها یزدانی برای ادامه همکاری به توافق برسند تا خط دروازه این تیم با حضور عارفه سیدکاظمی و رها یزدانی تکمیل شود. خرید غیرمنتظره سیرجانی‌ها، فاطمه شبان پدیده فصل گذشته زارع باتری سنندج بود که قراردادش با تیم شهرداری سیرجان رسمی شد.

ایراندوست در ادامه فعالیت نقل‌وانتقالاتی شهرداری سیرجان از مدیران این باشگاه خواسته تا قرارداد زهرا علیزاده ستاره فصل گذشته سپاهان را هم رسمی کنند که رایزنی‌ها برای جذب علیزاده در حال انجام است و گفته می‌شود که احتمالاً آخرین خرید تابستانی شهرداری سیرجان هم روژین تمریان خواهد بود. البته که هنوز توافقات با این پدیده 18 ساله نهایی نشده اما رایزنی‌ها در حال انجام است که در صورت جذب علیزاده و تمریان، ترکیب بازیکنان جوان و باتجربه در فهرست شهرداری سیرجان تکمیل خواهد شد تا آن‌ها با شمایلی متفاوت نسبت به فصل گذشته در لیگ برتر فوتبال زنان ایران در فصل جدید حضور یابند.

دو خریدی که فهرست خاتون را تکمیل می‌کند؟

مرضیه جعفری که تیمش را برای اولین رویارویی با نمایندگان شرق آسیا در تاریخ فوتبال باشگاهی زنان ایران آماده می‌کند، امید به آن دارد تا بتواند فهرست تیمش را با حضور بازیکنان سرشناس تکمیل کند. بمی‌ها به‌واسطه انعقاد قرارداد 3-2 ساله خیال‌شان از حفظ ستاره‌های کلیدی خود در فصل گذشته آسوده است و بازیکنانی مانند زهرا قنبری، بهناز طاهرخانی، زهرا سربالی و … حضورشان در جمع شاگردان مرضیه جعفری در تیم خاتون بم قطعی است اما بمی‌ها در مسیر رسیدن به دهمین قهرمانی‌شان در تاریخ لیگ برتر فوتبال زنان قصد دارند تا حداقل دو بازیکن جدید را به فهرست تیم خود اضافه کنند.

ملیکا محمدی جدی‌ترین گزینه موردنظر مرضیه جعفری است. هافبک خوش‌تکنیک که فصل گذشته در تیم سپاهان اصفهان حضور داشت اما جعفری از مدیران باشگاه بم خواسته تا شرایط حضور محمدی را در فهرست تیمش فراهم کنند. ثنا صادقی دیگر گزینه موردنظر کادرفنی خاتون بم است؛ آن‌هم در شرایطی‌که گفته می‌شد صادقی بعد از عدم توافق با مدیران باشگاه سپاهان، با مسئولان باشگاه شهرداری سیرجان به توافق رسیده اما این انتقال نهایی‌نشده تا بحث حضور ثنا صادقی در تیم خاتون بم هم مطرح باشد. مرضیه جعفری امیدوار است که قانون جذب بازیکن خارجی در هیات‌رئیسه به تصویب برسد که گفته می‌شود در صورت تصویب این قانون، بمی‌ها به دنبال آن هستند تا حداقل یک دروازه‌بان و هافبک بازی‌ساز خارجی به خدمت بگیرند.

خاتون بم و شهرداری سیرجان در حالی در تلاش برای پایان دادن به کار خود در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه هستند که هنوز اکثریت تیم‌ها فعالیت خود را آغاز نکرده‌اند تا در فرآیند آماده‌سازی پیش‌فصل، این دو نماینده پرقدرت استان کرمان از رقبای‌شان پیش بیفتند.

💻منبع:فوتبال360  📸عکس:کیمیا قاسم زاده

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا