فوتبال

از مقدماتی المپیک نباید راحت گذشت

از مقدماتی المپیک نباید راحت گذشت

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال به بررسی روند آماده سازی و شرایط کنونی تیم ملی فوتبال بانوان پرداخت.

به گزارش فوتبالز محصص گفت: برای اینکه ورزش بانوان در بخش فوتبال رشد کنند باید استانداردهای لازم را مهیا کرد. اکنون در آسیا ایران به عنوان یک حریف خوب شناخته شده است اما برای ادامه موفقیت باید طبق استانداردها پیش رویم تا به اهدافمان برسیم.اگر برنامه ای مدون وجود نداشته باشد موفقیتی در کار نخواهد بود.

رئیس کمیته فنی و توسعه در خصوص حریفان ایران در مرحله دوم انتخابی المپیک گفت: باتیم های استرالیا، چین تایپه و فلیپین همگروه هستیم. استرالیا با عملکرد بسیار خوبی که در جام جهانی از خود به جای گذاشت در کنار فیلیپین که تجربه بسیار مفیدی برابر تیم های سوئیس، نیوزلند و نروژ به دست آورده و همین امر باعث خواهد شد تا با آمادگی بیش از پیش در مرحله دوم المپیک حضور یابد. تیم چین تایپه همیشه برای ما تیم سختی بود و بازی دشواری را مقابل این تیم داشته ایم. بر همین اساس فقط نمی توان گفت که استرالیا تنها تیم سرسخت ایران محسوب می شود.

برای بازی مقابل استرالیا چه برنامه ای داریم؟

وی در ادامه گفت: مهمترین مورد برای تیم ملی فوتبال بانوان این است که چه برنامه ای تا اولین بازی که سرنوشت ما را برای ورود به المپیک مشخص می کند، داریم. مقابل استرالیا با چه شیوه ای میخواهیم بازی کنیم؟ بعد از آن برابر فلیپین و چین تایپه چه برنامه ای داریم؟ چه تدارکاتی برای اجرای یک مسابقه جذاب و دیدنی بین تیم ما و حریف صورت گرفته است؟ تیم ملی فوتبال زنان ایران کار آسانی در این رویداد مهم ندارد.

وی در ادامه بیان کرد: حضور در مرحله دوم انتخابی المپیک بسیار حائز اهمیت است و نباید به راحتی از آن گذشت. باید بهترین تجربه را از شرکت در این رویداد بزرگ کسب کرد. موفقیتی که در میانمار به دست آوردیم برای تیم ملی فوتبال دختران ایران و کادر فنی جای تبریک دارد. اما بازیهای مقدماتی المپیک تیم هایی حضور دارند که در سطح جهان حریف قدری بوده و باید با برنامه برای هر دیدار پیش رویم.

محصص معتقد است در فرصت باقیمانده 2 ماهه باید بهترین برنامه ریزی را برای تیم ملی فوتبال بانوان در دستور کار قرار داد. وی گفت: احتیاج داریم کارشناسان بییشتری در کنار تیم ملی حضور داشته باشند. نفراتی که تجربه حضور در تیم های ملی را داشته و در شرایط سخت مسابقات حضور داشتند. وقت بسیار کم است و باید از هر روز و زمانی که داریم بهترین استفاده را کنیم. اردوی انزلی پس از ارزیابی و مصاحبه هایی که بازیکنان داشتند، متوجه شدم در شرایط بسیار خوبی برگزار شده اما این امر کافی نیست. ضمن اینکه تنها فکرمان حضور در مسابقات با بازیکنان بزرگسالان نباید باشد. هدفمان از حضور در المپیک بها دادن به تیم های جوان و نوجوان نیز باید باشد.

تیم های ملی بانوان احتیاج به مشاور فنی دارند

رئیس کمیته فنی ادامه داد: اگر موفقیت می خواهیم، اگر روند رو به رشد می خواهیم و در نهایت اگر هدفمان صعود و ایجاد روند رو به رشد است باید از مدیر فنی و مشاور فنی برای تمامی تیم ها استفاده کنیم. تمام تیم های بانوان احتیاج به مشاور فنی دارند.

محصص درباره برگزاری بازیهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: همانطور که می دانید بازی دوستانه برای رشد و موفقیت تیم نقش اساسی دارد. باشگاههای لیگ برتری باید تعامل خوبی با تیم ملی فوتبال بانوان داشته باشند. انجام تمرین برای هر تیمی لازم است اما واجب تر از آن برگزاری بازیهای دوستانه می باشد. بدون شک یک بازی دوستانه برابر ده ها تمرین ارزشمند است . کادر فنی نقاط ضعف و قوت تیم را ارزیابی می کند. بازیکنان در شرایط مسابقه قرار می گیرند و این ها فاکتورهای ابتدایی برای رشد یک تیم محسوب می شود.

وی ادامه داد: بازی مقابل روسیه باعث شد تا کادر فنی نقاط ضعف قوت تیم را بررسی و به فکر راه حل باشد. اکثر تیم های لیگ برتری تمرینات خود را شروع کردند و شاید در آمادگی کامل قرار نداشته باشند اما انجام بازی دوستانه به تیم ملی بانوان در مسیر پیش رو کمک بسزایی می کند.

تیم ملی بانوان باید حمایت شود

محصص درپایان گفت: برای اینکه فاکتورها و پارامترهای کاملی داشته باشیم تا به هدفمان برسیم، باید برنامه ریزی دقیقی داشت. در کنار برنامه ریزی نیز حمایت از تیم حر ف اول را می زند. پس از آن باید بهترین نفرات و داشته های کادر آمادگی جسمانی، آمادگی ذهنی، فنی و پزشکی بهترین ها بهره ببریم. اگر هدفمان موفقیت در این بازیها است امیدوارم تمام افرادی که تصمیم گیرنده هستند از بهترین مشاوران که در رده های ملی حضور داشته و حرفه ای کار کردند، استفاده کنند.

💻منبع:فدراسیون فوتبال  📸عکس:فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا