فوتبال

سرگیجه سپاهانی‌ها ادامه دارد

سرگیجه سپاهانی‌ها ادامه دارد

گمانه‌زنی‌ها درباره آینده نیمکت تیم فوتبال زنان سپاهان ادامه دارد و تکلیف کادرفنی سپاهان مشخص نیست!
به گزارش فوتبالز باشگاه سپاهان در سالیان گذشته به دنبال آن بوده تا در حوزه فوتبال زنان فعالیت چشمگیری داشته باشد. طلایی‌پوشان اصفهانی برای حضور در هفتمین فصل پیاپی در لیگ برتر فوتبال زنان خود را آماده می‌کنند و آنچه در این سال‌ها درباره تیم فوتبال زنان سپاهان به وضوح مشخص بوده، عدم ثبات در کادرفنی است؛ به‌طوری‌که چهره‌هایی مانند مهناز امیرشقاقی، سمیه شهبازی، بیان محمودی و مریم ایراندوست در این سال‌ها سکان هدایت طلایی‌پوشان را برعهده داشته‌اند و برای فصل جدید تکلیف کادرفنی سپاهان مشخص نیست!

طلایی‌پوشان اصفهانی در طول 6 فصل حضورشان در لیگ برتر فوتبال زنان همواره سعی کرده‌اند که خود را تیمی در قامت یک مدعی نشان بدهند و در این میان، کسب 3 مقام سوم و البته نایب‌قهرمانی در فصل گذشته نشان می‌دهد که سیر صعودی سپاهان در فوتبال زنان در حال انجام است. بعد از نایب‌قهرمانی در فصل گذشته، انتظار می‌رفت که به سرعت قرارداد مریم ایراندوست تمدید شود اما مدیران باشگاه سپاهان در تصمیمی عجیب اعلام کردند که به دنبال بومی‌گرایی هستند و همین مسئله باعث شد تا مریم ایراندوست از نیمکت سپاهان دور شود.

تیر بومی‌گرایی به سنگ خورد!

مدیران باشگاه سپاهان در حالی از مذاکره با مریم ایراندوست برای تمدید قرارداد او منصرف شدند که اولویت‌شان جذب سمیه شهبازی در قامت یک مربی بود. با وجود مذاکرات انجام شده با شهبازی، طرفین برای همکاری به توافق نرسیدند تا مطرح‌ترین گزینه بومی برای هدایت سپاهان، پیشنهاد این باشگاه را رد کند و همین مسئله باعث شد تا سپاهانی‌ها به عنوان هدف بعدی، به دنبال همکاری با مریم ایراندوست بودند اما شرایط به‌گونه‌ای پیش رفت که دیگر ایراندوست هم در دسترس مدیران باشگاه اصفهانی نبود!

ایراندوست بعد از آنکه موردتوجه مدیران باشگاه سپاهان قرار نگرفت، پیشنهادی از تیم شهرداری سیرجان دریافت کرد و بعد از مذاکرات انجام شده، با آن‌ها برای همکاری به توافق رسید تا هم سپاهانی‌ها در زمینه جذب سرمربی بومی ناکام بمانند و هم پروژه تمدید قرارداد ایراندوست منتفی شود. همین مسئله باعث شد تا چالشی بزرگ برای مدیران باشگاه اصفهانی در زمینه انتخاب سرمربی جدید ایجاد شود و در این‌باره رایزنی‌ها با گزینه‌های موردنظر آغاز شد.

سقف بودجه جنجالی و پیشنهادی که کسی نمی‌پذیرد!

گفته می‌شود سپاهان برای انتخاب جانشین مریم ایراندوست 3 گزینه را مدنظر خود قرار داده‌اند. آن‌ها در تلاش بودند تا از میان نیلوفر اردلان، مریم جهان‌نجاتی و بیان محمودی، سرمربی جدید تیم‌شان را انتخاب کنند که در این‌باره گفته می‌شود مذاکرات جدی با اردلان و جهان‌نجاتی انجام شده و اولویت نخست مدیران باشگاه سپاهان، انتخاب نیلوفر اردلان به عنوان سرمربی تیم‌شان بوده است؛ آن‌هم در شرایطی‌که اردلان از چند تیم شاغل در سوپرلیگ فوتسال زنان هم پیشنهاد همکاری داشت.

طلایی‌پوشان برای امضای قرارداد با سرمربی جدید بودجه‌ای با سقف حدوداً 800 میلیونی را تعریف کردند که گفته می‌شود این سقف بودجه باعث شده تا مذاکرات با گزینه‌های موردنظر به بن‌بست برسد. البته که در این میان گویا علت اصلی عدم توافق اردلان با سپاهانی‌ها، عدم حضور بازیکنان موردنیاز او در فهرست طلایی‌پوشان بوده که باعث شده تا این سرمربی جوان فعلاً توافق با مدیران باشگاه اصفهانی نداشته باشد. مژگان مدایم‌زاده تازه‌ترین گزینه مطرح شده برای هدایت تیم سپاهان است و گفته می‌شود که رایزنی‌ها با اردلان، جهان‌نجاتی و البته محمودی به سرانجام نرسد، احتمال انتخاب مدایم‌زاده به عنوان سرمربی جدید وجود دارد.

💻منبع:فوتبال360  📸عکس:زهرا شکیبا

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا