فوتبال

جلسه سرنوشت‌ساز در راه است؟

جلسه سرنوشت‌ساز در راه است؟

در بازگشت رئیس فدراسیون فوتبال از استرالیا، انتظار می‌رود که او جلسات مهمی را در حوزه زنان برگزار کند.

به گزارش فوتبالز مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران یکی از دعوت‌شدگان از سوی فیفا برای تماشای مسابقه فینال جام جهانی فوتبال زنان 2023 بود؛ مسابقه‌ای که روز گذشته میان انگلیس و اسپانیا برگزار شد و در نهایت اسپانیایی‌ها توانستند در این مسابقه به پیروزی برسند. در حاشیه این مسابقه، تاج دیداری هم با جیانی اینفانتینو رئیس فیفا و یاسر المسحل رئیس فدراسیون فوتبال عربستان داشت که گفته می‌شود در این دیدارها، در زمینه‌هایی مانند مشکلات ورود (VAR) و البته پول‌های بلوکه شده فوتبال ایران در فیفا صحبت‌های انجام شده و توافقاتی هم با مسئولان فدراسیون فوتبال عربستان در این سفر نهایی شده است.

تاج در حالی عازم استرالیا شد که برخلاف صحبت‌های مطرح شده او تنها نماینده فدراسیون در این سفر نبوده و در این سفر هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال و مریم منظمی سرپرست نایب‌رئیسی زنان فدراسیون فوتبال هم همراه او بودند و در کنار دیدار با اینفانتینو و المسحل، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در کنگره مرتبط با فوتبال زنان که از سوی فیفا برگزار شد، همراه با منظمی و ممبینی شرکت کرد. یکی از موضوعاتی که در این کنگره مطرح شد، موضوع نهایی‌شدن بحث برگزاری لیگ قهرمانان فوتبال زنان آسیا از سال آینده بود که از تقویم این رقابت‌ها در کنگره روز گذشته به صورت رسمی رونمایی شد.

تصمیمی که تاج را هم دلخور کرد!

رئیس فدراسیون فوتبال بعد از تجربه حضور در فینال جام جهانی فوتبال زنان و البته کنگره مرتبط با این حوزه، حالا گفته می‌شود در بازگشت استرالیا قرار است چند جلسه مهم در زمینه توسعه فوتبال و فوتسال زنان برگزار کند. یکی از دغدغه‌های اصلی مهدی تاج، سامان دادن رسمی به شرایط نایب‌رئیسی زنان فدراسیون فوتبال است و در این‌باره قرار است با برنامه‌ریزی انجام شده، مجمع فوق‌العاده برای برگزاری جلسه رأی اعتماد به مریم منظمی برگزار شود. تاج با توجه به در پیش بودن مسابقات داخل سالن آسیا، گفته می‌شود که می‌خواهد سامان دادن به تیم ملی فوتسال زنان را در اولویت خود قرار بدهد.

مهدی تاج بعد از طرح گلایه‌های مطرح شده درباره شرایط این تیم، انتقادها را پذیرفته و گفته می‌شود که در این‌باره خودِ او هم نسبت به وضعیت پیش‌آمده گلایه‌مند است؛ به‌ویژه آنکه کادرفنی تیم ملی درباره حضور در تورنمنتی دوستانه با حضور تیم‌های برتر آسیا به میزبانی تایلند، خواستار عدم حضور تیم ایران به دلیل ناآمادگی شده و همین مسئله باعث شده تا با حساسیتی بیشتری کارنامه کادرفنی تیم ملی فوتسال زنان زیر ذره‌بین قرار بگیرد و با توجه به سیل انتقادات و اعتراضات علیه وضعیت کادرفنی تیم ملی فوتسال زنان، دور از ذهن نیست که سرانجام رئیس فدراسیون فوتبال تن به تغییر و تحولات در این تیم بدهد.

همه نگاه‌ها به سوی تاج

ستاره‌های فوتسال زنان ایران در فاصله حدود 6 ماه تا برگزاری مسابقات داخل سالن آسیا به دنبال برگزاری جلسه‌ای با مهدی تاج هستند. در این‌باره گفته می‌شود که طی روزهای گذشته صحبت‌هایی به صورت تلفنی با رئیس فدراسیون فوتبال انجام شده اما برای بررسی دقیق‌تر مشکلات به‌وجود آمده، قرار است جلسه‌ای با حضور چند ملی‌پوش شاخص فوتسال زنان ایران با مهدی تاج برگزار شود تا بیش از پیش رئیس فدراسیون فوتبال از وضعیت تیم ملی فوتسال زنان آگاه شود.

تاج گویا در زمینه تغییر و تحولات در کادرفنی تیم ملی فوتسال زنان در حال بررسی شرایط است و گفته می‌شود که با توجه به درخواست ستاره‌های فوتسال زنان ایران برای برگزاری جلسه با رئیس فدراسیون فوتبال، او می‌خواهد تصمیم نهایی‌اش را بعد از این جلسه و استماع صحبت‌های ملی‌پوشان بگیرد. با توجه به شرایط بحرانی تیم ملی فوتسال زنان ایران در سالیان گذشته و البته ناکامی کادرفنی در زمینه انجام برنامه‌ریزی مدون و دقیق، تغییر و تحولات در کادرفنی محتمل است و به نظر می‌رسد طی 15-10 روز آینده این موضوع احتمالاً نهایی خواهد شد!

💻منبع:فوتبال360  📸عکس:فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا