فوتبال

AFC ساز و کار لیگ قهرمانان بانوان آسیا را تعیین کرد

AFC ساز و کار لیگ قهرمانان بانوان آسیا را تعیین کرد

کنفدراسیون فوتبال آسیا نحوه برگزاری و تعیین سهمیه تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان بانوان آسیا را مشخص کرد.

به گزارش فوتبالز کمیته بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در نشست روز گذشته (یکشنبه) خود، تصمیم به بازنگری در اجرای معیارهای حرفه‌ای‌ سازی باشگاه‌های بانوان برای حضور در لیگ قهرمانان بانوان آسیا از فصل 29-2028 گرفت.

این کمیته تأیید کرد که قوانین جدید برای حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها به‌جای فصل 25-2025، از فصل 28-2027 اجرایی خواهد شد. همچنین از کشورهای شرکت‌کننده تنها یک تیم وارد مسابقات خواهد شد که وضعیت حضور کشورها در لیگ قهرمانان بانوان، مطابق با رده‌بندی فیفا مشخص می‌شود.

سهمیه‌ها از سال 29-2028، بر مبنای رده‌بندی رقابت‌های باشگاهی بانوان آسیا و معیارهای صدور مجوز حرفه‌ای به هر کشور تعلق می‌گیرد. همچنین معیارهایی در آیین‌نامه مسابقات گنجانده خواهد شد که بعداً به تأیید کمیته بانوان AFC می‌رسد.

رقابت‌ها از فصل 25-2024 با حضور 12 تیم در سه گروه چهار تیمی برگزار می‌شود. بازی‌ها به‌صورت متمرکز و تک‌بازی انجام خواهد شد که دو تیم نخست هر گروه و دو تیم برتر رده سوم گروه‌ها، به دور یک چهارم نهایی صعود می‌کنند. تیمی که رده بالاتری خواهد داشت، میزبان دیدار مرحله یک چهارم نهایی می‌شود و بازی‌های نیمه نهایی و فینال، به‌صورت تک‌بازی و متمرکز انجام می‌شود.

همچنین با تصمیم کمیته بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا، زمان مسابقات جام ملت‌های بانوان آسیا هم تغییر کرد و پس از برگزاری این رقابت‌ها در سال 2026، دوره بعدی بازی‌ها در سال 2030 برگزار خواهد شد.

💻منبع:تسنیم

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا