فوتسال

پنجشنبه منتظر آغاز سوپرلیگ فوتسال زنان نباشید!

پنجشنبه منتظر آغاز سوپرلیگ فوتسال زنان نباشید!

طبق آخرین برنامه‌ریزی‌ها، قرار است قرعه‌کشی مجدد مسابقات روز سه‌شنبه 25 مهرماه به انجام برسد.

به گزارش فوتبالز باشگاه‌های فعال در فوتبال مردان در سالیان گذشته بارها وعده تیم‌داری در حوزه زنان را داده‌اند که کمتر این وعده‌ها محقق شده است. باشگاه پیکان تهران از جمله باشگاه‌هایی بود که توانست در 3-2 سال گذشته وعده خود را عملی کند و آن‌ها هم در حوزه فوتبال زنان و هم در حوزه فوتسال زنان تیم‌داری خود را آغاز کردند. جالب آنکه نگرش مدیران وقت باشگاه پیکان، تشکیل تیمی برای حضور در کورس قهرمانی بود که این اتفاق رخ داد و تلاش‌ها به‌ثمر نشست.

خودروسازان بعد از دو قهرمانی پیاپی در لیگ برتر و سوپرلیگ فوتسال زنان، انتظار می‌رفت که به حمایت‌شان از تیم فوتسال زنان ادامه بدهند اما شرایط در فصل جدید متفاوت است و از سوی مدیران باشگاه اعلام شده که مضیقه مالی باشگاه پیکان زمینه‌ساز عدم تیم‌داری این باشگاه در حوزه فوتسال زنان شده است! جالب آنکه در وهله اول، با همان ساختار بودجه‌ای فصل گذشته ابراهیم شکوری که چندین سمت مختلف را همزمان در فوتبال ایران عهده‌دار است، به عنوان قائم‌مقام باشگاه پیکان با بازیکنان و اعضای کادرفنی فصل گذشته وارد مذاکره شد که باتوجه به شرایط اقتصادی کشور، آن‌ها نپذیرفتند که با رقم قرارداد فصل گذشته‌شان با پیکان همکاری داشته باشند.

پافشاری شکوری به انحلال تیم ختم شد!

شکوری در حالی‌که تیم‌های مدعی برای موفقیت در سوپرلیگ فوتسال زنان ایران به دنبال هزینه 7-6 میلیارد تومانی هستند، مدعی شده بود که باشگاه پیکان در حوزه فوتسال زنان به دنبال هزینه حدوداً 4 میلیارد تومانی است؛ آن‌هم در شرایطی‌که خودروسازان برای دفاع از عنوان قهرمانی خود کار بسیار سختی را در فصل پیش‌رو داشتند. قائم‌مقام باشگاه پیکان تصور می‌کرد که با پافشاری بر مواضع خود، شرایط به سود این باشگاه تغییر می‌کند اما در طرف مقابل، نیلوفر اردلان سرمربی فصل گذشته پیکانی‌ها راهی فوتبال زنان شد و هدایت تیم سپاهان را پذیرفت و سایر بازیکنان فصل گذشته هم در تیم‌هایی از جمله پالایش‌نفت آبادان، سایپا تهران و هیات فوتبال نطنز تقسیم شدند تا عملاً خودروسازان در غیاب ستاره‌های کلیدی فصل گذشته و البته سرمربی نام‌آشنا و موفق خود، راهی جز انحلال تیم خود نداشته باشند!

این پنجشنبه منتظر آغاز سوپرلیگ فوتسال زنان نباشید!

مسئولان سازمان لیگ بعد از تعویق دوباره مسابقات سوپرلیگ فوتسال زنان، اعلام کردند که این مسابقات به جای 31 شهریورماه، فعالیت خود را از روز 20 مهرماه آغاز می‌کند. در شرایطی‌که تیم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها خود را برای حضور در دومین دوره سوپرلیگ آماده می‌کردند اما حالا شرایط تغییر کرده و اعلام انصراف تیم فوتسال زنان پیکان تهران از تیم‌داری در سوپرلیگ در کنار درخواست کناره‌گیری تیم‌های نصر امید کرج و صنایع نوا آمل باعث شده تا بحث قرعه‌کشی دوباره مسابقات مطرح شود!

آیین‌نامه لیگ‌ها در سازمان لیگ در شرایطی تدوین شده که در صورتی‌که بعد از انجام مراسم قرعه‌کشی، بیش از یک تیم از حضور در رقابت‌ها انصراف بدهد، باید رقابت‌ها مجدداً قرعه‌کشی شود. همین مسئله باعث شده تا براساس آیین‌نامه، مسئولان سازمان لیگ فوتسال به دنبال برگزاری مراسم قرعه‌کشی باشند و با این اوصاف، رقابت‌ها از بیستم مهرماه آغاز نخواهد شد و طبق آخرین برنامه‌ریزی‌ها، قرار است قرعه‌کشی مجدد مسابقات روز سه‌شنبه 25 مهرماه به انجام برسد. جالب آنکه در صورت نهایی‌شدن انصراف هر دو تیم نصر امید کرج و صنایع نوا آمل، عملاً شمار تیم‌های شرکت‌کننده در فصل جدید سوپرلیگ فوتسال زنان به عدد 7 می‌رسد که این موضوع می‌تواند روی کیفیت مسابقات در فصل جدید موثر باشد.

💻منبع:فوتبال360  📸عکس:فاطمه شمس

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا