فوتبال

می دانیم کار سختی داریم

می دانیم کار سختی داریم

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در کنفرانس خبری، پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش فوتبالز مریم آزمون در نشست خبری سرمربیان تیم های ملی فوتبال زنان در رقابت‌های مرحله دوم انتخابی المپیک فوتبال زنان گفت: خیلی خوشحالم که از یک مرحله سخت عبور کردیم و به اینجا (استرالیا) رسیدیم. وقتی استرالیا میزبان جام جهانی فوتبال زنان 2023 شد، مهمترین رویداد جهان در این کشور رخ داد. فوتبال یک ورزش و یک رویداد اجتماعی به دور از هر نژاد است که همه در کنار هم از فوتبال لذت می برند.

وی ادامه داد: به نظرم فوتبال زنان در دنیا خیلی پیشرفت کرده است. تماشاگرانی که در استرالیا حضور داشتند یا از تلویزیون این بازی‌ها را تماشا کردند، واقعا از دیدارهای جام جهانی لذت بردند. امیدوارم تیم ملی فوتبال ایران عملکرد خیلی خوبی در این مسابقات داشته باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در ادامه درباره جام جهانی فوتبال 2022 قطر که سال گذشته برگزار شد، گفت: مسابقات فوتبال را نمی شود پیش بینی کرد. همه شاهد بودیم که کشورهایی مثل آلمان و انگلیس نتوانستند به مراحل بعدی صعود کنند و حتی کسی فکرش را هم نمی کرد که مراکش چهارم جهان شود. این امر هم در جام جهانی زنان رخ داد. به نظرم تیم استرالیا استحقاق رسیدن به فینال را هم داشت.

آزمون عنوان کرد: بدون تردید بازی برابر استرالیا، چین تایپه و فیلیپین به ما خیلی کمک می کند تا پیشرفت کنیم. بچه های ما فردا در یک ورزشگاهی بازی می کنند که مطمئنا پر از هوادار استرالیایی است و این یک تجربه بزرگ برای بازیکنان است.

وی افزود: ما هم با برنامه وارد این مسابقات شده و می خواهیم سه بازی خوب داشته باشیم اما به این نکته آگاه هستیم که کار سختی داریم. فوتبال زنان ایران در حال رشد است. کادر فنی و بازیکنانم برای کسب بهترین عملکرد تلاش خواهند کرد. حضور ما در این مرحله یک درس و یک کلاس برای فوتبال ایران است.

💻منبع:فدراسیون فوتبال  📸عکس:فدراسیون فوتبال

◾️با فوتبالز همراه شوید ◾️فوتبالز را در اینستاگرام دنبال کنید ◾️footballs.women@

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا